Skocz do zawartości
  • 0

Aplikacja na Rower


Gość Perez

Pytanie

Witam! Szukam aplikacji na rower, która:

- pokazuje drogę jako GPS

- może działać w tle i kierować przez audio

- rejestruje drogę itd.

- ma licznik, prędkościomierz czy tam inne pierdoły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

Odświeżę trochę temat.

Szukam podobnej aplikacji ale darmowej.

Locus pro kosztuje prawie 40zł a nie chcę kupować kota w worku, a darmowa wersja nie ma takiej opcji.

Chodzi mi o to aby wgrać trasę zrobioną na komputerze w postaci pliku gpx lub kml i aplikacja prowadzi mnie najlepiej za pomocą głosu lub komunikatów na ekranie.

Ostatnio sprawdziłem GPX Viewer ale ona nie ma opcji komend głosowych.

Używa może ktoś jakieś darmowej aplikacji tego typu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupienie Locusa Pro to nie jest kupowanie kota w worku. Lepszej aplikacji na rynku NIE MA.  Kota w worku to sobie możesz kupić na targu.

Również czasami używam jako nawigacji  głosowej - komórka z Locusem w tylnej kieszonce z wygaszonym ekranem, sparowana przez BT ze słuchawką  plantronics Explorer w jednym uchu i wszystko działa wyśmienicie.  Można sobie ustawić głośność i częstotliwość komunikatów (3 stopnie).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bardzo zadowolony jestem z nawigacji rowerowej wg google. Zainstalowałem Locusa, przy wybraniu punktu docelowego wyznaczył chyba najgorszą możliwą trasę. Nie znalazłem też możliwości wpisania adresu, chciał ciągle żeby określić punkt na mapie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Labell napisał:

Mapy Google po wybraniu środka transportu: rower bardzo dobrze wyznaczają trasy, uwzględnia ścieżki rowerowe, leśne itp. wszystko za darmo. Jak ktoś nie ma internetu to może sobie pobrać obszar offline. 

Kolega raczy żartować, prawda ? CropImage1.thumb.jpg.e99de66de294ae4229f396625b57a4ab.jpg

Ścieżki leśne na mapach Googla to PUSTYNIA

CropImage2.thumb.jpg.63949d03986e9f9d95a3829b777b54ee.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potestuję Locusa i OsmAnd.

Obie w wersji darmowej mają prowadzenie głosowe i możliwość wgrania trasy z pliku gpx.

Interfejs OsmAnd bardziej mi pasuje ale zobaczymy jak z funkcjonalnością.

Wspomniany google maps u mnie nie widzi żadnych ścieżek w lasach więc odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.06.2019 o 18:21, marrik napisał:

Potestuję Locusa i OsmAnd.

Osmand chwilowo (trudno powiedzieć na jak długo) wyłączył opcję włączania/wyłączania ekranu przed skrętem. Świetna funkcja oszczędzająca baterię. Ostatnia wersja Osmand z tą funkcją to bodajże 3.2.7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc potestowałem i niestety mam mieszane uczucia. Głownie chodziło mi o funkcję prowadzenia po gotowym śladzie gpx i obie aplikacje się wykładają jeśli zjedziemy z trasy, ale po kolei.

Tak polecany Locus to totalna porażka albo ja nie wiem co i jak ustawić. Importuję plik gpx, włączam nawigację i co chwila irytujący komunikat " trasa znajduje się za X (tu padają różne odległości) na godz Y (i tu też padają różne kierunki)", mimo że znacznik w aplikacji pokazuje, że jestem dokładnie na trasie. Po zjechaniu z trasy, żadnej reakcji tylko ciągle powtarzający się ten sam komunikat co wcześniej, więc skąd mam wiedzieć, kiedy zjechałem nie patrząc w ekran. Zdarzało się, że nie informował o skrętach na czas, kazał skręcać już po skręcie.

OsmAnd bezbłędnie prowadzi po śladzie, ale po zjechaniu z trasy informuje wprawdzie, że tak się stało, ale zamiast prostej komendy "zawróć"... wytycza nową trasę, by wrócić do gotowego śladu. Bez sensu takie działanie, bo niekiedy trzeba przejechać ze 2 km by wrócić na trasę zamiast 50 metrów po zawróceniu.

W obu aplikacjach nie można zbytnio polegać na komendach głosowych. Obie "zrobiły mnie w jajo" mówiąc o skręcie w jedną stronę, gdzie trzeba było jechać w drugą. O ile w starszej wersji OsmAnd, o której wspomniał @chopmaz nie było to problemem, bo zapalał się ekran, to w nowszej wersji i w Locusie zaczynało się błądzenie. OsmAnd wytyczał nową trasę , by powrócić na szlak a Locus tylko wywalał ten głupawy komunikat o x metrów na x godzinie, który z resztą nadawał od samego początku.

Drugą funkcję, którą sprawdziłem to wytyczanie trasy z punktu A do punktu B i tu znów Locus się wyłożył. Usilnie próbuje prowadzić głównymi drogami, mimo, że na mapach są inne alternatywy. Np. punkt A jest na skraju lasku a punkt B na drugim końcu lasku, łączy je droga pożarowa, która jest widoczna na Locusie a mimo to, aplikacja prowadzi mnie naokoło drogami głównymi przez 4,5km. W osmAnd nie było takiego problemu, pokazał mi drogę przez las.

Być może trzeba grzebać coś w ustawieniach Locusa by to działało poprawnie tak ja działa na OsmAnd, ale interfejs aplikacji jest nieintuicyjny a wręcz irytujący, raz że to ciężko coś znaleźć a dwa masa niepotrzebnych funkcji, przynajmniej dla mnie. Dodatkowo w wersji darmowej, część ekranu zajmuje powiadomienie o zakupie wersji pro. W OsmAnd nie musiałem nic ustawiać, działało poprawnie od początku. Gdyby nie ten jeden feler byłaby to apka idealna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dotyczące locusa

Czy w jakiejkolwiek jego wersji (darmowa/płatna) jest opcja żeby na głównym ekranie, tam gdzie mapa, ustawić wykres wysokościowy i żeby pokazywało moją aktualną pozycje na nim ? To sie chyba nazywa dynamiczny wykres wysokościowy. Chodzi mi dokładnie o sytuacje w której używamy pliku gpx bądź kml wcześniej przygotowanego na komputerze. Jeżeli nie, to czy są aplikacje, które posiadają taką opcje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...