Skocz do zawartości

[przerzutka przednia] problem z regulacja


Bruno824

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam obecnie napęd 2x10. Kaseta sunrace 11-42 przerzutka tył slx m7000 korba m590 przerobiona na 2x 36/26 przerzutka przednia deore  fd m618 oraz manetka lewa m610 2/3x. Przerzutka tylnia działa bez zarzutu, śmiga aż miło. Jednak problem mam z przednią przerzutką. Nie jestem w stanie jej wyregulować tak aby na skrajnych przelozeniach lancuch w ogole nie ocieral o przerzutke. Postępowałem tak :

Założyłem przerzutke, wozek rownolegle do zębatek około 2 mm nad blatem. Następnie łańcuch ustawiłem na małej zebatce z przodu i na dużej z tylu i przerzutke ustawilem śruba regulacyjna tak aby między łańcuchem a wózkiem był około 1mm prześwitu (aby nie ocierał) następnie wrzuciłem na duży blat ustawiłem również śrubę regulacyjna aby nie ocierał i odpowiednio naciągnąłem linke i wtedy nie ociera na blacie i na najmniejszej z tylu ale znowu zaczyna ocierać na małej zebatce z przodu i z tylu dużej. Zawsze któraś strona ociera po prostu, jedno ze skrajnych przełożeń jak próbuje linka wyregulować żeby było idealnie to ociera delikatnie z tej strony i z drugiej. Sam nie wiem co złe robie. Nie raz już regulowałem 3 rzędowa/ 2 rzedowa przerzutke szosowa i nie było problemu a teraz mam taki kłopot:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korba 2 i 3 rz ma te same odległości między zębatkami, różnica polega na linii łańcucha. dla korby fc-m590 odległość od środka mufy do środkowej zębatki jest 50 mm. ( korby 2 rzędowe mają inną, z pamięci nie podam ) Natomiast są tu tacy co przerabiali i działa, zaraz ktoś się pewnie odezwie.

/edit

 

No i Dokumosa znalazł głównego winowajcę, ale linia łańcucha też bruździ.. 48,8 mm powinno być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontuj  najpierw zębatkę 22 w miejsce 26 i zobacz czy ociera. Wtedy wózek przerzutki będzie na poprawnej wysokości względem małej koronki ( różnica 14 zębów między koronkami ) Zębatka 22 to grosze kosztuje, nawet używana ( i z reguły jest w idealnym stanie ) albo pożycz od kogoś na chwilę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...