Skocz do zawartości

[Rama cube HPA PRO] 2016 waga


Arkowal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów,

Posiada ktoś rower cube reaction HPA PRO z 2016 roku?Interesuje mnie waga  ramy, nie mogę znaleźć info.

Rama to:

HPA Superlite, Advanced Hydroforming, Triple Butted, ARG, Tapered, Headtube, Internal cable Routing, PressFit BB

Z góry dzięki za info

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie ;-)

RZEZNIOL szukałem w tym sklepie,ale wzrokiem po kolorach leciałem i musiałem przeoczyć.Wyglada na to,że moja 19 dla 29" waży ojjjj sporo 1795.Trzeba to wszystko przemyśleć,przeliczyć i zastanowić się czy odkładać na nowy rower czy bawić się ze starymi klamotami ;-)

Może przy okazji pytania zna ktoś jakieś sklepy,mogą być z HK gdzie mógłbym taniej carbonową  wyrwać?

Edytowane przez Arkowal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie wszystko zależy od celu ...
Swego czasu w erze 26`era jak gdzieś tam szukałem gramów to ramy aluminiowe, które schodziły istotnie poniżej 1500 g w średnim rozmiarze znacząco traciły na sztywności.
Wtedy wylądowałem finalnie z ramą Cube Reaction, która z miskami sterów warzyła 1570g :) i miała mufę suportu o szerokości 73 mm było sztywno i efektywnie
Tutaj mamy propozycje 29`nera z glinu z mufą o szerokości 68 mm  i wagą niespełna 1450 ... jak masz zamiar zrobić z tego 2 lub 3x XX to obawiam się ze szorowanie łańcucha o klatkę przerzutki doprowadzi cie do szału. 
No ale jak gramy są celem samym w sobie to kto by się przejmował że wylajtowana klamka jest gumowa a wylajtowana rama trze tarczą o zacisk czy łańcuchem o przerzutkę.
"Karbą" aby był lekki nie będzie tani ... taki Canyon ma w ofercie ramę do szurania ostrego XC w wadze poniżej kilograma no ale budżet z innej planety :).

Może warto pójść w inną stronę i poszukać jakiejś fajnej karbonowej używki  ... ostatnio gdzieś przewiną na jakimś olx  Canyon CF SL za około 4 k zł jego węglowa rama to okolice 1,2 kg.

Generalnie lekki rower fajnie mieć ale gonienie gramów za wszelką cenę to trzeba mieć do tego dryg i głęboki portfel.
Może zamiast szukać lżejszej ramy to w aktualnym sprzęcie zadbać o koła czy lżejsze rurki kokpitu czy podtrzymywacza zadka ?

Pozdrawiam 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RZEZNIOL w pewnym sensie z tą gonitwą za gramami to masz rację,ale wiesz jak to jest jak człowiek zachoruje.Mam ten rower od lutego 2016.Po roku mnie już nosiło aby coś zmienić,choroba minęła bo zająłem się czymś innym a kasa poszła w inną stronę.W tym roku choroba wróciła, ja zacząłem odkładać do skarbonki,analizować i rozmyślać nad własnym projektem na przyszły rok.

Na tą chwilę rowerek waży około 11kg.Waga producenta 11,10,ale dętki poleciały już zaraz po zakupie.Pomysł jaki chodzi mi po głowie to zejść do 10kg z pedałami xt m8000.

Koła poleciałyby na pierwszy ogień i myślę że przy mojej wadze 80kg na kołach znalazłbym jeśli to możliwe jakieś 600-700g.Moje obecne komplet to 2kg.Na siodle i sztycy mogę urwać jakieś 20g.Podobnie na kierownicy czy mostku.Nie chciałbym demontować przedniej przerzutki i blatu 26T.

Wpadłem na pomysł z tą ramą,ale to praktycznie nowy rower,koszty będą tyle co za nówke o wadze około 9,50 hmmm.

Ramę od caniona widzalem,ale ona jeśli o tej samej rozmawiamy to 8200zł ze sterami.

Kupno używanego nie wchodzi w grę.

Edytowane przez Arkowal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie canyon nie robi juz ram węglowych dla linii grand canyon. Canyonowy węglowy HT to exceed i jego rama waży coś kolo 900g. Pewnie stąd taka cena. Historycznie (jak jeszcze byly na rynku) ramy GC CF SL kosztowały 6300zł. No ale canyon sprzedaje gotowe rowery więc same ramy mogą sobie wyceniać jak chcą. Tani węgiel to wyprzedażowe ramy cube na b-d właśnie.

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...