Skocz do zawartości

[kaseta] Większa kaseta do starego SLXa


p4trykx

Rekomendowane odpowiedzi

Mam rower krossowy z napędem 2x10 z przodu mam 32-44 a z tyłu kasetę 11-36. Przerzutkę tylną  SLX 10rz. Dokładnie RD-M670 (ok. 2016 rok )

Chciałbym trochę zwiększyć zakres przełożeń przy okazji wymiany kasety. Na bardziej stromych podjazdach chciałbym mieć lżej. 

Myślałem o kasecie na tył 11-42 jednak nie jestem pewien czy przerzutka to obsłuży. Jeśli chodzi o kasety to są dostępne Sunrace MS3 (11-40 lub 11-42) lub CS-HG500 (11-42)

Czy ktoś może próbował takie zmiany z tą przerzutką? Są gdzieś jakieś oficjalne dane? Ten model przerzutki występował z 2 wielkościami wózka. Na moje oko to mam długi wózek ale sami oceńcie.

https://www.centrumrowerowe.pl/przerzutka-tylna-shimano-slx-rd-m670-pd8061/?v_Id=39390 Czy ten parametr Przerz.tyl.-pojemność powyżej 41 to ten parametr? Choć nie wiem czy te dane na stronie są poprawne.

Problem może pojawić się, że będę musiał tak ustawić śrubę 

IMG_20180819_190147.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Imar napisał:

Przerzutka z wózkiem SGS ma pojemność 43.

Tzn. że możesz użyć kasety 11-42.

Długość wózka nie ma tu znaczenia (a raczej ma znaczenie tylko w związku z tym co masz z przodu, bo inaczej można dobrać długość wózka do napędu 1x a inaczej do 3x gdzie masz np. rozstrzał zębatek 44-22T a nadmiar łańcucha przy niektórych przełożeniach musi być przecież jakoś wybrany...), tylko konstrukcja samej przerzutki. Chodzi o przystosowanie do innego "skosu" zębatek kasety o szerokim zakresie. I radzę tu nie wierzyć w bajki, ze komuś "świetnie działa". Zazwyczaj "jakoś działa", tzn. niby jest ok ale albo na małych koronkach jest gorzej albo na większych, zależnie od tego jak wyregulowałeś. Na stojaku może wydawać się ok, pod obciążeniem już rożnie. Samo odsunięcie śrubą B spowoduje, że na małych koronkach kółko przerzutki będzie za bardzo oddalone. Może pomóc dodatkowy dystans, na którym montuje się przerzutkę. Parę firm to produkuje, ale osobiście nie używałem, no i niektóre były bardzo drogie jak na kawałek frezowanego aluminium.

Tak BTW co to za korba 32-44? Nie powinno być tam jeszcze trzeciej zębatki np. 22T, co rozwiązało by sprawę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój rower to 

https://www.specialized.com/pl/pl/crosstrail-comp-disc/p/106349

Wymiana na 3 blaty z przodu pociągnęła by za sobą wymianę korby i przedniej przerzutki przedniej i to dużo kombinacji. W tej chwili przełożenia spełniają 90% moich potrzeb.Na najniższym biegu jeździłbym sporadycznie (strome podjazdy i bardzo piaszczyste drogi) choć tak jaki piszesz może to trochę źle wpłynąć na działanie na małych zębatkach z tyłu bo musiałbym podkręcić śrubę ale chyba podejmę ryzyko.

W tej chwili 2x10 fajnie się sprawdza idzie go tak wyregulować, że można jechać na pełnym przekosie i nic nie ociera. Np. jeśli chwilowo potrzebuję lżejszego przełożenia to nie muszę ruszać przodu tylko przerzucić na 36 z tyłu. Wiem, że może to nie do końca dobre dla napędu ale myślę, że jeśli nie jeżdżę tak cały czas i od razu nie padnie.

Druga opcja to wymiana zębatki 32 na jakąś mniejszą np. 28T.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat mam ten sam problem, zabrałem się za remont starego crossa. Robię 1x10 z 44t z przodu 11-42 z tyłu i przerzutka powinna dać radę, jeślli nie od razu to z takim adapterem:

https://www.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=&SearchText=Rear+Derailleur+Extension

Problemem jest łańcuch. Nie mierzyłem jeszcze tego dookładnie, ale z kalkulatora wychodzi 126 ogniw. Znacie coś o tej długosci w normalnej cenie? Jest na allegro HG-95, ale za prawie 160zł z wysyłką, więc mija się to z celem. Za 200zł można już kupić 3 łańcuchy i zrobić z nich sobie 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, p4trykx napisał:

Wymiana na 3 blaty z przodu

Nie było tematu. Nie podałeś od razu co to za rower, a korba 44-32 sugerowała, że to może jakaś samoróba, gdzie został usunięty młynek (typowe stopniowanie takich korb to 44-32-22). Po prostu nie spotkałem się jeszcze takim 2-blatem i stąd pytanie ;)

Przekosami to się w ogóle nie przejmuj, bo to takie trochę bajki z mchu i paproci, że nie wiadomo jak się łańcuch zużywa i ileś mocy się traci, tylko w praktyce to pomijalne i każdy tylko gdzieś coś słyszał/czytał że się nie powinno. Spokojnie możesz używać blatu 44T z całym zakresem kasety, a 32T traktować jako rodzaj "reduktora" gdy już jest za ciężko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...