Skocz do zawartości

[Koła] 29ER, zmiana z Mavic Crossride 29 p.15/100, t.12/142


wojciechkrs

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, moje koła Mavic Crossride Disc 29 (2013) niestety mają wadę, rozczepiającą się piastę (nie byłoby problemu, przeżyłbym ten irytujący dźwięk szprych na podjazdach, ale luzy niestety powodują obcieranie tarczy o klocki w czasie jazdy). Muszę je wymienić na nowe w cenie około 1000zł za komplet. Polecano mi DT Swiss M1900, jednak są słabo dostępne w rozmiarach 15/100 przód i 12/142 tył. Nie chcę takiego rozwiązania jak Mavic'ach, piasty z dwóch elementów. Używam napęd Shimano 3x10, w przyszłości planuję zmianę na 2x11. Najlepiej żeby koła dały się łatwo serwisować, a w razie awarii części były łatwo dostępne. W Mavic bez problemu sobie radziłem z rozbieraniem piast i wymianą łożysk. Waga około 89kg, ale planuję trochę ją zrzucić. Dodam jeszcze, że lubię sobie pojechać w maratonach.

Rower jaki posiadam:

https://katalog.bikeworld.pl/2014/web/produkt/rowery/mtb_29er_hardtail/canyon/38221/grand_canyon_al_slx_7_9/3

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to najpowszechniejszy rozmiar i standard piast tych kół. Obecnie jednak jest zmiana modeli i małe zamieszanie w sklepach - wchodzą "nowe" oznaczane M1900-25, -30, -35 a stare (wąskie) jeszcze gdzieś po wyprzedażach/aukcjach się poniewierają.

Jak potrzebujesz kół na już to podpytaj @dawid co mógłby z podobnych zapleść. Oryginał DT to obręcze M442 (te nowe, szersze odpowiednio M462, M502 i M542) na piastach 370, szprychach champion i nyplach prolock squorx. Gdyby tak zmienić obręcze na np. XM401/XM421 i dać szprychy Competition to już całkiem przyjemne koła wychodzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest póki co problem to może jeszcze dojadę te aktualne koła do końca sezonu. Stare M1900 miały rozmiar obręczy 23?. Jaki najlepszy rozmiar obręczy dla kół 2,2 w górę? Aktualnie posiadam Continental X-King 2,2" RaceSport, za jakiś czas będę wymieniać i przesiadłbym się na grubsze/szersze. Ostatecznie i tak pewnie się skontaktuję z magikiem od kół.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare miały szerokość wewnętrzną 22,5mm i jest to jak najbardziej odpowiedni rozmiar do opon 2,2 max 2,4". Nowe są obciążone podatkiem od nowości tak więc w PL trzeba się przygotować na nieco wyższe ceny. Myślę, że u kołodzieja zmontowanie takich kół i tak wyjdzie taniej niż fabryczny zestaw poza tym jeśli weźmie się za to dobry kołodziej to będą nawet lepsze niż fabryczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...