Skocz do zawartości

[opony] Szerokość wewnętrzna felgi 25mm


19solo92

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, w mojej głowie zrodziło się pewne pytanie odnośnie zmiany opon na bardziej nadające się do jazdy po asfalcie. Posiadam rower na kołach 29", ze specyfikacji wyczytałem, że średnica wewnętrzna felgi wynosi 25 mm i tutaj moje pytanie, czy opona której szerokość w katalogu jest podana jako 35 mm będzie pasować do tej felgi? Czy trzeba szczególnie zwracać na ten wymiar podany w specyfikacji obręczy 25 mm, czy będzie możliwość założenia każdej opony? 

Wiem, że szerokość opony musi być większa od szerokości obręczy.

Dziękuję za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to bez sensu, bo bedziesz mial ciezkiego kloca na cieniutkich oponach, zadnych korzysci, ani na szosie, ani w terenie.  Kup sobie jakies slicki/semislicki o podobnej grubosci co oryginalne i pompuj na maxa. Blokuj amortyzator. To chyba wszystko co mozna zrobic. Najlepiej zmien rower, jak nie uzywasz obecnego zgodnie z przeznaczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Infernal1995 napisał:

 Najlepiej zmien rower, jak nie uzywasz obecnego zgodnie z przeznaczeniem.

Mieszkamy w Polsce, tutaj każdy musi mieć "górala"... :) A potem standardowo kombinacje alpejskie jak w tym temacie, ale przecież "to jest rower uniwerslany" a "w asfalcie są dziury", ewentualnie "przecież będę jeździł w terenie (raz do roku po polnej drodze na działkę)" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co od razu taka fala nienawiści... Człowiek pyta z ciekawości, żeby poszerzyć swoje wiadomości, a tutaj spotyka się z czymś takim. Dziękuję serdecznie wszystkim za merytoryczne odpowiedzi i porady. 

Dziękuję również za rady zmiany mojego roweru, ale niestety muszę Was zasmucić... Jestem z niego bardzo zadowolony i ani mi się myśli go zamieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony nie ma nienawisci, tylko napisalem o najdrozszej wersji . Nie byl to sarkazm, tylko takie mialem w wersji 2.25, balon szeroki..., przy wadze okolo 110kg przejezdzalem po rozbitych butelkach, szklach- zero problemu. Realnie to wygladalo tak jak nizej. Ta sama szerokosc okolo 52-53mm samego balona na obreczy 19 wew.

IMG_0532.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, ze jak dalem nizsze cisnienie to przy mojej wadze plywalem w szybkim zakretach, opona silno sie uginala co powodowalo potencjalnie niebezpieczna sytuacje.'

Ona bylaby swietna wlasnie do szerszej obreczy= bardziej stabilna. Jako, ze szukalem nizszego cisnienia a wiekszego komfortu z tego powodu nie spelniala kryteriow. Kolega kupil i jest zadowolony.

Mozesz zwrocic uwage na nieco bardziej "terenowa" wersje Big Ben.

1-hauptbild_3.jpg?itok=cOB-hbUM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...