Skocz do zawartości

[Przerzutka tylna] XT RD-M786 - problem z regulacją


mandacik

Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytałem wątek od początku i nadal nie wiem, czy prostowałeś hak przerzutki czy nie?

Jeśli nie, to jest to pierwsza sprawa do sprawdzenia.

XT 786 jest bardzo podatne na wszelkiego rodzaju gięcia adaptera, (tego o który pytasz wyżej) oraz wózka (pękają jak zapałki). Jeśli kupiłeś ją używaną, to właśnie jej drobne wygięcie może powodować to zamieszanie.

Według mnie - podstawa to przyrząd do haka.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podjedź do dobrego serwisu a wyłapią co jest nie tak w minutę. Nie ma możliwości żeby ten zestaw nie działał prawidłowo.

ew zrób zdjęcie przerzutki na 1 biegu , potem tak zeby bylo widac kasete i przerzutkę czy idą w lini, i miejsce w którym do przerzutki przykręcasz linkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, tomo63 napisał:

prostowałeś hak przerzutki czy nie?

Nie, nie prostowałem haka. Kupiłem nowy, efektu zmiany nie było. Kupno takiego urządzenia jest mi kompletnie niepotrzebne, a dokładają niewiele więcej mam nową przerzutkę. Adapter do przerzutki, również nowy zakupiłem. Tak więc sporo włożyłem w używany sprzęt, co jest dla mnie, w pewnym sensie, nauczką na przyszłość. Wózek, a raczej jego ramiona są proste (ponownie badałem to kładąc na idealnej płaskiej powierzchni) i całe. Nawet zastanawiałem się aby je wymienić, ale po sprawdzeniu ceny za komplet to nadal korzystniej wychodzi wymiana całej przerzutki, która zmienia biegi poprawnie, tylko ten jeden szorujący bieg.

@eloo Naprawdę poszedłbym do serwisu, ale żadnego sensownego w promieniu 100 km nie mam. Witamy w Polsce B :D

Jak znajdę czas to wstawię zdjęcia o których wspomniałeś, niestety tu już wolny czas mnie ogranicza, a w zasadzie jego brak. 

Widzę, że coraz częściej producenci tworzą budżetowe napędy 1x w postaci Deore M6000 i kasety 11-36 (np. Whyte). Sam się zastanawiałem nowe m6000 czy używane xt, podobnie z kastą 11-36 czy 11-34. Jak widać złe decyzje podjąłem XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...