Skocz do zawartości

[Rower] fr,dh- do 3500zł'.


Kubusiekplpl

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka przychodzę do was z pytaniem jaki rower wybrać do ''skakania'' roweru będę używał przedewszystkim do jazdy na kole, manuala, bunny hopa. Myślałem nad Dartmoor Hornet 2016 z bardzo dobrym osprzętem ale nie wiem jaki amortyzator wybrać żeby mi starczyło. Gdy liczyłem wszystkie komponenty bez amortyzatora wyszło mi ok.2500zł. Czy jest jakiś lepszy wybór jak za taką cenę? zaznaczam,  że szukam roweru NOWEGO lub nowych części. Proszę o pomoc :S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Kubusiekplpl napisał:

jazdy na kole, manuala, bunny hopa

No tak, DH i FR jak się patrzy.

Jakie części wybrałeś? Bo kwota 2500 zł + bardzo dobry osprzęt jakoś nie idzie mi w parze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma służyć tylko do zabawy i w ogóle do żadnej jazdy, to może zrób single speeda? Uniwersalności zero, ale do skoków masz bardzo dużą stabilność, nic się nie popsuje jak rower upadnie, a i koszty mniejsze. Ale daleko na takim nie pojedziesz, nie nadaje się do tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.08.2018 o 12:15, Kubusiekplpl napisał:

2500zł + bardzo dobry osprzęt? Gdzie ty się uczyłeś czytać gościu. Przecież napisałem że mam wszystkie komponenty które wyjdą mnie 2500zł i brakuje mi amortyzatoa na którego mogę wydać 1000zł. Osprzęt shimano, sram

A Ty gdzie się uczyłeś czytać? Napisałem że za 2500 zł nie da się złożyć roweru do FR z bardzo dobrym osprzętem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2500 za nowe części?
Rama: 600-700
Stery: ok. 100
Hamulce: 500 - 600
Tarcze: 100
Kaseta, łańcuch, korba: 60, 60, 200/300 = 300/400
Manetka tył + przerzutka: 150-200
1800 w tańszej wersji, zostaje ci 700 na koła, opony, mostek, kierownicę, chwyty, pedały, siodełko, sztycę oraz pancerze. Jak to zrobiłeś że wyszło ci tak mało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwoty jakie podałeś to praktycznie dolna granica cenowa osprzętu. Więc tak jak piszesz, ja również nie mam pojęcia jak można zbudować rower w takiej kwocie. Ciężko by było zbudować coś sensownego do XC, o FR nie wspomnę bo to nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczam że części jeszcze nie kupiłem lecz brat cioteczny króry się na tym zna podał wstępny kosztorys koszt części: 

  • Kola 850
 
  • Z oponami
 
  • Kaseta okolo 70 lancuch 40
 
  • Korba okolo 400
 
  • Kierownica 120
 
  • Mostek 60
 
  • Stery 70
 
  • Sztyca 25
 
  • Siodlo 50
 
  • Przerzutka 100
 
  • Manetka 120      
  • Jak liczyłem wyszło mnie to z ramą około 2500zł i szukam amortyzatora do 1000
  •  
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dużo mówi ta rozpiska. Łańcuch za 40 zł to guma od majtek. Sztyca za 25? 

Tak jak pisałem, wygląda to na wyjątkowo budżetową konstrukcję a nie dobry osprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Kubusiekplpl napisał:

brat cioteczny króry się na tym zna

No chyba się jednak nie zna. Butami będziesz hamował? Bo nie uwzględnił hamulców, tarcz ani adapterów, co zje dużą część budżetu. W przypadku kół trzeba jeszcze uwzględnić osie - a pod sztywne z automatu są droższe. 600 kosztują koła pod zwykłe osie, najtańszy komplet to ok. 800 zł pod sztywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz na tej ramie Dartmoor Hornet 2016  złożyć fajny rower ,którym będziesz śmigał po lesie,schodach uczył się skakać robić manuale i inne cuda

złóż coś konkretnego by to wytrzymało,nie sztuka że kupisz jakieś komponenty które nie wytrzymają ostrej jazdy,samo to ze jak chcesz katować rower po schodach,muszą być dobre opony by wytrzymały,dobre obręcze czyli generalnie dobre koła byś nie zrobił sobie krzywdy na schodach podczas zjeżdżania,

jaki będziesz miał tam napęd 1x /2x /3x  ??

jak 1x musisz mieć przerzutkę tylną ze sprzęgłem koszt 150 zł ,a czemu ze sprzęgłem po to by ci łańcuch nie spadał na schodach

najlepiej wpisz nazwy osprzętu który wybrałeś a wszyscy ci doradzą

sądzę że chcesz w taki oto sposób spędzać wolny czas

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, piter614 napisał:

ak 1x musisz mieć przerzutkę tylną ze sprzęgłem koszt 150 zł

Fajny dodatek ale nie musi, Narrow Wide powinno wystarczyć, ewentualnie jakaś dodatkowa prowadnica. Chociaż patrząc na ceny jakie podał autor to ja obstawiam przerzutkę Acera/ Alivio.

Nie wiem, ale jak dla mnie budowa roweru żeby robić takie rzeczy jak na filmiku to jakaś pomyłka. Zamiast pojechać do lasu to tłuką fajny sprzęt po 3 schodkach, bo taka teraz moda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyobraź sobie że mimo że do tras w lesie mam +/- 8km to pojawiałem się w nim w 90% przypadków wyjścia na rower :) 

Ja nie mam nic do jazdy po mieście, tylko po co do tego taki rower? Do lansu? Można zbudować coś fajnego z sztywnym widelcem, gdzie koszty utrzymania i awaryjność będą dużo niższe. Bez odpowiedniego zapasu pieniędzy na serwis i części zamienne po krótkim czasie takiej jazdy ten rower to będzie szmelc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z sztywnym widelcem się zgadzam całkowicie. Amortyzator do robienia ewolucji może nawet czasem przeszkadzać. Stawy też są dobrym amortyzatorem. A co jest złego w jakimś lansie od czasu do czasu? :D

A tak na poważniej, to myślę że jak autor zbuduje sobie jakiś dobry sprzęt to i do lasu pewnie też czasem się z nim zabierze. Jak ma się zapał i jakiś zapas gotówki to warto coś złożyć, bo jak się jest wsiąkniętym to takie coś nie przejdzie. Nie wiem ile autor ma lat, ale chyba jest dość młody. Ja jak miałem kilkanaście lat też chciałem skakać na rowerze i wiem jak to potrafi wciągnąć. Pamiętam też, że raz nie mając żadnej wiedzy próbowałem skoczyć z niewielkiego murka. Skoczyłem, ale wylądowałem przednim kołem na ziemi, a sam walnąłem klatką w mostek i padłem na glebę, przez prawie minutę oddychać nie mogłem... Jakbym miał dobry sprzęt i trochę więcej rozumu byłoby super. Więc niech autor tam sobie coś składa. Ale normalnego, żeby nie wyszło coś do wszystkiego, czyli niczego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...