Skocz do zawartości

[gravel] Budżet do 5000 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem z Gdańska i szukam Gravela dla siebie. Z racji tego, że w Trójmieście jest sporo dróg szutrowych (przez las) oraz niewielkich wzniesień, a przy okazji chcę sporo też jeździć po asfalcie i nie musieć się zastanawiać, czy wybrać szosę, czy MTB, to wybór padł właśnie na szutrowca.

Mój wzrost to 193cm, a przekrok to 88 cm. Waga około 100kg.

Zakładam tym samym, że powinienem szukać rozmiarów ramy 58 - 61cm ?

Nigdy nie jeździłem na szosie. Do tej pory MTB i cross.

Chciałbym się skupić na sztywnych osiach i dobrym stosunku ceny do pozostałych podzespołów.

Celowałbym również w 1x11 lub 2x11.

Marin - fajne modele, ale bez sztywnych osi.

CUBE 188100 CROSS RACE - wersja z mechanicznymi hamulcami, wersja PRO droższa, ale ma hydrauliki, warto?

Octane One Gridd - chyba najbardziej mi się podoba.

Coś innego? Spec? Trek? Fuji?

Jest Romet Boreas 2, ale to chyba rower widmo? Nigdzie go nie mogę znaleźć.

Edytowane przez mrzepinski
formatowanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finalnie rozważam dwa modele w cenie około 4000 zł

- https://cube.pl/2018/rowery/road/road-cyclocross/cross-race/cube-cross-race-blacknflashyellow-2018/

- https://www.specialized.com/pl/pl/diverge-e5-sport/p/133799?color=239520-133799

Pasuje mi rama 58cm

Wybralibyście lepszy osprzęt, czy dożywotnią gwarancję na ramę? Może coś jeszcze powinienem rozważyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cube to bardziej cx, brak mocowań na błotniki i ta geo bardziej sportowa. Brałbym speca.

co do pozostałych wymiennych to miałam okazję pojeździć na ocatne one i jego największym minusem jest szerokość kierownicy, pewnie można się przyzwyczaić ale ładowanie do każdego rozmiaru 420 to trochę nietrafiony pomysł. Poza tym rower jest spoko choć widać budżetowść wykonania ramy i osobiście, moim prywatnym zdaniem, nie powinien kosztować więcej niż 4k. I ta geo trochę dziwna choć może za bardzo przywykłem do mojego obecnego roweru.

Sam teraz rozglądam się za Sootem, tylko zupełnie nowym modelem 70 który wyjściowo ma u nas kosztować koło 6k. Jak dowiedziałem się w zaprzyjaźnionym sklepie dostawy Sootów na 2019 mają pojawić się w drugiej połowie października, oczywiście tego roku.
https://www.kolacihal.cz/jizdni-kola/silnicni-kola/silnicni-kola/silnicni-gravel-kolo-soot-70-2019/

Szkoda ze ns bikes tak podniósł cenę raga.. oczywiście za sprawą wprowadzenia ocatne one grid.. Gdyby kosztował jak dawniej te 5-6k to brałbym go pod uwagę bo ma najwięcej miejsca na oponę z tych wszystkich, co jest dla mnie najważniejsze, oprócz gwintowanego suportu i mocowań na błotniki (i może sztywnej ośki) (;

Warto rzucić okiem na UK bo tam w okresie zimowym można dorwać rowery (z przesyłką do pl) czasami sporo taniej niż u nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...