Skocz do zawartości
  • 0

Rower na zimowe psie zaprzegi


Gość Marcin

Pytanie

Witajcie, 

Mamy takie hobby z drugą połówka - od jesieni do wiosny podpinamy naszą wilczyce i myśliwego Roya do roweru i wraz ze znajomymi śmigamy po lesie. 

Kupiłem ostatnio żonie jakiś podstawowy rower Alu z amorem na przód (Kross hexagon), ale dla siebie postanowiłem zrobić petarde bo coraz bardziej nas to wciąga. 

No i tutaj pytanie do was:

Mam 185cm, 85kg wagi. Potrzebuję coś na kształt roweru do DH czyli full. Tyle że nie za milion monet bo już kilka rowerów wróciło na metę ciagnacych przez psy bez rowerzysty i nie wyglądały (ani technicznie ani wizualnie). 

Jaką ramę polecicie?! Myślałem o używanym carbonie ale boję się że przy pierwszym spotkaniu z drzewem nie będzie co składać. Może więc Alu, ale którą polecacie jako wytrzymałą a stosunkowo w dobrej kasie? 

Hamulce, na niskie temperatury chyba lepiej mechaniczne niż hydrauliczne, czy może są jakieś rozwiązania?

Amor marzy mi się dwupolka, jaki?

No i reszta podzespołów... Na co zwrócić uwagę przy doborze na takie warunki eksploatacji?! 

Wiem że pytanie dość obszerne, ale choć naprowadzcie mnie, dajcie wskazówki ;-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Swego czasu pamiętam Tracza na ht krossa. Większość osób w tym sporcie wybiera ht bo i tak stoi się właściwie na nogach. Odradzam karbon. Mocne aluminium ale lekkie i dobry amortyzator. Hamulce hydrauliczne (dobre) maja to do siebie że w okresie zimy wymienia się płyn na znoszący lepiej minusowe temperatury. Blat 1x..10,11 w zupełności wystarczy. Dziewczyna od której kupowałam ostatnio zębatke 32t w ovalu jeździła na 1*10. Nie wiem czy nie na roscoe. (już nie pamiętam) i coś takiego bym ewentualnie poleciła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OMG... Widzę że będę musiał jeszcze poczytać i się doksztalcic bo za dużo nie zrozumiałem :-D 

Traczer to ikona, ale on jeździ na Eurodogach a to szatany prędkości (ok 45km/h na starcie i średnia z przejazdu w okolicach 30km/h). Ja jestem w kategorii Północniaki/Mix. Bardziej wytrzymałe ale wolniejsze. 

Czyli sugerujesz jednak przód na dobrym amorze a nie full?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, już wiem kilka rzeczy... Poszukałem, poczytałem... Wybór padł na napęd Sram 1x11 używane gx albo nowe nx. Blat zmienię z czasem na oval. 

Hamulce avid bb5 lub bb7.

Sztyca carbon, ale kierownica i mostek z jakiegoś lekkiego Alu. Co polecacie?! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli możesz sobie pozwolić na bb7 to bierz. Lepszy dostęp odnośnie precyzji regulacji.

Sztyca karbonowa da ci trochę ale pod warunkiem ze bedziesz na niej siedział :)

jesli chcesz rower ogolnie wykorzystywać np w gorach (jak ścieżkowce- trialowce są stworzone) to raczej myk myka. (opuszczana) i dobre siodełko- to juz ogolnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...