Skocz do zawartości

[Siodełko] Tanie, 145-150mm, najlepiej z wycięciem


TrueFaith

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Przymierzam się do kupna nowego siodełka do mojego Rometa M1, fabryczne jest dość wąskie i twarde przez co moje kości kulszowe tragicznie bolą nawet po krótkiej przejażdżce, dodatkowo strasznie uciska wiadomo w którym miejscu przez co po chwili jazdy odczuwam drętwienie. Pierwszy priorytet to wygoda, jednak cena jest na drugim miejscu(max 100zł z wysyłką), zadowolę się też siodłem używanym. Do tej pory korzystałem z deskowatych siodełek, ale San Marco Blaze o odpowiedniej szerokości było dla mnie względnie komfortowe. Nie wiem czy tym razem nie kupić grubszego i bardziej miękkiego siodła. Polecacie jakieś konkretne modele? Jedyne co znalazłem (145mm+, wycięcie, nie deska):
https://allegro.pl/siodelko-streetcoach-260-x-150-mm-i7394581777.html#thumb/1
Tylko pytanie czy pręty nie będą z plasteliny... Inne albo za wąskie, albo deska, albo bez wycięcia, albo nie mogłem znaleźć danych w internecie. Z nowych nie przeglądałem, bo bardzo dużo tego, dlatego prosiłbym o jakieś konkretne modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem kilka, najlepsze do tej pory to WTB Volt - w zależności od wersji ceny masz od około 130 zł za nowe, używki znajdziesz poniżej 100. Ale siodełko to bardzo indywidualna sprawa- jednemu spasuje innemu nie. Ale ogólnie WTB robi wygodne siodła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SoloTM używałeś może tych lub innych siodeł Vadera? Cena jak za nowe jest bardzo niska, pytanie jak z jakością? I czy na przykład model WTB Air nie będzie za szeroki? Nie będzie to przeszkadzało podczas jazdy, ocierało?

KamilRZ & Dokumosa - chętnie kupiłbym takie siodełka, ale aktualnie nie ma na rynku wtórnym, a nowe jest troszkę za drogie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie używałem, ale miałem w rękach wiele razy. To droższe jest bardzo miękkie ( jak na mtb standard ) i ma dość szeroki nos. Trochę twardsze i węższe będzie to 1. Zużycie takie sobie - nie jest jakoś bardzo trwałe, ale cudów nie ma co oczekiwać po tej półce cenowej. Cena do jakości jak najbardziej ok. Ludzie kupowali, jeździli i nie narzekali. Ja akurat mimo słusznej wagi mam chyba wąskie kości 4 liter bo siodło 290/130 mm mam i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vader to są siodła montowane fabrycznie w rowerach z najniższej półki. Pokrycie grube, twarde i często śliskie. Nawalone jakiejś gąbki czy pianki tyle, że siodło uciska wszystko czego siodło uciskać nie powinno. Aczkolwiek jeśli ktoś lubi ogromne, szerokie i miękkie kanapy to pewnie coś wybierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najniższej półki czyli okolice 1000 pln a nawet niżej. Te modele to są wyższe vadera, są inne tańsze i gorsze i tam - niżej niż 1000 pln takie zobaczysz z logo Vadera albo innym.

Rowery po 1500-2000 często mają tej klasy siodła :

https://allegro.pl/vader-vd1134h-sportowe-siodelko-rowerowe-uniwersal-i7258424499.html?fromVariant=7258328596

przykład :

https://allegro.pl/rowerowe-siodelko-romet-vader-mocowanie-jarzemko-i6324835871.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Dokumosa napisał:

Swoją drogą mogliby sobie darować siodło tak jak przy wyższych modelach sprzedają bez pedałów. Siodło nawet bardziej indywidualna kwestia niż pedały.

O to to. I tak trzeba wymieniać siodło po kupnie, pedały też jak najszybciej. Już bym wolał jakby jakąś dopasowaną sakwę dodawali, albo cokolwiek przydatniejszego niż siodełko do demontażu.

Sprawa wygląda tak, że na rynku wtórnym nie ma aktualnie nic dla mnie, za wąskie, za szerokie, bez wycięcia/wgłębienia, albo w ogóle jakieś no-name sprzedawane z nowego roweru. Znalazłem tanio Q-bika, ale to tylko 140mm, a rozstaw moich kości to ponad 140mm. Chyba jestem zmuszony przetestować Vadera, jeszcze nie jestem zdecydowany, ale chyba wybiorę MTB Air, wygląda dość komfortowo i kanapowo, a ja mam powoli dość "desek"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na zbyciu kilka siodeł skrajnie mało używanych (niestety obecnie się urlopuję i będę w domu najwcześniej za 2 tyg z opcją przedłużenia do połowy września ;)). M.in. selle italia x1, qbik flow, wtb pure pro. Każde zdjęte po kilkudziesięciu km jazdy z fabrycznie nowego roweru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądając filmiki na youtube natknąłem się na takie siodełko:
https://allegro.pl/zelowe-siodelko-rowerowe-wittkop-twin-medicus-1-0-i7465856177.html#thumb/6
Żelowe, zaprojektowane przez ortopedę, dość szerokie... Brzmi ciekawie, tylko ta waga trochę spora, chociaż dla mnie nie ma to raczej większego znaczenia.

Zna ktoś to siodło? Jakieś opinie?

Jest też model smuklejszy
https://allegro.pl/siodlo-siodelko-wittkop-twin-medicus-7-0-mtb-szosa-i7379047181.html
Jednak martwi mnie ta szerokość, rozstaw moich kości kulszowych to około 130mm, z tego co czytałem to siodełko powinno mieć 150mm+, w takim układzie powyższe powinno być względnie dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.08.2018 o 02:51, TrueFaith napisał:

ie wiem czy tym razem nie kupić grubszego i bardziej miękkiego siodła.

Jesli pasuje Ci biale siodło, to na alle jest Oxygen Havoc. bardzo fajne, wygodne i trwale siodło. Montowane w Crossach i Urbanach Stevensa, w rowerach których cena byla w okolicy 1tys euro.

Sam bym je kupił ... tylko wole czarne :P, aktualnie mam 3szt na moich rowerach.

Te Vadery to... ja bym nawet na to nie patrzył. Ciekawe ile km wytrzyma takie siodło zanim poszycie odpadnie od skorupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Wittkop Medicus 1.0 i jeżdżę już kilka dni. Budowa siodła wymusiła zmianę kąta, względem poziomu jest 1 ząbek różnicy (przód bardziej w górę) i czuję się jak na kanapie. Oczywiście nie odbiera to czucia roweru, ale można pozwolić sobie na siedzenie na siodełku nawet na większych korzeniach, za to na lekkich nierównościach po prostu się płynie. Nic mi już nie drętwieje, kości kulszowe nie odczuwają uciskania. Siodło jak najbardziej polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołączę się do tematu. Ostatnio kupiłem siodełko VELLO Spider, bo jest super wentylowane i dość lekkie, ale okazało się, że jest po prostu za wąskie. Ma 130mm i to stanowczo za mało. Moje obecne siodełko z kellys'a ma 160mm i wydaje mi się optymalne, więc muszę szukać czegoś szerszego, z tym że, nie chcę kanapy i potrzebuję dobrej wentylacji. Robię w sezonie trasy pod 200km więc cały dzień w siodle. Szkoda, że nie ma tego WITTKOP TWIN MEDICUS 7.0 w jakiejś szerszej wersji, bo obawiam się. że 135mm nic tu nie zmieni, a WITTKOP Medicus 1.0 z kolei jest już chyba trochę za szeroki i połowę ciężki. Ktoś ma jakieś propozycje? Powiedzmy, że budżet do 150zł i może być używane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Selle Royal ma dosyć wygodny model: https://allegro.pl/selle-royal-respiro-athletic-mtb-szosa-zelowe-i6600757458.html

Niestety cena lekko powyżej budżetu. Szerokość 163mm. Trzeba tylko uważać bo na dziobie jest (od spodu) wlot powietrza do kanału. O ile latem to fajnie wentyluje to jak robi się zimno na dworze to bywa już różnie ;) Pewnie można to jakoś zakleić. Tak tylko uprzedzam :) Siodło jest dosyć miękkie, więc nie każdemu podpasuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Polecam:

https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/części-rowerowe/komponenty-rowerowe/siodełka-rowerowe/siodełka-z-serii-performance/siodełko-bontrager-arvada-elite/p/21515/?colorCode=black

nie jest tanie.

W wersji  comp 299,- z oficjalnej dystrybucji.

Najszersze miejsce jest tak "ponacinane" , że daje dodatkową amortyzacje. Wygodne długodystansowe siodełko.

Jak kupisz u oficjalnego dystrybutora to masz 30 dni na zwrot bez żadnych kosztów. Mowa o zwrocie po testowaniu. Oczywiście na ślady użytkowania typu otarcia prętów nikt nie zwraca uwagi przy zwrocie. Przetestowałem, polecam. Ryzyko żadne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...