Skocz do zawartości

[Tuning] suport, łożyska, napinacz - Czas coś tu zmienić


KempaPL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich, nie wiem czy odpowiedni dział bo jestem tutaj świeży. Jak zły proszę o wyrozumiałość i przenieść do odpowiedniego.

Poszukuję porady w wyborze suportu, napinacza łańcucha i łożysk główki ramy do roweru Giant TALON 27.5 3 LTD 2015r.

Jeżdżę głównie po drogach miejskich (Małe miasto), ale dość agresywnie co za tym idzie generuję duże przeciążenia. Zjazdy do lasu są rzadko.

Potrzebuję czegoś dobrego i sprawdzonego co wytrzyma moją jazdę, zjazdy po schodach są u mnie na początku dziennym, stąd też proszę o podesłanie jakiegoś napinacza łańcucha. |
Co do opon zastanawiam się na Maxxisami ale nie wiem które wybrać rozmiar aktualnie (27.5x2.10) 
Dziękuję za porady i pomoc. :)

 


 

39056479_463864377443808_1170243593042919424_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem do ostrych zabaw przydało by się coś do DH, lecz chodzi mi tutaj o schodki i krawężnik w miastach. 

Nie mówię o zjazdach ze schodów 20 metrowych. Rower głownie jest wykorzystywany do jazdy miejskiej. 

Suport zaczyna już strzelać, główka ramy czasem ma ciężko chodzić, a łańcuch przy zjeździe z krawężnika lubi obić się o ramę... :) 
Odnośnie opon to, jakie wybrać ? Tak jak mówię głównie jeżdżę po mieście więc branie kostki chyba mija się z celem hmm :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ten moment nie chciał bym przerabiać napędu na 1x9.

Suport BSA na kwadrat dł. osi 123mm podejdzie pod aktualną korbę ? Bo powiem szczerze że się średnio na tym znam. 

Osłona już zamówiona, co do smaru to mówisz by to rozkręcić, oczyścić i przesmarować tym smarem? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...