Skocz do zawartości

[Przerzutka tylna] kółeczko dolne


niuti

Rekomendowane odpowiedzi

taki problem. Przy wysokim biegu spada mi łańcuch z dolnego kółeczka. wtf ? :(.

Poniżej zdjęcie obrazujące problem.

Jak zrzucam bieg na niższy to w okolicach 7 łańcuch wskakuje na kółeczko i już wszystko normalnie działa. W drugą stronę , łańcuch spada gdzieś w okolicach 3 -go i trze o wózek.

Przerzutka xt, 11 rzędów.

GbMRpYI.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JAK?

Patrzyłeś czy wózek i hak jest prosty? Mi kiedyś się skrzywił od leżenia roweru na przerzutce, ale na szczęście odpowiednio bo był krzywy w drugą stronę :thumbsup:
A po za tym jeszcze sprawdziłbym czy dobrze jest osadzone kółko oraz czy odpowiednio przykręcone. U mnie nie ma nawet tyle miejsca aby mógł sobie na coś takiego pozwolić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób zdjęcie idealnie od tyłu, tak żeby kaset i wózek były w jednej osi. Z tej perspektywy wygląda jakby wózek był mocno skrzywiony, ale być może to kwestia ujęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Ci koledzy mówili. Zrób zdjęcie równoległe do zebatek kasety. Przerzutkę ustaw na środku kasety.

Ty cały czas wysyłasz zdjecia pod kątem i nie ma jak ocenić, czy wózek przerzutki jest w jednej osi z zębatkami kasety.

 

Na tych zdjęciach wydaje się, że masz mocno wygięty w stronę szprych, ale przez kiepskie fotki nie można tego potwierdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qrde człowiek sie tu stara , milion zdjęć a tu kupa :(.

Starałem sie zdjęcie zrobić trzymając prosto aparat , równolegle do koła . Kicha jakaś :(

A zdjęcie :

IMG_20180809_183711.jpg
IMG_20180809_170956.jpg
 
Podsumowując w osi roweru i na środku kasety?
Na środku może być ok bo jak pisałem w okolicach bodajże 7 biegu , wskakuje łańcuch.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakbym miał przykład może by było prościej :P.

Nie wiem bo to używka , na pewno gleba była bo przerzutka jest pozdzierana.

Co do haka to musiałbym zanabyć 2 pręty żeby sprawdzić czy krzywy, nowy wózek to koszt pi razy drzwi z tego co szukałem wczoraj 70 pln.

Może taniej rower do serwisu rzucić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzywy jest wózek na 95%
Hak na 20%

Wykręcony w kierunku szprych od strony zdjęcia. Lepiej kupić już nowy jak prostować, koszt około 50zł, a z prostowaniem to nie wiem czy Ci się uda, najlepiej imadło i sporo wstawek.
Wpisz w google: wozek shimano xt m8000 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem jak to za dużo, proponuje wymontować go i wyprostować, ogarnij sobie jakąś idealnie gładka powierzchnie(blat kuchenny/ parapet...) dla sprawdzania czy równy, miejsce gdzie będziesz mógł uderzyć młotkiem i jakiś imbus 4mm na podkładkę. Jak się postarasz i masz jakieś zdolności manualne to sobie poradzisz, idealnie równe nie będzie ale będzie lepiej działało. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbytnio nie wiem jak Ci to wytłumaczyć, postaram się jak tylko mogę.

Chodzi o to że jak uderzysz na płaskim to tylko odbije i nic nie zareaguje, ew. jeśli uderzysz mocno to zareaguje ale i jednocześnie się rozciągnie wiec słabo. Gdy podłożysz coś, tak jak proponuje imbus 4mm to ma większe pole ruchu oraz ograniczasz powierzchnie która ma się wygiąć jednocześnie nadając jej kierunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...