Skocz do zawartości

[rowerowa mapa polski] sieć tras rowerowyh


siecrowerowa

Rekomendowane odpowiedzi

 

PLANUJESZ WYCIECZKI ROWEROWE?

Połącz przyjemne z pożytecznym. Podczas przejażdżek rowerowych, możesz włączyć się w społeczne działanie. 

Zachęcamy do udziału w projekcie, który w rezultacie pomoże i Tobie. Razem z nami stworzysz nową, interaktywną i pełną Mapę Rowerową. 

Szczegóły na stronie www.siecrowerowa.pl i na profilu facebookowym "SiećRowerowa".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarz. Uprzejmie proszę wczytać się w założenia projektu na naszej stronie. Powstawanie Mapy jest koordynowane przez Stowarzyszenie, czyli nie jest to biznes, a profity będą mieli wszyscy, gdyż jest to na przykład narzędzie do obywatelskiej i społecznej kontroli infrastruktury drogowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, siecrowerowa napisał:

Dzięki za komentarz. Uprzejmie proszę wczytać się w założenia projektu na naszej stronie. Powstawanie Mapy jest koordynowane przez Stowarzyszenie, czyli nie jest to biznes, a profity będą mieli wszyscy, gdyż jest to na przykład narzędzie do obywatelskiej i społecznej kontroli infrastruktury drogowej.

Znam wiele Stowarzyszeń, bardzo wiele. Każde jest znakomitym biznesem jeśli nie bezpośrednio poprzez ustalane wynagrodzenia za czynności wykonywane przez członków , to pieniądze idą przez wykonawców usług dla stowarzyszeń ( a tych właścicielami pośrednio są członkowie ). Oczywiście to moje zdanie, szanuje Państwa, ale to co widziałem nie przekonuje mnie do takich projektów, rzekomo robionych przez stowarzyszenie i absolutnie per hobby.

Czy statut stowarzyszenia i jego rozliczenia można zobaczyć gdziekolwiek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STOWARZYSZENIE SIEĆ ROWEROWA jest w bazach np. krs-online czy na ngo.pl - zapraszamy do kontaktu i wspierania nas na różne sposoby, choćby przez polubienie profilu FB :)

 

Jeżeli chodzi o technikalia - platforma do tzw. rysowania jest na www.siecrowerowa.pl/catalog2/ 

Instrukcje na https://siecrowerowa.pl/blog/opis-catalog/ Cały czas pracujemy nad tym, by udoskonalać narzędzia i komunikację.

Wsparcie merytoryczne i pytania - kontakt@siecrowerowa.pl , forum naszych 'rysowników' na stronie www oraz FB

Chętnie też odpowiemy na uwagi i spostrzeżenia na niniejszym forum. Z konieczności powyższa zachęta do działania zawierała po prostu ogólne info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, siecrowerowa napisał:

Zachęcamy do udziału w projekcie, który w rezultacie pomoże i Tobie

Ale jak konkretnie wyobrażacie sobie to wsparcie. Powiedzmy, że chciałbym pomóc w klasyfikacji dróg.

Czyli zgłaszam się o założenie konta cyt.

” Konto przydzielamy wybranym osobom ze społeczności, chcącym się zaangażować w rysowanie dróg w swojej okolicy.”

Jakieś kryteria tego wyboru?  Każdemu przydzielacie, czy trzeba spełniać jakieś warunki?

Powiedzmy, ze mam już konto.  Widzę na mapie drogę już sklasyfikowaną, ale nie zgadzam się z klasyfikacją. Mogę tak po prostu to zmienić? A potem ktoś inny zmieni to co ja napisałem? Czy przed zapisaniem ktoś to będzie weryfikował.

Podajcie więcej szczegółów, bo na razie obraz tego co można by było zrobić jest dosyć mętny.

12 minut temu, siecrowerowa napisał:

Chętnie też odpowiemy na uwagi i spostrzeżenia na niniejszym forum

Chętnie przeczytam  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, siecrowerowa napisał:

STOWARZYSZENIE SIEĆ ROWEROWA jest w bazach np. krs-online czy na ngo.pl

To już sobie zdążyłem sam znaleźć.

Szkoda tylko, że Pana odpowiedź mija się zupełnie z moim pytaniem, a szczera odpowiedź na nie rozwiała by wszelkie wątpliwości. Jak widać nie jest po drodze wskazanie regulaminu, opisanego sposobu działania, statutu itp. itd. ( rozliczenie jak rozumiem za rok 2018 będzie opublikowane ? )

P.S. Na stronie internetowej dobrze wskazać NIP, REGON wygląda to nieco lepiej niż nic.

Poobserwuje jak to się rozwinie, sam na własne potrzeby obrysowuje i uaktualniam ( bo po tylko ok. 500 km okazuje się, że spora część kiedyś fajnych dróg prowadzi już przez tereny prywatne z zakazem wjazdu ) południowo-wschodnie krańce jak strona okaże się legitna na pewno dołączę. 

Póki co jest to jakieś takie chaotyczne, nijakie a na pewno póki co nie mam zaufania, bo zdarzało się ( w innych dziedzinach ), że po 2-3 latach wspólnej pracy poszła w ruch komercha i jedna osoba zwinęła profity.

 

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Garlock napisał:

Ale jak konkretnie wyobrażacie sobie to wsparcie. Powiedzmy, że chciałbym pomóc w klasyfikacji dróg.

Czyli zgłaszam się o założenie konta cyt.

” Konto przydzielamy wybranym osobom ze społeczności, chcącym się zaangażować w rysowanie dróg w swojej okolicy.”

Jakieś kryteria tego wyboru?  Każdemu przydzielacie, czy trzeba spełniać jakieś warunki?

Powiedzmy, ze mam już konto.  Widzę na mapie drogę już sklasyfikowaną, ale nie zgadzam się z klasyfikacją. Mogę tak po prostu to zmienić? A potem ktoś inny zmieni to co ja napisałem? Czy przed zapisaniem ktoś to będzie weryfikował.

Podajcie więcej szczegółów, bo na razie obraz tego co można by było zrobić jest dosyć mętny.

Chętnie przeczytam  :)

Społeczność się obecnie rozwija, tak jak i sam serwis. Każda osoba, która ma 'dryg' do połączenia swoich obserwacji z dokładnym internetowym działaniem i chce poważnie pomóc, jest mile widziana. Oczywiście nad wszystkim czuwa Admin :), a interaktywny charakter serwisu wymusza ciągłą weryfikację przez użytkowników. Wkrótce będzie dostępne narzędzie do tzw Zgłoszeń, czyli weryfikacji jakości dróg i wprowadzania dodatkowych elementów infry. 

Docelowo dążymy do tego, by stworzyć warunki do niezależnej oceny infrastruktury. Przez to wpłyniemy na jakość kolejnych inwestycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...