Skocz do zawartości

[Pedały] Szersze niż zwykłe


TomaszU84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Zastanawiam się nad zakupem butów oraz pedałów w technologii SPD, zanim jednak wydam pieniądze chciałbym zapytać: czy istnieją takie, które są szersze od standardowych nie SPD np takich https://tiny.pl/gvqdj ? Jestem dużym gościem i już pedałując w zwykłych butach mam wrażenie że pedały są zbyt wąskie, w sensie (patrząc z pozycji pedałującego) szerokość korba/pedały jest zbyt mała w stosunku do moich bioder. Przez to muszę skręcać palce do środka co na dłuższą metę nie jest zbyt wygodne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę. Są pedały SPD z platformami, ale z tego co kojarzę nie są one tak duże.

Jeździłeś kiedyś na SPD? Tam magia polega na czym innym i wielkie podparcie nie ma tak dużego znaczenia. Kup sztywne buty, ustaw bloki tak żeby but był maksymalnie oddalony od korby i problemu być nie powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wolisz.

Zawsze możesz kupić pedały, które mają z jednej strony platformę, a z drugiej SPD i wybierzesz. Potem kupisz pedały docelowe. Ja też się kiedyś zastanawiałem. Spróbowałem SPD. Przez rok nie mogłem się do nich przyzwyczaić. W końcu dzwon spowodował (swoją drogą następnego dnia byłem umówiony w serwisie na przegląd roweru, podczas którego miały być też wymienione pedały), że bez żalu wróciłem do platform opisywanych wyżej XT 8040 w jednym rowerze, a w drugim Saint MX80. Odzyskałem radość z jazdy. 

XT są zdecydowanie masywniejsze od Saintów. Przede wszystkim sama platforma na początku sprawia wrażenie płetwy. Natomiast w czasie jazdy nie czuję różnicy. 

Co do SPD to jak poszukasz w necie, to zobaczysz, że są jeśli chodzi o rozmiar minimalistyczne. Tu co innego ma znaczenie, ale o tym już koledzy pisali wyżej.

Jako ciekawostkę znalazłem w jakimś sklepie sandały Shimano do SPD :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...