Skocz do zawartości

[opony] Jaka realna szerokość opony Conti RK 29x2.0


Mychu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

chcę żonie zamontować szersze kapcie do Orkana 5D żebym mógł ją wyciągnąć gdzieś dalej niż tylko do lasu ;)

Myślę o Race Kingach 29x2.0 ale nie wiem czy mi wejdą. Teraz na próbę zamontowałem Schwalbe Smart Sam 29x1.75.  Wg pomiarów mają 45 mm i jeszcze jest po ok 5 mm luzu z każdej strony (kapeć nabity do 4 barów)

Czy ktoś, kto jeździ na RK 29x2.0 może je zmierzyć? Ja wiem że to tez zależy od obręczy ale mniej więcej będę w stanie określić czy TAK czy NIE. Słyszałem, że RK 2.0 mają niecałe 50 mm ale chciałbym to potwierdzić.

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Mychu napisał:

Teraz na próbę zamontowałem Schwalbe Smart Sam 29x1.75

Nie będzie dużej różnicy w możliwościach 'trakcyjnych' między SS 1,75 a RK 2,0. Ewentualnie w głębszym piasku szerokość ma większe znaczenie...

 

9 minut temu, Mychu napisał:

Czy ktoś, kto jeździ na RK 29x2.0 może je zmierzyć? Ja wiem że to tez zależy od obręczy ale mniej więcej będę w stanie określić czy TAK czy NIE. Słyszałem, że RK 2.0 mają niecałe 50 mm ale chciałbym to potwierdzić.

Mam RK ale 26x2,0 i mają około 50mm tyle że są znacznie bardziej baloniaste niż opony Conti Town Ride 1,75 które mam w innym rowerze. Znaczy że 'wysokość' balona opony jest znacznie większa.

13 minut temu, Mychu napisał:

chcę żonie zamontować szersze kapcie do Orkana 5D żebym mógł ją wyciągnąć gdzieś dalej niż tylko do lasu ;)

Tyle że to rower który nie nadaje się nigdzie dalej niż 'tylko' do lasu i opony tego nie zmienią:huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Alsew napisał:

Nie będzie dużej różnicy w możliwościach 'trakcyjnych' między SS 1,75 a RK 2,0. Ewentualnie w głębszym piasku szerokość ma większe znaczenie...

 

Mam RK ale 26x2,0 i mają około 50mm tyle że są znacznie bardziej baloniaste niż opony Conti Town Ride 1,75 które mam w innym rowerze. Znaczy że 'wysokość' balona opony jest znacznie większa.

Tyle że to rower który nie nadaje się nigdzie dalej niż 'tylko' do lasu i opony tego nie zmienią:huh:

Dzięki za info.

Co do opinii, że Orkan nadaje się tylko do lasu, to bym polemizował. Niby dlaczego nie można nim pojeździć po "niebieskich" max "czerwonych" singlach czy pohasać po górskich szutrach w stylu XC? Nie mówię o jakimś enduro/dh, ale spokojne jeżdżenie. Amor (SR SUNTOUR NRX D-RL Air)ma 63 cm skoku a żona waży 55 kg. Wiem że to nie jest i nigdy nie będzie rower do MTB ale nie przesadzajmy że przy oponach 1.75 nadal nadaje się "tylko do lasu".

4 godziny temu, Dokumosa napisał:

5mm luzu w widełkach z każdej strony to już mało na jazdę w teren. Pomijając ew. cetrę koła to trzeba coś luzu na błoto zostawić.

Ok, w takim razie zostaję przy SS 1.75

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...