Skocz do zawartości

[rower] full do XC do 15.000


pdz

Rekomendowane odpowiedzi

Wybrałem się zobaczyć rowery Cannondale. W sklepie co prawda wciąż czekają na nowe modele ale był dostępny Scalpel carbon 4 z 2018 roku. Cena po rabacie taka sama jaką mam za nowego Scotta Sparka RC 900 Team. Przejechałem się na nim i przyznam szczerze, że mi się bardzo spodobał i przypasował. Ponarzekać mogę, że ma napęd XT 2x11 (celuję w Eagle) ale na biedę mogę pojeździć sezon i za rok wymienić, lub zrobić to od razu i XT sprzedać. Nie miałem nic zmieniać w nowym rowerze ale ten Cannon wydaje się tego warty.  Dodatkowo brak manetki, która blokuje jednocześnie przedni i tylny amortyzator (ale to chyba też można zmienić). Waży z pedałami 12,8 kg. Czyli dużo, jednak liczyłem, że rower tej klasy zejdzie poniżej 12. Podobno Carbon 4 z tego roku waży 11,6. Mimo tych w/w niedoskonałości rower mi się naprawdę spodobał i nawet jeśli nie wszystko jest na papierze tak jak bym tego chciał to czuję, że to może być to. Czekam, by obczaić nowe modele i ewentualnie uzyskać jakiś korzystny rabat, wtedy zdecyduję. Wybierać będę pomiędzy Scottem, Cannondale a Trekiem, chociaż ten ostatni na razie na trzeciej pozycji. Orbee odpuściłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Sabarolus napisał:

Zostaje sprawdzić pedały i czy tylna oś jest dokręcona. Niestety pressfit jest wysoce prawdopodobny. Wtedy zostaje, albo z tym żyć, albo wymienić na skręcany np. Token. 

Podejrzewam pressfit, ponieważ tak dzieje się jak stanę gołymi stopami na spd i kręcę do przodu a także do tyłu czyli bez obciążenia, pedały nowiutkie. Jak wepnę tylko prawą lub lewą nogę to tego nie ma, tylko jak są obie.

Jak stanę na pedały i nie kręcę tylko bujam na różne strony to nic się nie dzieje.

W przyszłym tygodniu i tak wstawię na 1y serwis, to poproszę o psrzwdzenie.

Edytowane przez pdz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Rikko napisał:

Wybrałem się zobaczyć rowery Cannondale. W sklepie co prawda wciąż czekają na nowe modele ale był dostępny Scalpel carbon 4 z 2018 roku. Cena po rabacie taka sama jaką mam za nowego Scotta Sparka RC 900 Team. Przejechałem się na nim i przyznam szczerze, że mi się bardzo spodobał i przypasował. Ponarzekać mogę, że ma napęd XT 2x11 (celuję w Eagle) ale na biedę mogę pojeździć sezon i za rok wymienić, lub zrobić to od razu i XT sprzedać. Nie miałem nic zmieniać w nowym rowerze ale ten Cannon wydaje się tego warty.  Dodatkowo brak manetki, która blokuje jednocześnie przedni i tylny amortyzator (ale to chyba też można zmienić). Waży z pedałami 12,8 kg. Czyli dużo, jednak liczyłem, że rower tej klasy zejdzie poniżej 12. Podobno Carbon 4 z tego roku waży 11,6. Mimo tych w/w niedoskonałości rower mi się naprawdę spodobał i nawet jeśli nie wszystko jest na papierze tak jak bym tego chciał to czuję, że to może być to. Czekam, by obczaić nowe modele i ewentualnie uzyskać jakiś korzystny rabat, wtedy zdecyduję. Wybierać będę pomiędzy Scottem, Cannondale a Trekiem, chociaż ten ostatni na razie na trzeciej pozycji. Orbee odpuściłem. 

Też brałem pod uwagę Cannona, ale problem taki, że w tych samych pieniądzach zjeżdżasz o poziom niżej z osprzętem. Tegoroczny Carbon 4 jest na NX, czyli słabo jak na rower, który katalogowo zbliża się do 20 tys. Model 2018 to jeszcze stary Lefty, więc raczej bym już odpuścił. 

Zostaje ewentualnie opcja z wymianą osprzętu za jakiś czas. Co do wagi Scalpela, to nie patrz na wartości z katalogu. Cannon to chyba jedyna znana mi marka, która zawyża w swoich katalogach wagi rowerów i to kosmicznie. Tak jest przynajmniej w przypadku Scalpela. Te 12,8 kg jest kompletnie z czapy. 11,6 kg tegorocznego modelu wydaje się już bardziej realne, choć podejrzewam, że ta wartość nie pochodzi z katalogu, tylko ktoś go ważył. Rowery nie chudną o ponad 1 kg z roku na rok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NX jest słabiutki, miałem okazję pojeździć na testach Scott-em , jak dla mnie kupowanie roweru za 15k , żeby wymienić na starcie części za kolejną kasę to jest lekko chore.

Kolega z pracy chciał kupić Sparka ale wziął w tej samej cenie potestowego Speca.

Przypomina mi się test, dali ludziom oranżadę czerwoną i białą , skład identyczny tylko inny kolor i ponad 80 czy 90% powiedziało, że czerwona jest słodsza ... tak jest chyba z naklejkami na ramie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne zdanie, jak wspomniałem w pierwszym poście, wolałbym niczego nie wymieniać. Po prostu, przypasowała mi rama i zaciekawił Lefty. Ale skoro teraz pojawił się nowy do taperowanej główki to raczej nie ma sensu pchać się na starszy model. Rower zważył dla mnie sprzedawca (Scalpel 4 z 2018 z pedałami). Trafiłem na sporo opinii, że w rowerach Trek, Cannon płaci się za napis i technologie, z naciskiem na to pierwsze. Dlatego ważną kwestią przy zakupie jest to, jaki rabat sprzedawca zaproponuje. O ile w ogóle. Czasem nie ma co na to liczyć. 

Jeszcze trochę będę się „czaić”. ;)

Edytowane przez Rikko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam ludzi, którzy dostali na Trek 40% , ja nie dostałem nic, więc dla mnie płacenie katalogowych 22.000-24.000 za to co mam w Sparku za 15.000 nie ma sensu.

Co do technologii to także mam swoje zdanie, Boost nie pojawił się od razu z kołem 29" tylko po jakimś czasie , więc skoro te "laboratoria" i specjaliści tak działają to powinni od razu wiedzieć, że do większego koła potrzeba szerszej piasty ale musieli się wtrącić księgowi , sprzedać najpierw zwykłe, żeby pokazać nowe-lepsze i nakłonić do wymiany na Boost, czytaj zarobić kolejną kasę, bo przecież 29" koła nie zaplanowali w tydzień.

A pressfit ? Mi pyka po kilku stówkach i innym jak widzę także , nie można było zostawić wkręcanego ? ale po co , trzeba na nowo wymyślić koło.

No nic , idę kończyć przegląd Reby w staruszku , trzeba oddać Sparka na przegląd a jeździć się chce :-)

Edytowane przez pdz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...