Skocz do zawartości
greenapple

[wybór roweru] Kands, Kross, Romet

Rekomendowane odpowiedzi

greenapple

Witam. Bardzo serdecznie proszę o pomoc w wyborze roweru. Zastanawiam się między modelami Kands alfa city, Kross Trans 2.0 lub Romet Gazela 1. Który spośród nich jest najlepszy?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Pablo59
Napisano (edytowane)

Zasadniczo ten który będzie miał napęd co najmniej 3x8 - a to chyba tylko kands, pozostałe dostają kasetę w wyższych wersjach wyposażenia niż podane.

Ponadto alfa city wystepował (i pewnie jeszcze się pojawi) w wersji ze sztywnym widelcem, co w zestawieniu z kasetą w tej grupie cenowej jest rzadkościa...

Edytowane przez Pablo59

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• zofka
      Przez zofka
      Witam serdecznie- zastanawiam sie nad zakupem roweru- pierwszy raz mysle o nowym -poprzednie to były tzw. holendry-z pod Młyna (kto we wro to wie) których średni żywot wynosił ok. 3 lat a później już nic sie nie dało z nimi zrobić...i nikt niestety nie chciał ich naprawiać-w oststnim padł suport  ! 

Jeżdżę dużo po mieście-używam roweru jako środka transportu-choć nie ukrywam że chętnie na przejażdżkę poza wrocek też- tak ok. 30 km bym się wybrała...dotychczas niestety taka sie nie udała -może max 15 km. -ale to sporadycznie ;-)

Pytanie do znawców - co sądzicie o wspomnianych modelach- i czy może polecacie co innego za rozsądną cenę - nie ukrywam max mojego budżetu to 1300 zł.

Nie ukrywam że Romet mnie oczarował wizualnie i wykonaniem- jest lekki-waży 14 kg- i wydaje sie trwały-metalowy- nie chiński plastik- na osprzecie się nie znam-wiec nie wypowiadam...

Wdzięczna będę za pomoc ;-)

• Gość raf
      Przez Gość raf
      Witam

Mam problem jak inni szukający tego idealnego roweru.

Myślę o trekkingu lub ewentulanie cross, ale chyba wolałbym coś już z pełnym wyposażeniem. Planuję jeździć po mieści, ściezkach, ewentualnie jakiś park lub droga przez las.

Pierwszy problem to rozmiar ramy. Mierząc noge wychodzi około 70 cm. Mój wzrost to 162 cm.
      Z przeliczników i kalkulatorów wychodz mi rama 17.

Przymierzałem się do Kands Alfa City, rama właśnie 17. Jechało mi się dość wygodnie, ale to była bardzo krótka runda pod sklepem. Jednak siodło było praktycznie w najniższym położeniu. Rower z tak ustawionym siodełkiem wyglądał dość dziwnie, ale jak napisałem jechało się przez tą chwile raczej ok. Jedyny w zasadzie minus to miałem wrażenie, że nie mam takiej zwrotności (panowania nad rowerem) jakbym oczekiwał. Wydaje mi się, że takie wrażenie może być spowodowane tym, iż od dobrych kilkunastu lat nie jeździłem na rowerze, ale teraz chciałbym pojeździć sam i z córką. Drugie wytłumaczenie (może głupie) to za duże koła (28) lub za duża rama.
      Jestem trochę skołowany bo rower mi się podoba.

Moje pytanie zatem: czy to problem / wada jazda z nisko ustawionym siodłem.

Jakie ewentulnie inne rowery polecacie? Budżet to 1000 - 1100 zł.
      Proszę o jakieś rady bardziej doświadczonych kolegów i koleżanki.