Skocz do zawartości

[Trek] Prezentacja kolekcji 2019


MarcinGoluch

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, SoloTM napisał:

Marlin za 1999 będzie miał amortyzator xct z goleniami 30 mm, oś qr, waga jakieś 3 kg. ( 30 mm to będzie nowość w sr xct ). Poprzednik z goleniami 28 mm waży 2,75 kg.

No właśnie nie. Jest na stronie jak byk Marlin 5 za 1999zł ma miażdżyć "SR Suntour XCE 28".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli będziemy porownywali Treka do Rose czy Canona to fakt będzie krucho. Ale to nie tylko tu. 

Fakt nie w każdej grupie ale są marki których porównania do konkurencji na podstawie osprzętu nie mają sensu. Mimo wszystko Trek będzie się jednak bardziej bronił niż Spec. Spec dla wielu to "religia" ;).

 

Ale wywołując Scotta to Scale na NX 1x12, powietrzny wideł za 4tys zl. 

Track jakies konkretne modele, firmy proponujesz w podanych przedialach cenowych? 

W dniu 23.08.2018 o 23:22, Biesz766 napisał:

autor tematu próbuje tu komuś mówić, że M5 "miażdży".

Po raz kolejny powtórzę to co na wstępie. Ocena jest moją subiektywną oceną. 

Edytowane przez MarcinGoluch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Drodzy Uczestnicy tej "dyskusji", część postów , które nic nie wnosiły do dyskusji , zostały usunięte z widoku. Proszę trzymać się tematu i nie podejmować dyskusji o tym, co miażdży, a co nie. Panowie @Biesz766 i @Bts proszeni i powstrzymanie się od pisania na jakiś czas w tym temacie. Jeśli macie z tym problem, to służę pomocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.08.2018 o 21:21, MarcinGoluch napisał:

Co do serii Procaliber 6 najniższy z serii z IsoSpeedem kosztuje 6599zł na pokładzie z napędem SRAM NX 1x12 i widelcem RS Judy. Moim zdaniem super temat dla osób które chcą zacząć się ścigać a nie dysponują budżetem na węgiel lub się go boją. Szczególni może się podobać w teamowym czerwono-białym malowaniu.

Procaliber 8 to również NX Eagle i do tego Recon Gold. Cena 7899zł.

 

 

Tutaj pozornie mamy obniżkę cen w stosunku do tegorocznych modeli. Tylko co z tego skoro w Pro 6 zamiast Recona na goleniach 32 dostajemy Judy na 30mm? O tym czy NX jest lepszy od 2x11 opartego na dobrej korbie Race Face i kompletnym SLX + przerzutka XT można dyskutować... 

Pro 8 podobnie ogołocony z Reby w zamian za NXa i 100 niższą cenę. 

Powierzchownie patrząc wygląda to nieźle, ale jak się głębiej przyjrzeć to wygląda to już mniej ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sabarolus ile znasz osób które zmieniły GX/NX na SLX/XT i jak to ma się do wycieczek w drugą stronę?

Co do Judy fakt schudł ale nie trafiłem opinii jaki to ma wpływ na samo działanie. Spodziewam się, że dla osób jeżdżacych bardziej ambitnie lub solidniejszej wagi może być odczuwalna większa elastyczność.

Edytowane przez MarcinGoluch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do NX, to to obecnie jeden z tańszych napędów jakie można kupić... zmieniarka 250zł, manetka 80zł... to są oszczędności.

Byłem kiedyś z kumplem w Val Di Sport, jak oni tego Scott'a chwalili jak się dowiedzieli że ma 3500-4000zł na rower... "NX jest jak automatyczna skrzynia biegów i blabla" , bardzo ich zabolało jak powiedziałem, że przecież to najtańszy napęd jaki obecnie można zamontować w rowerze w tym pułapie cenowym i dla amatora może nie być wystarczający vs 2x10.

Każdy chwali to co ma na sklepie i sprzedaje. :D

Edytowane przez phoe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie, a powiedzcie mi jak sprawdza się jednozawias w Treku? Bo obecnie mam wrażenie, że stosują to tylko marki, które nie mają pomysłu na zawieszenie. Zawieszenie w Specu lub Krosie jest według mnie dosyć podobne pod względem pracy (jeśli się je dobrze ustawi oczywiście) i mogę je polecić. Ostatnio Canyon też zmienił jednozawias na zawieszenie podobne do Speca i już wiele pochwał o nim słyszałem. Jak ma się zawieszenie Treka do wyżej wymienionych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...