Skocz do zawartości

[Tarcze hamulcowe] Tarcze do hamulców magura louise na system centerlock


msladybird

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, 

składam rower na ramie Inbred On-One. Z doborem sprzętu i zakupem części pomagał mi znajomy, jednak w tym momencie jest nieosiągalny i szukam pomocy, żeby wszystko dobrze dobrać :)

Mam kupione hamulce Magura Louise, potrzebuję dobrać do tego tarcze. Wyczytałam, że najlepiej kupić tarcze magury, ze względu na ich grubość. Tutaj pojawiają się schodki, ponieważ większość tarcz Magury z tego co zauważyłam ma mocowanie na 6 śrub, natomiast piasty jakie posiadam na kołacz są w systemie CenterLock (HB-M665 i FH-M665).

Chciałabym kupić tarcze 180mm i 160mm.

Znalazłam tarcze Ventidisc ( http://www.bikecenter.pl/p17839,magura-ventidisc-160mm-tarcza-hamulcowa-czarna-centerlock-lock-ring.html ) i jest to jedyna tarcza jaką znalazłam z systemem CenterLock. 

Jakie rozwiązanie byłoby najlepsze dla tarczy 180mm i takich piast? 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć, podpinam się pod temat.

Zastawiam się nad zmianą hamulców w niedalekiej jesienno zimowej przyszłości. Chcę założyć Magury Trial Sport razem z tarczami Storm HC. Mocowanie mam na centerlocka, w/w tarczy z tym systemem nie widziałem. 

Chciałbym sie dowiedzieć jak sprawa się ma z adapterami, może jest ktoś kto ma lub miał takie rozwiazanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
W dniu Friday, September 21, 2018 o 19:11, wojtt80 napisał:

Chciałbym sie dowiedzieć jak sprawa się ma z adapterami, może jest ktoś kto ma lub miał takie rozwiazanie?

Zastosowałem adapter Reverse, tarczę trzymają gwintowane piny. Przed montażem nie do końca byłem przekonany do tego rozwiązania, ew. luzy. Nic takiego nie nastąpiło, zewnetrzna nakrętka trzyma na beton, z ustawieniem zacisku też bezproblemowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...