Skocz do zawartości

[hamulce] SLX M675 czy M700 różnice - które lepiej kupić


wulisu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich 

Miałem deorki  M615 po pól roku pojawiły się problemy wycieku, zero hamowania, wyjące hamulce wymiana okładzin nowych tarcz nic nie pomogło. Dałem sobie spokój żałuję że nie kupiłem wtedy starszych deorek które były o wiele lepiej wykonane. Mogę sobie zachować tylko klamki i kable, pomyślałem teraz o SHIMANO SLX M675 starszych można jeszcze kupić nowe są na allegro albo M700. Tylko znowu mam obawy czy nie będzie takiej samej historii starsze-nowsze.  Ktoś przerabiał temat SHIMANO SLX M675 czy M700 ? Podobno seria M800 miała już problemy więc nie wiem czy M700 też jakiś nie mają. Brać te SLX M675 czy M700 ? 

Prosiłbym o pomoc i wasze opinie. 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm, mi też cos zdycha zacisk w  M615, reanimowałem już 2x, kupiłem już zapasowy M6000, i jesli znow bedzie problem z zapowietrzeaniem to zmieniam zacisk i... ostatnia szansa.  Powiedziałem już sobie że jak zdechnie to nie kupie już shimków, tylko Magury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz objawy u siebie ? 

Mi po pół roku praktycznie przestały hamować, zaczęły piszczeć. Wymieniłem nowe okładziny tarcze wyczyściłem po chwili to samo. Z racji że miałem stare tarcze ponad 9 lat pomyślałem kupię nowe . Wymieniłem tarcze i nowe okładziny,  pojeździłem trochę i to samo, zauważyłem że tarcze brudne, znowu wyczyściłem wszystko i to samo. Więc musi być jakiś mikro wyciek z tłoczków uszczelek zdaje się praktycznie nie ma jako zestawy serwisowe , przyznam że jestem już zmęczony tymi hamulcami , wstawiłem stare mechaniczne i póki jeżdżę dalej na tym ale szukam właśnie czegoś na czym będzie można pojeździć przez lata nie martwiąc się i nie grzebiąc w rowerze dlatego pomyśałem o tych z 2 modelach z wyższej grupy. 

Edytowane przez sznib
Nie cytujemy posta poprzedzającego w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuj cokolwiek, nie ma żadnych problemów i usterek.

Na rynku jest tyle shimano, że w tym zalewie zawsze znajdzie się jakaś usterkowa sztuka. A Magur jest ze sto razy mniej, to logiczne że ludzie o nich piszą sto razy rzadziej?

I nie M700 tylko M7000, tak samo XT to M8000. Różnice między XT a SLX to klamka, wypustki i free stroke. Zacisk, tłoczek, średnica jest identyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie nie zgodzić jak poczytasz o M615 zwłaszcza na anglojęzycznych forach to zobaczysz ile ludzi ma z nimi problemy, jeden chłopak w serwisie rowerowym również mi o tym powiedział. NIestety nowe Deore mają o wiele gorszej jakości uszczelki niż starsze. Pozdrawiam 

Edytowane przez sznib
Nie cytujemy posta poprzedzającego w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wulisu napisał:

 A jakie masz objawy u siebie 

Generalnie to b. podobne do Twoich, po pewnym czasie przestaje hamowac, klocki zaczynaha piszczeć. Hamulec sprawia wrażenie zapowietrzonego a klocek jakby brudny. 

Aktualnie znow wypalilem klocki nad gazem, zamieniłem przód z tyłem (przod działa dobrze) odtłuscilem wszystko, odpowietrzyłem przejechałem 100km i wydaje się że działa, ale nie wiem na jak długo. Jak przestanie działac, zmieniam zacisk. 

Generalnie to moj trzeci komplet hydraulików od shimano i jedyny z którym mam problemy, a ma symboliczny przebieg w stosunku do innych. Nawet takie 395 robiły 10tys km bez odpowietrzania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, SoloTM napisał:

Z ciekawości jak wypadają stare br-m755 na tle wszystkich nowszych 615,675, 7000, 8000 ? ktoś pa porównanie ? ( że dość wytrzymałe były to wiem, ale jak z działaniem )

Nie jest łatwo na takie pytanie odpowiedzieć nawet pomimo tego że jestem użytkownikiem m666, m785 i m820 a byłem również m755.

Czas jaki minął - to pewnie każdy zrozumie, porównywać muszę hamulce które w użytkowaniu przeze mnie dzieli ja wiem 8-10 lat?

No i co pewnie znacznie ważniejsze dwutłoczkowe XT-ki mam w zupełnie innym rowerze niż obecnie Sainty tu bardziej m755 mogę do saintów porównać, bo specyfika rowerów podobna. 

Dla mnie biorąc pod uwagę pryzmat lat nowy Saint wygrywa z m755 klamką u i to znacznie, a sam zacisk siła - szczerze chyba m755 by wygrał. dwutłoczkowe shimano są zupełnie gdzieś indziej :)

Edytowane przez abdesign
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...