Skocz do zawartości

[Przerzutka tył] RD-6800 vs R8000/R7000


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do kompletnej wymiany linek/pancerzy i przy tej okazji rozważam też wymianę obecnej przerzutki - RD-6800 SS.

Rower używany jako szosa/gravel/CX w zależności od tego, na co przyjdzie ochota. Napęd 50/34 + 11-28 i to jest ok, nie potrzebuję kasety z większym blatem (wiem, że nowe wersje są dużo mniej tolerancyjne na używanie większych blatów niż oficjalny max czyli 30T przy krótkim wózku). 

Czy natomiast warto? Nie zdarzyło mi się, aby łańcuch spadł w lesie/terenie, mam też osłonę na tylnym widle i jeśli obija, to o nią a nie o ramę. 

Z plusów widzę natomiast Shadow czyli nieco mniej wystaje + inne prowadzenie linki do przerzutki, już bez takiego zawijasa jak do tej pory + z tego co czytałem jeszcze nieco lepsze napięcie.

 

Czy jest jednak sens wymieniać przy tej okazji? Nie powiem, aby było źle, ale jeśli mogłoby być jeszcze lepiej, w sumie czemu nie.

Da się już u nas kupić też RX800 i brałem ją pod uwagę ze względu na sprzęgło, ale jest tylko średni wózek... mam natomiast 2 niemal nowe łańcuchy i to nieco bez sensu wywalać je tylko dlatego, że byłyby za krótkie przy takiej podmianie. Poza tym, czy RX800 nie byłaby czasami kapryśna przy kasetach 11-28 oraz 11-25?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...