Skocz do zawartości

[komputer rowerowy - licznik] shark 4087


fart12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Posiadam licznik o nazwie komputer rowerowy shark 4087. Dokładnie ten model (klik).
Nie używałem go od 6 lat.
Szukałem w sieci instrukcji obsługi, bo chciałbym go uruchomić. Niestety nie udało mi się więc zwracam się z prośbą o pomoc.

Przy pierwszym uruchomieniu licznik zapewne zapyta mnie o średnicę koła, albo coś w tym stylu.
Według jakiego parametru powinienem podać te współczynnik?
Czy to jest według jakiejś tabeli np. 24 cale ma przypisaną konkretną wartość, czy 24 cale trzeba przez coś pomnożyć/podzielić i mogę to sobie sam wyliczyć?
Jak skonfigurować ten licznik, żeby działał?

Aktualnie licznik w ogóle nie działa, bo nie ma w nim baterii.
Wyrzuciłem baterię, żeby się nie wylała i nie zniszczyła urządzenia.
Wiecie może jaka bateria tam wchodzi? Na pewno jest to taka mała, okrągła bateria jak do zegarka, ale jaka dokładnie to nie wiem.
Na opisie pod tym linkiem co podałem pisze LR43 1,5V, za to jak powiększyłem zdjęcia to na opakowaniu pisze AG13 LR44.
Czy to to samo? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej kup sobie nowy. 

W necie są tabele rozmiar opony i wielkość (w milimetrach) do wpisania w licznik. To co wpisujesz, to obwód koła, który możesz zmierzyć sam. A baterię daj taką jaka jest w środku, przecież działało toto kiedyś, nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, fart12 napisał:

Witam.
Posiadam licznik o nazwie komputer rowerowy shark 4087. Dokładnie ten model (klik).
Nie używałem go od 6 lat.
Szukałem w sieci instrukcji obsługi, bo chciałbym go uruchomić. Niestety nie udało mi się więc zwracam się z prośbą o pomoc.

Przy pierwszym uruchomieniu licznik zapewne zapyta mnie o średnicę koła, albo coś w tym stylu.
Według jakiego parametru powinienem podać te współczynnik?
Czy to jest według jakiejś tabeli np. 24 cale ma przypisaną konkretną wartość, czy 24 cale trzeba przez coś pomnożyć/podzielić i mogę to sobie sam wyliczyć?
Jak skonfigurować ten licznik, żeby działał?

Aktualnie licznik w ogóle nie działa, bo nie ma w nim baterii.
Wyrzuciłem baterię, żeby się nie wylała i nie zniszczyła urządzenia.
Wiecie może jaka bateria tam wchodzi? Na pewno jest to taka mała, okrągła bateria jak do zegarka, ale jaka dokładnie to nie wiem.
Na opisie pod tym linkiem co podałem pisze LR43 1,5V, za to jak powiększyłem zdjęcia to na opakowaniu pisze AG13 LR44.
Czy to to samo? :)

Google nie boli: https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_battery_sizes

między 43 a 44 jest różnica 0,8mm w wysokości, jednak w wielu urządzeniach nie przeszkadza to bo mają blaszkę lub sprężynkę.

 

Kup sobie nowy licznik z instrukcją ( najtańsze to koszt 15-20 zł ) w tym pewnie już uszczelki zbutwiałe, pieron wie jak z kablem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wspomniałem - baterię wyrzuciłem, bo bałem się, że wyleje.
A te tabele są uniwersalne pod każdy typ licznika? Czy to jest tak, że co firma to inna tabela? Co model licznika to też inna tabela?
Znalezienie takiej tabeli w sieci nie jest filozofią tylko jaka jest gwarancja, że ta tabela będzie odpowiadać mojemu licznikowi?

Nie chcę inwestować w nowy licznik.
Mam pewność, że ten jest sprawny. Kable i uszczelki są w dobrym stanie, bo rower był trzymany niemal w idealnych warunkach.

Szczerze mówiąc nie jeździłem rowerem od kilku lat.
Postanowiłem go odkurzyć i zacząć z niego korzystać na nowo.
Póki co, na moje potrzeby taki licznik w pełni wystarczy. A i tak traktuję go jako bajer, bo bez licznika też da się żyć ;)
Jeśli bardziej wciągnę się w przygodę z rowerem to zainwestuję w uchwyt na telefon. Będę miał licznik, GPS i wszystkie cuda technologii w jednym.
A na ten moment stary licznik wystarczy. Muszę najpierw zrobić rozgrzewkę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, fart12 napisał:

Inaczej chyba nie dojdę do tych ustawień

Liczniki tego typu zliczają obroty koła i je sumują. Każdy licznik potrzebuje tego samego - obwód koła w milimetrach. Do niczego nie musisz dochodzić, tylko zmierz sobie ile milimetrów ma obwód Twojego koła. Do tego nie trzeba tabeli, tylko miarki. Zaznaczasz kreską początek (najlepiej przy wentylu, kulasz kółko jeden obrót, zaznaczasz koniec i mierzysz. I masz rozmiar do wpisania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...