Skocz do zawartości
Drodzy Rowerzyści!
Fundacja Ewy Błaszczyk 'A kogo?' pilnie poszukuje dwóch rowerów, najlepiej damek, dla rodziców/opiekunów pacjentów kliniki 'Budzik' - Warszawia - Międzylesie, przy Centrum Zdrowia Dziecka.
Po więcej szczegółów odsyłamy na oficjalną stronie www oraz fanpage FB.

Rekomendowane odpowiedzi

kubix_05

Siema! Co lepiej kupić pedały platformowe czy kierownice? Pomożecie? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
rzezniol

To co w aktualnym rowerze sprawia problem lub czego nie masz ...

Co to za pytanie ?
Jakbym miał taką rozkminę kupiłbym dobre piwo ,

Pozdro  

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Brombosz
Napisano (edytowane)

XCT na Boxxer'a najpierw wymień. Będziesz miał szacun już na starcie.

Edytowane przez Brombosz

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
KrissDeValnor

Oczywiście, że PEDAŁY - przecież bez kierownicy można się obejść jeżdżąc bez trzymanki :icon_wink:, a bez pedałów nie pojedziesz, chyba że to ma być rowerek biegowy :icon_lol:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
remover

To mam nadzieję że kolega siodelko ma.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
dorota57

Ja bym kupił dobre pedały na łożyskach maszynowych i kierownicę.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
skom25
Napisano (edytowane)

Ja bym kupił koła. Można mieć cały rower a bez kół ani rusz.

Widzę że to nasz ulubiony kolega od ulepszania roweru. A podobno człowiek uczy się na błędach... :)

Edytowane przez skom25

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
sznib

Temat został usunięty.Prawdopodobna przyczyna usunięcia:- pkt 2b zasad pisania - brak klamrowego nazewnictwa tematu- podobny temat już istnieje- narusza inne postanowienia i zasady regulaminu forum lub/i polityki prywatności.Zasady pisania na forum: http://www.forumrowerowe.org/topic/9018-zasady-pisania/

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Podobna zawartość

• TokioMTB
      Przez TokioMTB
      Witam, kupię używany rower full suspension 29er.  Budżet 5000.
    • Kulas32
      Przez Kulas32
      Cześć
      Ponieważ głowa mi już pęka, a ja dalej nie podjąłem decyzji to postanowiłem się zwrócić po pomoc na forum ;d
      Mam zamiar kupić swój pierwszy górski rower trailowy, na sztywnej ramie, chciałbym wydać do 5000zł.
      Jedną z opcji (która w sumie najmniej mnie jara) jest Kross Dust 2.0 2018r rozm. L (link do str producenta: https://www.kross.pl/pl/2018/trail/dust-2-0 ) mogę go dorwać za 4700zł.
      Druga opcja (dla mnie ciekawsza) to rower złożony na ramie Dartmoor Primal 27,5 2018r rozm. L. Po wstępnych ustaleniach ze sklepem do kompletu wpada amorek DVO Beryl, koła dartmoor Raider boost, hamulce Sram Level z tarczami 180mm, napęd SLX M7000 1x11, reszta gratów jakieś budżetowe produkcji Dartmoora/Authora i oponki podstawowe drutowane Continentala. Cena 5300zł.
      Trzecia opcja - Dartmoor Primal Pro 27,5 2018, rozm. L. (link: https://velo.pl/rowery/gorskie-sztywne/trail-275/dartmoor/primal-pro-275). Cena katalogowa 5499zł, może udałoby się trochę zejść z ceny po rozmowie ze sprzedawcą.
      W teorii rower ma mi po prostu dawać frajdę z jazdy ogólnie rzecz ujmując offroadowej chętnie pośmigałbym i szlifował umiejętności w miejscach jak Lasek Wolski, Enduro Trails w Bielsku, czy Bike Park w Kasinie Wielkiej. Na początek nastawiam się raczej na niewielkie hopki i traski typu flow, a co będzie dalej zależy od mojego progresu. Do tego fajnie byłoby pośmigać czasem bez celu po mieście skacząc z każdego krawężnika i (prawie każdych ;d) schodów.
      Oczywiście opcja 2 i 3 są ponad mój założony budżet (już Kross Dust spowodował, że postanowiłem go nieco powiększyć). Rozum podpowiada, że Dust to już może być overkill jak na początki z enduro (trail? nie jestem pewien jakie są różnice, ale to nie o tym), a serce ciągnie do Primala. Problem jest taki, że jeśli Primal, to który?
      Custom Primal wypada drożej o 600zł od Krossa przy czym ma znacznie lepszy amorek, ale gorsze obręcze i opony, poza tym osprzętowo wypada podobnie.
      Natomiast Primal Pro jest jeszcze droższy o te 200zł (może finalnie mniej) od Customa, a ma szersze obręcze, niezłe zwijane oponki i regulowaną sztycę, ale amorek na poziomie tego w Krossie.
      Dodatkowa, poboczna kwestia tego, czy Primala jednak nie brać w rozmiarze M. Wg producenta łapię się na oba rozmiary - wzrost 180 cm. Przy tym mam nogę 85 cm i długie ramiona, ale tego producent już w swoich tabelkach nie uwzględnia.
      Jestem rozdarty, emocję już wzięły górę i nie potrafię trzeźwo spojrzeć na sprawę. Dlatego będę wdzięczny za każdą radę dziękuję z góry!
      PS. Jeśli ktoś może się wypowiedzieć o amorku DVO Beryl to też będzie super, bo chyba jest to mniej popularna w Polsce marka i niewiele jest o nich opinii.
    • Matixx
      Przez Matixx
      Witam, jestem początkującym rowerzystą, a mój stary rower trekkingowy nie spełnia moich wymagań. Chciałbym przerzucić się na rower MTB z kołami 29". Spodobały mi się 2 modele od różnych producentów -  https://rowerowy.com/mtb/rowery/rowery-xc/prod/accent-peak-29-nx i https://www.canyon.com/pl/mtb/grand-canyon/grand-canyon-al-5-0.html
      Który wy byście polecili? Macie jakieś doświadczenia z rowerami tych firm? Jestem również otwarty na propozycje innych rowerów niż te wyżej wymienione.
      Z góry dziękuje i przepraszam za lekki spam na tym forum, ale niestety sam nie znam się zbytnio na osprzęcie rowerowym i samych rowerach, a także nie znam nikogo kto mógłby mi pomóc.
      A jeśli ma to pomóc - mam około 176/7 cm wzrostu.
    • Batman
      Przez Batman
      SPD mam od jakiegoś czasu, wydawało mi się, że już nauczyłem się w nich jeździć. Aż do dziś. Dziś dwie gleby - pierwsza na lewą stronę - aż "zaczeszczał" nadgarstek. Spoko loko se myślę, pierwsza gleba musiała nadejść. 15 minut później druga gleba na prawą stronę i tu aż mi przeszedł prądzik przez kolano, które miałem uszkodzone przez ostatnie pół roku (łąkotka).

W związku z tym postanowiłem więcej nie ryzykować (pal licho te nadgarstki ale o kolano muszę dbać - biegam) i na jakiś czas odłożyć na półkę buty zatrzaskowe a pedały schować do garażu. Niedawno jeździłem w butach do biegania ale mają za miękką podeszwę i drętwiały mi palce u nóg od nacisku na platformę. W związku z tym zapytuję się czy są jakieś buty (mtb) do jeżdżenia na rowerze. Chodzi o to, żeby miały twardą podeszwę. Może nie tak twardą jak zatrzasowe ale nie tak miękką jak zwykłe obuwie sportowe.
    • soltys82
      Przez soltys82