Skocz do zawartości

[Używany rower do rozbudowy] Co wybrać do 2500 zł?


Rekomendowane odpowiedzi

Kłaniam się,

Proszę mi doradzić co kupić na dobrej solidnej ramie aby potem tylko dorzucać sobie lepsze podzespoły. Szukam czegoś używanego do 2500 zł. Jazda będzie głównie po drogach rowerowych i asfalcie, czasem jakiś las lub polna droga takie 80% do 20%. Mój Wzrost 188cm, rama L minimum 19 cali do takich wniosków doszedłem. 

 

Myślałem nad tymi modelami:

- Romet Orkan 5 2014 (1500 zł)

- Specialized rockhopper (1700 zł)

- Specialized CROSSTRAIL Elite 2017 (2000 zł)

- GHOST TACANA 29 (około 2000 zł)

- TREK X-Caliber 8 2016 (2200 zł)

- FOCUS WHISTLER PRO 29-er, (2500 zł)

- jest jeszcze Kellys Gate 50  (3000 zł) to już jednak sporo jak dla amatora jak ja...

 

Może coś innego, wartego uwagi?

 

Pozdrawiam 

 

 

 

 

 

Edytowane przez Franusss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoncentruj się na razie na typie roweru jakiego potrzebujesz. Pokazałeś póki co spory rozstrzał. Poza tym nawet w obrębie jedbego typu rower rowerowi nierówny bo np. MTB bywaja turystyczne (atb) jak i typowo do ścigania (xc) i żeby "łatwiej" było każdy producent pisze, że xc ;). Przy czym nawet nie o osprzęt chodzi co o geomerię ramy, która to wymusza przyjęcie pozycji takiej czy innej. Rama 19" w większości przypadków będzie dla Ciebie za mała.

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do roweru się dostosuję. Wezmę na uwagę rozmiar ramy. Może faktycznie 19 stka będzie za mała. 

Tylko czego szukać, jakiej ramy lub z jakiego stopu? 

Czy te modele które podałem są warte uwagi lub któryś szczególnie? 

Edytowane przez Franusss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe podejście ;)

W takim razie jak chcesz rozwojowo to rama z taperowaną główką, sztywna oś, boost. Stop alu z serii 7000 (lub pod nazwami typu scandium itp.). Współcześnie do xc kąt główki <=70* do trailu/lekkiego enduro 65*. Przy 20" długość efektywna 620mm i więcej, reach min. 430mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dokumosa napisał:

Ciekawe podejście ;)

W takim razie jak chcesz rozwojowo to rama z taperowaną główką, sztywna oś, boost. Stop alu z serii 7000 (lub pod nazwami typu scandium itp.). Współcześnie do xc kąt główki <=70* do trailu/lekkiego enduro 65*. Przy 20" długość efektywna 620mm i więcej, reach min. 430mm.

RjCyiia.gif

 

Postaram się.

Edytowane przez Franusss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...