Skocz do zawartości

[korba] poszukiwana korba 2x 46/30, 172.5 w rozsądnych pieniądzach


kamusial

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

zamierzam zmienić suport/korbę z kwadratu na HTII (suport wydaje niepokojące dźwięki i chciałbym mieć większą sztywność zestawu). Obecnie używam kompaktu FSA Tempo 50/34 175mm na 8 rzędowym zestawie, ale chciałbym jeździć bardziej 'miękko'. Ideałem byłoby coś w stylu 46-30 i 172.5mm, ale nic takiego nie znalazłem.

W przystępnej cenie są kompakty, np. Claris ~200 pln, ale ramiona korby są albo 170, albo 175mm. Dopiero 172.5mm ma Tiagra za ~280pln (zakładam, że korba 10s będzie pasować do 8s łańcucha i kasety).

Jest CX50 za 330pln, zewnętrzna zębatka 46, jednak wewnętrzna trochę za duża - 36, a ramiona korby tylko w opcjach 175 i 170. Ale że jeżdżę 70% szosa, 30% teren wydaje się pasować do takich warunków.

Do clarisa i tiagry nie znalazłem niestety mniejszych zębatek które można by podmienić. 

 

Pytanie: jakie alternatywy warto jeszcze rozważyć? Czy się poddać i brać Clarisa?

 

Z góry dziękuję za pomoc

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup 5703 lub 6703 i uzywaj dwoch najmniejszych blatow. ;-)

A tak na powaznie to cx50 i ew kaseta 11-28 i nie ma opcji ze bedzie za twardo. No jakiej kadencji hezdzisz?  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, cinol123 napisał:

No jakiej kadencji hezdzisz?  

Bliżej 90 rpm. Mam teraz kasetę 13-26 - podobne stopniowanie co 11-28 poza granicznymi zębatkami (trochę żałuję że nie wziąłem 11-28, bo 28 zębów by się przydało)

2 godziny temu, clavdivs napisał:

Zostań przy kwadracie i masz FSA Vero Pro Compact

Zraziłem się do FSA tempo z powodu małej sztywności i upierdliwości obsługi kwadratu... Czy Vero Pro compact jest sztywniejsza? 

Jeszcze znalazłem FSA Gossamer 172.5, 46/36 na bb386 za 300pln. Do tego suport ~160. Zastanawiam się tylko jak z żywotnością takich suportów. Korba wydaje się fajna bo blaty w razie czego da się zmienić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Nie znalazłeś, bo takich korb nie ma. Na bcd 110 czyli klasykę gatunku min zębatka to 34 ... no 32 ale ciężko znaleźć. Można kupić zestawy 48/32 aaale trudno je dostać. Nowsze korby już maja 4 ramiona i bcd się zmieniły na 90 i inne wiec jest to juz bardziej prawdopodobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...