Skocz do zawartości

[przerzutka] Coś przeskakuje podczas pedałowania


Representant

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Po wymianie łańcucha (zerwany) i przerzutki cały czas coś przeskakuje nawet podczas lekkiego pedałowania na wszystkich biegach oprócz  1 i 2. Zębatki z przodu i z tylu są prawie jak nowe. Biegi ustawiałem według filmików z yt i wszytko (w powietrzu) chodziło jak należy.

Chciałem go zrobić aby mieć na czym jeździć ten ostatni rok zanim nie kupie szosy ale od 3 dni cały czas to samo.... Macie jakieś pomysły co powinienem sprawdzić?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Representant napisał:

Zębatki z przodu i z tylu są prawie jak nowe.

A konkretnie to jaki przebieg? Możesz wrzucić zdjęcie tylnych, ale podejrzewam, że nowy łańcuch się po prostu nie przyjął. Zerwany łańcuch się skraca i zakłada z powrotem - jak go nie wyrzuciłeś to możesz spróbować do niego wrócić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starego łańcucha juz nie ma bo był w złym stanie. Rower leżał pod chmurką ponad rok, musiałem to luzować i smarować bo sie zakleszczył i na takim jeździłem aż sie nie zerwał.

Przebieg ponad 1000km ale zamieniłem też tylne koło z innego roweru (który nie jeździ) gdzie jest kaseta w jeszcze lepszym stanie i dalej to samo. 

Spinki nie mam, rozpinałem i spinałem starym "dobrym" sposobem (młotek, nakreta, gwóźdź) ale wszystko dobrze spięte, nic nie blokuje. Rower na przeczekanie wiec nie chce już inwestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1000 km na kiepskim łańcuchu to zależnie od stylu jazdy może być aż nadto. Twoje zębatki są "prawie jak nowe" to kaseta "w lepszym stanie" jest zupełnie nowa? Sporo jest przypadków, że ktoś się zapomni i próbuje zmienić łańcuch nawet po kilkuset km i już jest za późno...

Inne przyczyny to może być właśnie źle założona kierunkowa spinka lub niewłaściwe opasanie łańcuch (przerzutka zbyt daleko), ale w takim przypadku skakałoby tylko na najmniejszych zębatkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, SoloTM napisał:

Jeśli nie zużyta kaseta względem nowego łańcucha to stawiam na zakleszczone jakieś ogniwo nowego ( może źle skuty łańcuch ) Zakręć do tyłu ręką, powoli i zobacz czy coś przeskakuje.

Ja miałem podobny przypadek i tak jak piszesz ( źle skuty łańcuch) po skuciu łańcucha nie sprawdziłem czy ogniwko ma luz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem każde ogniowo z osobna i wszystko w porządku, nie idzie poznać gdzie był skręcany, musiałem sobie to oznaczyć. Zrobiłem też tak jak mówiłeś SoloTM i wszystko płynnie chodzi a podczas jazdy przeskakuje....  Co najdziwniejsze po krótkiej przejażdżce to jakby sam z siebie naprawił sie 3 bieg, także teraz skacze tylko na 4-6 biegach.

Nie wiem, poddaje sie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...