Skocz do zawartości

[suntour XCR] Powiększenie skoku w suntour Xcr Air


Paszaddz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przejściowo w moim hardtailu Am/enduro posiadam xcr aira lor 120mm skoku, moja ramka przystosowana jest do 160mm skoku docelowo planuje zmienić xcra ale póki co musze jakiś czas na nim jeździć, czy idzie w nim zwiększyć skok chociaż z 2-3cm? Jak to zrobić jakimś domowym sposobem jeśli się da, no i czy po tym zabiegu amortyzator będzie jako tako bezpieczny ? Z góry dzieki za odpowiedź i pomoc.

 Series: XCR, Year: 2016, Name: XCR AIR-DS-LO-R-15QLC32 27.5 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Epixon przy 120 mm już jest wiotki, a co dopiero xcr... Skoro i tak jest przejściowy to w czym problem? Jeśli dobrze odczytuję to jesteś z Dzierżoniowa, a jak dzierżoniów to pewnie jeździsz głównie na srebrnej. Byłem na fullu o skoku 120 mm, trasa D bez problemu, A jeszcze nie jechałem, na B w połowie walka o życie. I nie chcę cię podłamywać, ale czułem że to moje umiejętności mnie głównie ograniczają. Jeździj na tym co masz z zachowaniem odpowiedniego marginesu, jak nauczysz się pewnie zjeżdżać na takim skoku to na większym będzie jeszcze lepiej. Jaki to rower? Primal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój xcr ma sztywna Oś 15x100 myślę o kupnie aiona ale parę stówek jeszcze brakuje.

W dniu 18.08.2018 o 21:36, Piter233 napisał:

Epixon przy 120 mm już jest wiotki, a co dopiero xcr... Skoro i tak jest przejściowy to w czym problem? 

Myślałem że na chwile mogę coś ogarnąć.

 

W dniu 18.08.2018 o 21:36, Piter233 napisał:

Jeśli dobrze odczytuję to jesteś z Dzierżoniowa, a jak dzierżoniów to pewnie jeździsz głównie na srebrnej. Byłem na fullu o skoku 120 mm, trasa D bez problemu, A jeszcze nie jechałem, na B w połowie walka o życie. I nie chcę cię podłamywać, ale czułem że to moje umiejętności mnie głównie ograniczają. . Jaki to rower? Primal?

Tak jestem z Dzierżoniowa i jeżdżę po srebrnej, ja wszystkie bez problemu przejechałem, Na A lina jedz koniecznie!

Ramka to Hornet 2018r. Składam rower powoli właściwie brakuje mi paru części ale zeby móc jeździć to mam powpychane to co znalazłem albo już miałem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejechałem ale ręce mi odpadały tak mnie wytrzepało (regulacja odbicia mogłaby pomóc ale jak ją ruszam to amor sie robi strasznie miękki) a na bandach czułem jak rower wchodzi prawie podemnie często mam taka sytuacje poprostu przez za mały amor geometria roweru jest nie taka jak trzeba, zresztą i tak jakieś większe dropy strach na tym skakać. @Piter233 A skąd jesteś, gdzieś z okolic srebrnej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, kawałek dalej, spod wałbrzycha. To że widelec chowa ci się pod rower to właśnie kwestia wiotkości, jakbyś go wyciągnął więcej to byłoby jeszcze gorzej. Pomoże amor z grubszymi goleniami. No i kwestia tego że to nie jest amor do dropów, więc z tym uważaj. Niedługo wrzesień, jazdy zostało ze dwa miesiące przy dobrych wiatrach. Przemęcz się do końca sezonu, nowy amor kup na nowy sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...