Skocz do zawartości

[Koło] Cube ZX20, 32H, Disc


TomaszU84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Nigdzie nie mogę znaleźć informacji na jego temat, a ze wazę pod 120kg potrzebuje czegoś naprawdę mocnego. Prosze również o typy kol (i opon) które warto kupić upgradujac maszynkę. Wczoraj byłem w sklepie rowerowym i uslyszałem ze koła Cube nie należą do najlepszych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pancerne koła to np. E1900 DT Swiss - koszt około 900-1100zł/komplet lub oczko wyżej E1700 (lepsza piasta z tyłu) ale koszt 1700-2000zł.

Można też zamówić b. dobre koła u osób zajmujących się ich budową np. @dawid. Polecam przebierać w obręczach do zastosowań enduro z DT Swiss (mają dopuszczalną "ładowność" 130kg) - czyli seria E, EX. Jak chcesz naprawdę budżetowo to obręcze DT 533d na piastach Novatec D041/D042 na szprychach DT Champion.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz wymienić obręcz/koło bo szybko łapie ósemkę czy jest inny powód? Jeśli piastę masz ok to wymień samą obręcz na jakąś mocną, szeroką i po kłopocie. W okolicach 100 kupisz samą obręcz. Zapierniczasz po górach na zjazdach ? Masz wylajtowany rower i szukasz bardzo  lekkich i pancernych? Oczywiście koła za 1000 czy 2000 pln będą bardzo dobre ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te koła (DT Swiss E1900) są dostępne w ciągłej sprzedaży. Ew. wypatrywać możesz promocji ;) aczkolwiek dla 29" nie licz na przeceny rzędu 50% (dla 27,5 są osiągalne). Typowa cena bez zniżek to 650-700 za koło tylne i 500-550 za przód. Myślę, że @dawid spokojnie złoży te same koła (E512+370+champion) taniej w dodatku dopasuje do potrzeb (standardy piast). Dodatkowo można pewnie urwać ze 200zł stosując piasty Novatec zamiast DT. 

Jeśli obecne koło (rozumiem, że już trochę przejeździło w sposób, o którym wspominasz) jest proste i nie ma luźnych szprych to pewnie jeszcze pojeździ. Tylko, że jadąc rowerem nie wozi się koła zapasowego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na koła przyjdzie czas - stwierdziłem, że dopóki jest dobrze to ich nie zmienię, na to na pewno przyjdzie czas i do pana dawida napisze.

 

Zastanawiam sie nad inna rzeczą, rower jest mocno użytkowany na asfalcie, w zasadzie tylko na nim (choć las obok kusi...), czasami jest dosyć ciężko, brakuje mi cieńszych opon. Czy zmiana z Smart Sam'a 2.25 na Schwalbe Hurricane 2.0 https://tiny.pl/gvtzx przyniosłaby wyraźny efekt? Patrząc na bieżnik wygląda na oponę szybką, co do wytrzymałości naczytałem sie wielu pozytywnych opinii. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to nie przeszkadza, mamy ładne i w miarę równe drogi w okolicy, zaś młoda buja się w foteliku na sztycy - pełna amortyzacja ;-)

Pytanie czy uda mi się uzyskać wyższą szybkość. Od czasu do czasu jeżdżę ponad 20 km do rodziców i tam brakuje mi szybkości.

 

EDIT: Wyczytałem właśnie, że Smart Sam ma 15kg większy udźwig, temat nieaktualny, dziękuje wszystkim za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć koła z piastami pod zwykłe QR (tył 135x10mm, przód 100x9mm). Koła z linku mają piasty 148x12mm i 110x15mm i nie da się ich skonwertować na nie-boost.

Jak będziesz pisał do Dawida to niech wycenia pastę przód konwerowalną na sztywną oś jak w fabrycznych kołach dt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...