Skocz do zawartości

[gravel] Jak najbardziej uniwersalny od jazdy w terenie po dalekie trasy


wulisu

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc Wszystkim

Potrzebuje pomocy w kwestii mojego gravela i licze na Wasza pomoc,bo sam jestem w kwestiach zawilosci kompatybilnosci nowoczesnych  grup ZIELENIAK.

Posiadam Kone Sutre Ltd 2018 na pelnej grupie sram rival 1x11.

Chce zmienic nieco charakter roweru,pozbyc sie kierownika baranka /przyjdzie Koga Denham/wywalic klamkomanetki rival/ zamontowac manetke typu Grip shift

oraz jakies klamki hamulcowe na plaska kierownice,ktore beda dzialaly jednak z tarczami hydraulicznymi rival,ktore mam w rowerze.

Co dokladnie musze poczynic krok po kroku...?

1. Czy sa na rynku klamki na plaski kierownik,ktore beda dzialaly z hamulcami rival 1HDR,ktore posiadam ?

2..Jak zrobic by nowy gripshift pracowal z tylna kaseta HG1150..?/ponoc gripshift ma inny uciag linki nizeli manetki rival/albo co wymienic ztuningowac by moc cieszyc sie gripshiftem..?

dzieki za Wasza pomoc...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@remover dzieki za opinie,mysle ze jednak tak zle z tym nie bedzie bo raz,ze maszyna ma relatywnie dluga rure gorna w stosunku

do swojego rozmiaru /55cm top tube - ramka 52cm/ oraz po wtore przyszykowalem mostek 13cm...

Doradzisz moze jak zespolic gripshifta/ktorego jeszcze nie mam z reszta szosowego napedu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj kolegi @modrzew'a. Ta kona jest strasznie krótka, nawet z barankiem ma dość karkołomną geometrię. Wymiana kierownicy na prostą nawet z mostkiem 130mm jeszcze ją skróci a na dodatek taki długi mostek sprawi że będzie strasznym wołem. Nie pasuje Ci baranek? To sprzedaj rower i odkup nowy dedykowany geometria prostej kierownicy. Finansowo nie stracisz na pewno a zyskasz normalny rower a nie cudaka.

PS.  Ona nie ma długiej rury głównej jak na "swój" rozmiar tylko goście z kony to "analfabeci" i dalej rozmiar opisują długością podsiodłówki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Koledzy...Wy mnie normalnie do grobu wpedzicie...tymi wywodami🙄

Jaki cudak ?

Jaka sprzedaz?

Jaki anal..TFU  !     analfabeci zza oceanu......?

Przeciez juz Konka moja probnie ujezdzana byla z rzeczonym mostem i smigala ze ho ho ho☺️

Liczylem,ze sa tu goscie co sie znaja na technice bardziej niz ja i powiedza co musze definitywnie dokupic a co odrzucic

by najtanszym kosztem miec swoj wlasny wymarzony projekt,nie zas to co maja wszyscy dookola.

Dzieki Wam i szerokosci  Wszystkim zycze .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No macie, koledzy-ignoranci, kolejnego obrażonego, czyj "jedyny-na-całym-świecie" projekt nie znalazł zrozumienia w ograniczonych umysłach forumowiczów. Cóż, będę musiał z tym żyć.

PS. A odpowiadając na pytanie, to masz, Mihail, cały napęd do wymiany. Bo sram mtb 11x (w tym gripshift) kompletnie nie jest kompatybilny z sram road 11x, wszystko jest różne, ciąg manetki, przesuw przerzutki, może nawet odległość pomiędzy zębatkami kasety. Chociaż kasetę już masz mtb, może zostać. X-actuation vs exact actuation, polecam lekturę.

UPD. Jeżeli nie gripshift, to obejdzie się manetka apex. Bo ona jest exact actuation i chyba powinna działać.

Edytowane przez remover
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO po prostu szkoda kaleczyć taki fajny rower i tyle w temacie mojej sugestii. Jest cała masa starych ram, itp. na których można sobie budować dowolne cudaki, będę kibicował, ale tego jest po prostu szkoda. Nie zażarł baranek - sprzedaj i nie cuduj. Ktoś inny się ucieszy z fajnego sprzętu, a Ty się ucieszysz z nowego zaprojektowanego od podstaw pod prostą kierownicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy manetka flat bar apex 11 spid działa z Rivalem ?  Mam 12 i 10 ominąłem tajniki 11 biegów. 
Triger w sklepie

Kona jest fajna i w pełni rozumiem chęć zmian, sam też zmieniam i ujeżdżałem bardzo dziwnego 29 z barankiem na 3 calówkach, opinie obiegowe innych warto poznać, i o ile nie niszczymy piłą prasą i spawarką złożyć wg własnego pomysłu. Wrócić po pół roku itp. Plus jest taki że chyba są adaptery w „ dobrą” stronę do hamulców i można zwykłe zamontować. Może mnie ktoś poprawi.

Edytowane przez itr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie nie czuje obrazony,spoko panowie...

Troche pozartowalem tylko,montuje ostatecznie Ritcheya Kyote kierownik i klamkomanety Rival

beda wlasnie na nim spoczywaly w pozycji ciut innej niz to ma zazwyczaj miejsce...😋....Czyli pozostaje caly naped jak w tej chwili.

Na koniec pazdziernika zarzuce jakies foty jak to bedzie wygladac w realu...

dzieki za zainteresowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...