Skocz do zawartości

[rower] full do XC do 15.000


pdz

Rekomendowane odpowiedzi

Podłączę się...
Co sądzicie o Treku Top Fuel'u 9.7 2019??


https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/rowery/rowery-górskie/rowery-xc/top-fuel/top-fuel-9-7/p/23640/

 Na treka można dostać rabat więc zmiana na gx'a nie przedroży bardzo. Tylko jak sprawują się koła Bontrager Kovee Comp 23 i hamulce mt500?

Jak oceniacie ramę??

Z góry dziękuję za opinie

 

Edytowane przez wrzesin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kół się nie wypowiem. Hamulce MT500 to podstawowe klamki z ServoWave takie jak w Deore M6000 oraz zacisk wzięty z M446/447. Oznacza to, że pod względem mocy będą zbliżone do najnowszych Deore, ale zaciski nie przyjmują klocków z radiatorami. To co je różni od normalnych Deore to jeszcze przewod - MT500 mają BH59 zamiast BH90 z wyższych modeli. 

Mówiąc w skrócie - zubożone Deore. 

Moim zdaniem taki Canyon jest wart rozważenia w miejsce Treka. Z miejsca masz lepsze koła DT Swissa, a po wymianie napędu na GXa i hamulców na coś porządnego nadal będziesz poniżej 13k czyli pewnie tego co jest do zapłacenia po rabacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ...tylko jak się skontaktować z Dawidem..?? Będę bardzo wdzięczny za odpowiedz. 

Co do Luxa ..to brałbym wersje 8. A hamulce jak pisali forumowicze ,do wywalenia i na shimano lub Magura https://allegro.pl/nowe-hamulce-magura-mt8-carbon-komplet-okazja-i7492814655.html. Gdybym wcześniej nie kupił xc Exceed od canyon to brałbym właśnie ten model. Właśnie skompletowałam (prawie ) nowy napęd xo1 1-12 z korba truvativ węglowa , pewnie przełożę dopiero jesienią ale podobnie do wersji lux 8 ,oczywiście z daleka do hamulców od sram ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 15.500, czyli podobną do Trek kwotę jest Spark RC 900 Team na 2019 rok, sądzę, że także można uzyskać rabat i nic nie trzeba wymieniać.

https://www.scott.pl/produkt/767/4923/Rower-Spark-900-Team/

Ma napęd GX, hamulce SLX MT7000, porządne zawieszenie, dla mnie jedynym zapytaniem są nowe koła, czyli Syncros Silverton 2.5 i Silverton 2.0 w wyższych modelach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie, czy mocno odczuwalna będzie różnica w geometrii Luxa SLX (amor 100mm i kąt główki 70) w stosunku do SL (110 mm i kąt główki 69,5)? Zdecydowałem się na LUX CF SLX 9.0 PRO RACE bo wolę SRAMA XX1 od Shimano XTR, no i zawsze to SLX lżejszy (10kg) niż SL (10,7kg) . Teraz naszły mnie wątpliwości czy to Geo dla mnie nie jest za Pro. Dla mnie, tzn gdzieś tam środek stawki BM mini i końcówka mega, ale na wiosnę to będę dużo lepszy, że hoho  :)). Takie różnice w Geo się faktycznie wyczuwa, czy to jest raczej symboliczne ?

Nie chcę żeby to zabrzmiało prowokacyjnie, ale różnica cenowa nie ma dla mnie większego znaczenia. Ważne, żeby rower pasował i dawał fun. Ewentualnie jeśli widzicie jakieś problematycznie punkty w konfigu LUX CF SLX 9.0 PRO RACE to dajcie proszę znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście wolałbym XTR ale to już rzecz gustu.

SLX ma być z założenia PRO, jeżeli masz kasę to czemu nie, masz 30 dni na zwrot jak nie podpasuje.

Jeżeli wydajesz taką kasę na rower to i na eksploatację pewnie masz kasę - łańcuch, kaseta, blat itp. będzie swoje kosztować.

Zerknij jeszcze na jedną rzecz, czy odpowiada Ci gripshift , bo takie rozwiązanie jest we wszystkich rowerach Canyon, Trek poszedł mocniej i pakuje gripshidt do amorów a manetka np. do X01 to koszt kolejnych kilku stówek.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lux 8.0 w rozmiarze M i kolorze czarnym jest oznaczony jako "wyprzedany" więc póki co kupić go nie można. Trzeba będzie poczekać na nowy rzut luxow z zapewne inna specyfikacją. Podobnie jest z modelem exceed, który ma się pojawić w połowie października. 

Najprawdopodobniej kupię luxa 7.0 i wymienię napęd jak się pojawi xt 1x12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzesin

tzn ma się pojawić nowy model (ramy) exceed? 

Jak kupowałem swoj to tez nie było w kolorze czarnym...osobiście wole taki jaki mam

niebiesko-czarny 

Sapero

a ile ważysz ,zapytam z ciekawości..dla mnie to różnica tak zwanego błędu ,w pucharze świata  nie startuje :))) trzeba pamiętać ,ze na dłuższych trasach przy większej masie i sportowej pozycji ,nadgarstki dostają w kość 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sapero napisał:

Jak myślicie, czy mocno odczuwalna będzie różnica w geometrii Luxa SLX (amor 100mm i kąt główki 70) w stosunku do SL (110 mm i kąt główki 69,5)? Zdecydowałem się na LUX CF SLX 9.0 PRO RACE bo wolę SRAMA XX1 od Shimano XTR, no i zawsze to SLX lżejszy (10kg) niż SL (10,7kg) . Teraz naszły mnie wątpliwości czy to Geo dla mnie nie jest za Pro. Dla mnie, tzn gdzieś tam środek stawki BM mini i końcówka mega, ale na wiosnę to będę dużo lepszy, że hoho  :)). Takie różnice w Geo się faktycznie wyczuwa, czy to jest raczej symboliczne ?

Nie chcę żeby to zabrzmiało prowokacyjnie, ale różnica cenowa nie ma dla mnie większego znaczenia. Ważne, żeby rower pasował i dawał fun. Ewentualnie jeśli widzicie jakieś problematycznie punkty w konfigu LUX CF SLX 9.0 PRO RACE to dajcie proszę znać.

Ja z wielu względów, ale także ze przez geometrię wybrałem 8.0 Race Team. Skoro nie jesteś prosem, to pewnie bardziej docenisz przyjaźniejszą geometrię SL i większy skok z przodu niż 700g niższą masę. 

Edytowane przez arek_wro
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kemusi napisał:

Sapero

a ile ważysz ,zapytam z ciekawości..dla mnie to różnica tak zwanego błędu ,w pucharze świata  nie startuje :))) trzeba pamiętać ,ze na dłuższych trasach przy większej masie i sportowej pozycji ,nadgarstki dostają w kość 

Moja waga to 82 (przy 187cm). Ale na wiosnę będzie już max 75 :)

Edytowane przez sapero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, arek_wro napisał:

Ja z wielu względów, ale także ze przez geometrię wybrałem 8.0 Race Team. Skoro nie jesteś prosem, to pewnie bardziej docenisz przyjaźniejszą geometrię SL i większy skok z przodu niż 700g niższą masę. 

A o tych innych względach mógłbyś napisać coś więcej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena, Fox z goleniami 34mm, manetki (grip shifty mnie nie przekonują), hamulce shimano (srama zdecydowanie nie chcę), korba xtr - mam miernik mocy z korbą XT, więc będę mógł go przełożyć do nowego roweru. Z korbą srama czekałby mnie jeszcze zakup miernika.    

Edytowane przez arek_wro
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam miernik QUARQ XX1 i w ogóle bardziej podoba mi się sramowski napęd. Ciągle więc kombinuję. Może więc kupić  LUX CF SLX 9.0 PRO RACE i zmienić mu widelec na 110mm. Wtedy geo i wygoda powinna zrobić się taka sama jak w SLach  a resztę miałbym taką jak chcę. Ale czy da się to zrobić ? Najlepiej byłoby gdyby był jakiś sposób na zmianę modyfikację tego widelca (ROCKSHOX SID WORLD CUP) z 100mm na 110mm. Muszę obadać temat.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł ciekawy i kuszący zarazem..jedynie obawa co do zmiany geometrii i co za tym idzie, potencjalnie gorsze warunki na podjazdach? Ps. Można by regulować ciśnienie w teleskopie ,na ten przykład...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co kombinować ? Jak rama i sam rower jest w wersji typowo do ścigania, amortyzator to SID World Cup czyli w jakiejś części karbonowy ?

Może lepiej kupić tańszy model z bardziej "normalną" geometrią i tam powymieniać, rama jest przecież ta sama.

Można tez kupić frameset i dać to co się chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że wyraziłem powody. Chcę mieć Eagla 12 a nie XTR. Najlepiej XX1 bo lekki. No i chciałbym żeby rower był lekki. SLX 9.0 na z XX1 waży 10. SL 8.0 z X01 waży 11.3. Zawsze to 1.3 kg. Stąd te kombinacje.

Ja się znam. Wolę nie mieć niedosytu w momencie zakupu, bo później będę kombinował jak tu co wymienić. I wyjdzie drożej niż kupienie od razu więcej niż potrzebuję :). 

Edytowane przez sapero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...