Skocz do zawartości

[Najlżejsze rowery dla dzieci] porównanie marek


Zwierzakowa

Rekomendowane odpowiedzi

58 minut temu, Roballinho napisał:

Zapominacie, że koła to nie wszystko. Liczy się też rozmiar ramy. Czasem rower na małej ramie i 20" kołach może okazać się tylko trochę większy od tego na 16-calowych kołach. 

Otóż to. U mnie przesiadka z btwin 16'' na agang capo 20'' przeszła praktycznie niezauważalnie. Capo był tylko nieco dłuższy.

upd. bmx 12'' -> btwin 16'' -> agang 20 -> .?.

Edytowane przez remover
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Roballinho napisał:

Moje dzieci po kolei zaliczały 12", 14", 16" i teraz najstarszy jeździ na 20", ale powolutku zaczynam składać mu rower na 24 calowych kołach. 

Teraz właśnie szukam 24 calowego (patrzę między innymi na orbea mx team) i zazdroszczę tobie, że umiesz złożyć sam rower. Pewnie będzie lepszy i tańszy. :-)

Niektórzy piszą na forach o "odchudzaniu" roweru ale obawiam się, że robienie tego przez nawet garazowy serwis będzie za drogie. Na anglojęzycznych forach kilka osób pisało że  w orbea mx warto zmienić kołana lżejsze. Orientujecie się jaki to mniej więcej koszt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@R10

Też jestem przeciwniczka kupowania na zapas.

 Trafiłam na 20- calowy z niezbyt wysoka rama no i dodatkowo Młody jeździł na Frogu aż wyrósł (uwielbial go i zleźć z niego nie chciał) stąd pewnie brak szoku rozmiarowego.

@Dokumosa

O jakim lekkim rowerze na kołachch 27,5 piszesz? Tak na przyszłość jestem ciekawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wyżej pisałam poszukuje roweru 24-cale dla córki. Rower przejdzie później na syna dlatego tez szukam lekkiego i uniwersalnego w wyglądzie.

 

Mam trzy typy i już sama nie wiem który lepszy/gorszy. Do wszystkich mogę dziecko przymierzyć.

 

https://www.bikester.pl/orbea-mx-team-rower-dziecicy-24-czerwony-856543.html?gclid=CjwKCAjwwtTmBRBqEiwA-b6c_0ar4VjhVKxEBnkUglP1SNKzYsxudb4lfyQ_yTeHD5aPy-bVun1YjxoCyG8QAvD_BwE&_cid=21_1_-1_9_2378_856543_{creative}_{ifpla:pla}&ef_id=CjwKCAjwwtTmBRBqEiwA-b6c_0ar4VjhVKxEBnkUglP1SNKzYsxudb4lfyQ_yTeHD5aPy-bVun1YjxoCyG8QAvD_BwE&ev_chn=shop

https://superiorbikes.eu/pl/2018/junior-kids/f-l-y-24/matte-smoky-alu-black-red

https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/rowery/kolekcje/rowery-dla-dzieci/wahoo-24/p/24065/

 

Zależy mi na tym( między innymi), żeby dziecko było w stanie podjeżdżać pod małe i średnie górki. Córka nie będzie jeździć tylko po boisku. Jeździmy razem na wycieczki, w łatwy teren ale są zjazdy i podjazdy.

Orbea ma o jeden bieg więcej ale jest najcięższa. Około 10,5 kg.

Jeśli ktoś miałby chwilę spojrzeć i się wypowiedzieć, który fajniejszy i czy są warte swojej ceny (niemałej), będę bardzo wdzięczna. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciach f.l.y, trek i orbea. Tylko f.l.y na kołach 26 no i córka na nich.

Czy ten f.l.y jest wg Was zbyt duży dla niej?

Orbea i trek wyglądają dobrze na ten sezon , w przyszłym roku mogą być już mocno na styk.  

Córka ma 134 cm i 62 cm długość nogi wew. Rower na dwa sezony ma być dla niej, poźniej idzie dla brata.

Oba rowery 24 calowe producenci określają do wzrostu 150-155 cm. Jednak koleżanka córki 140 cm , czyli  6 cm wyższa, wygląda na nich na zbyt dużą. Na fly 26 wygląda tak akurat na ten sezon. Sprzedawca polecał dla niej większy.

Najlepsze wrażenie robi f.l.y ale boję się że za duży jest. Wg sprzedawcy nie jest.

 

 

 

 

image_23351563_19700119_014729.jpg

image_23311559_19700119_014728.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie wszystkie trzy ze zdjęć są za długie i mają za niską, prostą kierownicę.

Zwróć uwage na kąt nachylenia tułowia podczas jazdy, wg mnie dziecko powinno być bardziej wyprostowane, no chyba że mały sportowiec.

Z tym, że kierownicę można wymienić na podniesioną.

Do tego w ostatnim Treku korby wygladają na makabrycznie długie, w pozostałych słabo widać.

Na moje oko najbardziej dopasowany jest rower ze środkowego zdjęcia.

Dla porównania posadź dziecko na np. Giant Sedona rama XS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem. Przecież to jak by rowerki MTB, pozycja ma być nieco pochylona, nie wyprostowana. No i wymagania autora to są nie tylko jazda po boisku, ale też  wycieczki w nieskomplikowany teren.

Zagłosował bym na FLY, rozumiem że to on na środkowym zdjęciu. Orbea wygląda tak jak by już jutro była by za krótka. Trek i Fly wymiarowo wyglądają ok, ale FLY ma kola 26, co jest na plus. Córka nie miała problemów z opanowaniem FLY?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew.

Trek ma korbę 150 mm. Orbea 152 mm. Superior ma tylko w opisie weeltop M32 32T.

Orbea i trek wyglądają podobnie rozmiarowo. Zdjecia nie zawsze to oddaja.Na orbei jest wyraźnie bardziej wyprostowana.

Poniżej inne zdjęcie na treku 24 gdzie wygląda na mniej rozciagnieta.

image_23441572_19700119_014801.thumb.jpg.3447f2dff7bd69e8848c0cc037f3a051.jpg

 

Superior jest troche większy. Rama 12 na kołach 26. Bardzo lekki 9,8 kg. No ale niestety przyduzy raczej. Superior ma też najbardziej "sportowa" ramę.

Na SUB moze stać przed siodelkiem i na mały prześwit. Pozostałe oba są nizej trochę.

Orbea chyba najfajniejsza, tylko kg cięższa 10.5 kg.

@remover

Tak to ona na wszystkich zdjęciach.

Jeździła na parkingi na Superiorze , podobało jej się.

Niestety nie umie sama powiedzieć ktory najwygodniejszy.

Trudno powiedzieć jak będzie przy dłużej wycieczce. Na pewno musi się na nim bardziej wyciągnąć ale teraz na zdjęciu siodelko jest za nisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, remover napisał:

Przecież to jak by rowerki MTB, pozycja ma być nieco pochylona, nie wyprostowana.

Dzieciaki, a już szczególnie dziewczynki, nie lubią pozycji pochylonej, nie katujmy ich (odchodzącą, wypartą przez cruisers i gravele) modą na MTB po mieście i parku.

W pozycji pochylonej inaczej pracują organy wewnętrzne, są niedokrwione od ucisku, kręgosłupy wygięte w pałąk to kolejna sprawa, i gapienie się w chodnik zamiast przed siebie.

Pamiętacie ulubione niegdyś przez młodzież składaki z wyprostowaną pozycją?

No ale można łatwo dokupić przedłużkę rury sterowej do podwyższenia kierownicy.

Ciekawa jest też szerokość korb dla młodzieży (odległość pomiędzy pedałami na szerokości roweru).

BTW: jak dla mnie powinien być ustawowy nakaz pasków odblaskowych na bokach opon, przynajmniej dla dzieci.

Godzinę temu, Zwierzakowa napisał:

Orbea chyba najfajniejsza, tylko kg cięższa 10.5 kg.

Na oko to wygląda na różnicę w ciężarze kół o najgrubszych oponach (i dętkach) i 36 szprychach, może też grubszej obręczy (oczkowane?).

Edytowane przez R10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 7.05.2019 o 09:23, Roballinho napisał:

Podzielam zdanie, że przesiadka z 16" na 20" nie jest dużym przeskokiem.

Bałem się, ale moja właśnie przeskoczyła z 16'' na całkiem spore 20'' (nie jest to model Small stąd moje obawy). Po pierwszej jeździe zygzakiem po tartanie (akurat mamy taka bieżnię w okolicy, idealną do ćwiczeń rowerowych, choć jest szorstka i ewentualne upadki te nie sa przez to przyjemne dla skóry, lecz guma przynajmniej oszczędza kolana czy łokcie) mimo iż wygląda jak żaba na słoniu nie daje się już wsadzić z powrotem na 16''. Brakuje sporo wzrostu do katalogowego "minimum height" i "minimum leg size", ale daje radę, z tym że to czwarty już z kolei rower, waga 8,4 kg z lampkami i nóżką (z tej nóżki bardzo się cieszy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Odświeżę temat, bo sama natrafiłam na niego szukajac dla córki roweru.
W sierpniu kończy 6 lat. Przejeździła 2 sezony na 14" (oczywiście na 2 kółkach) i z roweru wyrosła. Szukałam używek, ale znalezienie używki poniżej 10kg graniczyło z cudem. 
Na chwilę obecną z lekkich rowerów 20" w dobrej cenie znalazłam: author cosmic (8,9kg), CTM Ellie (9,9kg) CTM Jerry (9,3kg) Author record, najdroższy (8,7kg). Byliśmy w sklepie, i wróciliśmy z Giant Liv Enchant 20 :rolleyes:
Skąd ta zmiana? Producent nigdzie nie podaje wagi roweru, a więc nie brałam go pod uwagę. Jak okazało się w sklepie, waży 9,3kg. Córka próbowała jechać na nim i na Cosmicu. Na Cosmicu lepiej wyglądała, noga płasko opierała się na podłożu, siedząc na Liv ma lekko ugiętą stopę (nie dostaje całkiem na płasko). Wybrała sama Liv po jazdach próbnych chociaż ja wzięłabym cosmica. Poza płaskim oparciem na podłożu przemawiała do mnie również smuklejsza rama. No cóż, ja nie będę go używać :) 

Na koniec dodam, córka waży 17,5kg, do tej pory jeździła na rowerze 8,7kg, więc przeskok o 600g nie jest jakiś drastyczny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, alonka.b napisał:

Szukałam używek, ale znalezienie używki poniżej 10kg graniczyło z cudem. Na chwilę obecną z lekkich rowerów 20" w dobrej cenie znalazłam: author cosmic (8,9kg), CTM Ellie (9,9kg) CTM Jerry (9,3kg) Author record, najdroższy (8,7kg).
[...] Jak okazało się w sklepie, waży 9,3kg. [...]do tej pory jeździła na rowerze 8,7kg, więc przeskok o 600g nie jest jakiś drastyczny.

Ważyli w sklepie, wagą? Komplet z pedałami, dzwonkami, odblaskami?
Nasz Beinn 20L (dodatkowo z nóżką i uchwytem na bidon - pewnie 0,2 kg) waży 8,3 kg (na ruskiej wadze wędkarskiej, katalogowo 8,1 kg czyli się zgadza - natomiast nowy tegoroczny model Beinn 20L na aluminiowym widelcu to zaledwie 7,5 kg).

Trudno mi uwierzyć, że Author (kompletny) miałby mieć poniżej 9 kg - no ale Record 20 tani nie jest, więc może wycienili... :-o

12 godzin temu, chudzinki napisał:

Nie chce mi się wierzyć, że ten Liv waży tyle samo co Jerry, ale najważniejsze, że dziecko zadowolone ;).

Liv Enchant 20 katalogowo waży 10,4 kg:
www.liv-cycling.com/gb/enchant-20-2020

Lekki Giant dla młodzieży to modele ARX:
(8,76 kg) www.cyclesprog.co.uk/bikes/junior-hybrid-bikes/giant-arx20-kids-bike-review/
(tylko 7,8 kg wg innego źródła) www.cyclingweekly.com/reviews/bike-reviews/giant-arx-20

Ale piszesz jak jest: najważniejsze, że dziecko zadowolone:D

 

Edytowane przez R10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam. Podepnę się pod temat -a że to mój pierwszy post tutaj - prosze o wyrozumiałość :)

Szukam roweru dla syna 135cm /30kg - do tej pory jeździł na Kellys Kitter (koła 24) ale jakby rower staje się "mały" - co wynika z faktu, że młodszy syn na niego wsiądzie już w tym sezonie - stanałem przed dylematem jaki następny rower - wyszło mi, że koła 26 i rama 14/15cali. N akilku siadał i pojeździł - na chwilęobecną musi stawać na palcach - ale to kwestia 1-2cm - czyli na wiosnę powinno juz być ok. 

Tu pytanie do Was szanowni frumowicze - podpowiedźcię - w ktorą stronę patrzeć...To co miałem okazję widzieć to waży po 14kg i ma/albo nie ma tarczowych hamulców itp itd.

Będę wdzięczny za jakieś typy.

Edytowane przez Musamp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...