Skocz do zawartości

[Nexus-7] Rower nie daje się prowadzic do tyłu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

to mój pierwszy post na forum - dziękuję za to że mogę do Was dołączyć.

Wszedłem w posiadanie kilkunastoletniego roweru miejskiego Diamant z tylną przekładnią planetarną Nexus-7 z kontrą. Rower ma nietypową (w każdym razie nieznaną mi wcześniej) przypadłość - kiedy próbuje się go prowadzić (bez wsiadania, ręcznie) do tyłu stawia bardzo duży opór, tak że dużo łatwiej jest po prostu unieść tylne koło niż przesunąć go po podłożu. Być może z tym zjawiskiem związana jest także druga przypadłość, czyli słaba skuteczność hamulca w pedałach. Wyregulowałem naciąg łańcucha (początkowo wydawał mi się zbyt mocno napięty), ale niczego to nie zmieniło. Co robić? Nie przejmować się tym i jeździć czy też coś trzeba zrobić?

Dziękuję za pomoc

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te piasty żeby służyły wieki to musza być od czasu do czasu serwisowane/smarowane. Proponuję znaleźć dobry warsztat, który zajmuje się planetarkami i zanieść im tylne koło na przegląd. Jazda z niesprawną piastą może pogłębiać wadę a w skrajnych przypadkach doprowadzić do wypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli źródłem problemu jest piasta?

Wyznaję że nie znam przekładni nexus - 7, wcześniej jeździłem na nexusach 3 biegowych, Sachsie Pentasporcie, a zwłaszcza trzybiegowych Sturm-Archerach - wszystkie te przekładnie uważam za niezniszczalne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...