Skocz do zawartości

[piasta kulkowa tył] chrobotanie/ zacinanie


kamilof11

Rekomendowane odpowiedzi

czołem !

nie wiem o co chodzi ale zdjąłem koło po czym jak założyłem ponownie i sie zaczęło... mianowicie piasta zaczęła się zacinać/ chrobotać...

oddałem do serwisu, wymienili oś piasty, kulki, konusy ( o ile im wierzyć) i niestety nadal to samo... możliwe, że taki zabieg nic nie pomógł gdyż niestety dalej chrobocze i zacina się... niestety przez to rower jakby sam hamuje i wolniej się jeździ....

co radzicie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jeśli problem po serwisie nadal występuje to albo bieżnie piasty są już wyjechane albo masz zbyt mocno dokręcone konusy.

Zacząłbym od konusów i smarowania a potem próba w ręku czy nadal chrobocze. Możliwe że jak piasta była skręcana to nie wyczyszczono powierzchni roboczych i został piach wewnątrz.

Szczerze mówiąc to oddałbym to koło na reklamacje po serwisie. Jak ktoś coś naprawiał i nie naprawił, a wziął za to pieniądze to żądaj zwrotu gotówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, kamilof11 napisał:

oddałem do serwisu, wymienili oś piasty, kulki, konusy

Tak z  ciekawości, co to za piasta?

Ja mam Shimano Altus i kiedy sobie posprawdzałem ceny, to na pewno nie opłacało by się tego wymieniać. Tak swoją drogą zaraz zrobiłem tym piastom serwis, bo najtańsze są kulki i smar. :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojechałem z reklamacją -  serwisant zrobił jakby lekki luz konusach bardzo minimalny i piasta przestała trzeć - ale to rozwiązanie do sprawdzenia. jeśli po zamontowaniu do ramy nie będę usatysfakcjonowany powiedział, że zwróci pieniądze ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...