Skocz do zawartości

[Rower] Trek Marlin 7 czy X-Caliber 7/8?


LotnikBB

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Po latach przerwy w jeżdżeniu szukam roweru do rekreacyjnej jazdy. Po równym terenie jak i po lekkich górkach, nic ekstremalnego.

Wpadł mi w oko Marlin 7, najnowszy wypust 2019. Generalnie jestem już zdecydowany, ale doczytałem, że X-Caliber 8 jest lepszą opcją. Budżet to 3000zł - mogę lekko naciągnąć, ale niechętnie. Marlin 7 2018 można kupić za 2400zł, 2019 za 2900zł, X-Caliber 8 2018 za 3400zł, 2019 za 4000zł - ten ostatni odpada, poza zasięgiem.

Doradzicie coś proszę?

Pozdrawiam!

Edytka: jest jeszcze X-Caliber 7 2018 za 2550zł lub 2019 za 3100zł. Ale ten rower chyba niewiele różni się od Marlina 7, tak?

Edytowane przez LotnikBB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Chcę rower marki Trek. Bardzo dawno temu miałem rower właśnie tej marki i był po prostu świetny. Wiem, że czas nie stoi w miejscu i można nabyć rower innej marki o lepszej specyfikacji, jednak wyboru nie zmienię. Mam w okolicy świetny sklep i serwis wyłącznie Treka, to też jest dla mnie plus.

Najlepszym wyborem byłby dla mnie rower możliwie uniwersalny. Czyli jazda po asfalcie i po szlakach, tych łatwiejszych. Roscoe 6 jednak odpada, on ma jeszcze szersze opony od Marlina czy X-Calibra. Zatem DS3, Marlin 7 lub X-Caliber. Doradźcie proszę, kompletnie nie znam się na podzespołach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chcesz Trek'a to Twoj wybor, tez poczatkowo celowalem w niego ale porownalem i w cenie za ktora dostaje wybrany model inni oferuja wiecej.

Osobiscie wybralbym X-Caliber, ze wzgledu na amortyzator powietrzny i lepszy osprzet a takze za to, ze najlepiej sprawdzi sie w terenie po ktorym jezdze.

Mam drogi asfaltowe, szuter, ubite sciezki i tutaj w zasadzie wiekszosc rowerow pojedzie ale mam tez w puszczy obok ktorej mieszkam duuuuzo piachu i tutaj szersza opona lepiej sie sprzawdzi a na korzeniach powietrzny amortyzator.

To Twoja decyzja, bo musisz wybrac pod swoje warunki i preferencje.

Edytowane przez pdz
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrócie: byłem ponownie w sklepie. Przejechałem się na DS3. Podobało mi się bardziej niż na X-Caliber 7.

Serwisant stwierdził, że jest to rower do *upy.

Marlin 7 też do *upy.

X-Caliber 7 w porządku, ale IHO nie ma co się zastanawiać tylko trzeba dopłacić 7 stówek do 8mki. Genialny ponoć rower dla takiego gamonia jak ja, niczego poza ewentualnymi pedałami czy siedzeniem nie będę musiał wymieniać. Sprawdzi się na wszystkich trasach które wymieniłem, na asfalcie 50km+ też na semi-slickach i większym ciśnieniu.

Podsumowując jak się nie ma miedzi to się w domu siedzi. :P Nie chciał nawet stówki opuścić ponad 10% rabat. Zatem 3599zł. Ciekawe czy w grudniu/lutym zaśpiewa tak samo? :laugh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego skończą się promki na treki i wszędzie już ludzie będą mówić, że są to przewartościowane rowery :P

a na serio - myślisz, że ktoś Ci napisze "poczekaj, będzie taniej"? Wszystko zależy od ludzi w sklepie. Jeśli będą mieli dobry humor to może dołożą coś jeszcze a może te 10% to już max i za pół roku będzie tak samo? Nie wiadomo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...