Skocz do zawartości

[Amortyzator przedni] SR Suntour XCM pod 1" - pytanie o grubość goleni górnych


Lukasz2Jab

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

posiadam stary rower z ramą posiadającą podejście na rurę sterową 1". Obecnie posiadam jakiś amortyzator noname i chociaż nie wykazuje on luzów to powoli z uwagi na jego wiek(15lat)moją wagę (98kg) zastanawiam się nad jego wymianą dla swojego bezpieczeństwa. Zauważyłem, że obecnie sprzedawane rowery z rurą sterową o większej średnicy mają też wyraźnie grubsze golenie amortyzatora oraz ogólnie wyglądają masywniej. Tutaj rodzi się moje pytanie, czy kupując SR Suntour XCM bo takie są w sprzedaży pod rurę 1" czy golenie będą takiej średnicy jak w modelach pod 1 1/8" czy też będą takie chude jak w amortyzatorach starego typu ? Niestety w internecie nigdzie nie mogę znaleźć real foto tego amora 1" a w sklepach używane są te same zdjęcia dla obu modeli.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Golenie jak golenie, ślizgi są tam takie podłe że 2mm grubości goleni w jedną czy drugą stronę nic nie zmieni.

Nie wiem czy kiedyś widziałeś takiegp SR od środka. Ślizgi to są plastikowe (!) tulejki wkładane palcami(!) w dolne golenie. Tam nie ma mowy o jakimkolwiek pasowaniu. W moim XCR przetarcia pojawiły się po kilku miesiącach, mimo że dbałem o niego jak nikt inny, praktycznie co miesiąc miał nowy smar.

Edytowane przez skom25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem na żywo, czytam natomiast dużo opinii na temat tych amortyzatorów i jest tak jak piszesz. Dziwi mnie natomiast to, że mój obecny nosi nazwę Logan 780, nigdy nie był rozbierany, smarowane jedynie górne golenie i nie ma na nim ani trochę luzu. Fakt, skok ma niewielki bo realnie to może z 5 cm ale jednak luzu nie złapał przy przebiegu jakiś 4 tys. km. W chwili obecnej chciałbym go wymienić bo obawiam się czy nie złamie się z powodu zwykłego zmęczenia materiału po tylu latach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnica goleni nie ma znaczenia w przypadku najprostszych, najbiedniejszych amortyzatorów, chyba że w kwestii wizualnej.

XCM w wersji z blokadą jest o tyle fajny spośród tych najtańszych, że ma działający tłumik. Biedny, bo tani, ale jest i działa, więc amor nie odskakuje jak sprężynka, tylko coś tłumi, niższe modele, jak XCT nie mają wcale tłumika, tylko sprężynę. Ale tylko wersja z blokadą, bo bez blokady, tańsza o 50 zł tłumika nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...