Skocz do zawartości

[rower] full do XC do 15.000


pdz

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie te koła x1900 to przykład komponentu, który trzeba użytkować póki się nie popsuje. Najłatwiej komuś mówić co mógłby zmienić jak nie wydajemy swojej kasy :)

Niektórzy zaraz pewnie na mnie naskocza, ale rower to hobby i jako taki ma się podobać. Kiedy masz iść na rower i widzisz sprzet, który świetnie wygląda aż chce się jezdzic, przynajmniej ja tak mam. Ja ten parametr mam ustawiony bardzo wysoko w hierchii i dlatego m.in postawiłbym na Canyona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Canyon LUX 6.0 i 8.0 w tym malowaniu bardzo mi się podoba ale nie sam kolor jeździ ;-) Jak mam wydać 12.000 , sprzedać napęd NX , kupić GX , to wyjdzie jakaś konkretna kasa bliższa 8.0 , więc próbuje ustalić czy nie lepiej od razu wydać 5.000 więcej, co jest sporą kwotą ale napęd będzie ponadto co chcę, lepszy widelec, koła i parę innych rzeczy, generalnie rower do jazdy.

Żeby 8.0 miał GX i był nieco tańszy , nie byłoby dylematu ...

To co mnie jeszcze zastanawia i ma także wpływ na decyzję to zmiana napędu vs gwarancja. Wg. informacji z Canyon mogę to robić ale obawiam się , co w przypadku ewentualnej gwarancji na ramę ? Czy nie będzie później problemów ? Tego nie wiem.

Jeszcze wpadły mi 2 drobiazgi, nie wiem jak sztyca w 8.0, czytałem i były z nią , nie wiem czy nadal są problemy , oraz w 6.0 opona Ardent , skąd ten mix ? w 8.0 są 2 Ikon.

Rower to moje jedyne hobby na które poświęcam czas i kasę , więc jakoś przeboleję dodatkowy wydatek , tylko ustalam czy ma sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądząc po dostępności obu modeli, 8.0 może się lepiej sprzedawać niż 6.0, więc chyba nie brakuje takich, którzy widzą sens zakupu droższego z nich. Jak masz dokładać kasę na upgrade i finalnie skończyć na zbliżonej kwocie, poszedłbym od razu w model wyższy. 

Co do sztycy, to ja mam kind shocka ale niższy model i jak do tej pory nie sprawia większych problemów. Jeżeli masz możliwość testów rowerów,  to spróbuj wytargać coś z regulowaną sztycą, żeby sprawdzić czy będzie ci potrzebna. Ja nie wyobrażam już sobie górala bez niej, ale są tacy, którzy nawet po teście, nie widzą w niej sensu. W takim wypadku mógłbyś ją sprzedać, zamienić na tradycyjną i być blisko kilogram do przodu względem 6.0, a i jeszcze parę groszy zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brain nie jest rozwiązaniem idealnym, a sam Epic nawet po upustach jest wciąż drogi. Expert na GX za 20k nie wydaje mi się okazją. Za 1k więcej masz Luxa na nowym XTR, który z regulowaną sztycą waży ponad pół kilo mniej. Dopiero Epic Pro schodzi do podobnej wagi, ale nie ma regulowanej sztycy i kosztuje 30k !!! 

Do tego nawet w rowerze za 30k masz obręcze 22mm. 

Edytowane przez arek_wro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli o mnie chodzi, to 20k to za dużo, 15k to miał być max, jednak nie było niczego sensownego, 17k to już max za full'a

Boost jest.

Nie wiem czy sztycę wykorzystam ale pewnie zostawię.

Trek, Spec i ostatnio Kross każą sobie sporo płacić za "napis" lub jak kto woli, dają znacznie mniej za tę samą kasę, więc je rozważam tylko w przypadku jakiego sporego rabatu, wyprzedaży.

Najchętniej wziąłbym coś nowe 12-rzędowe XT ale jego jeszcze nie ma, XTR jest za drogi, zarówno w zakupie jak i eksploatacji.

8.0 Pro Race ma XTR, koła karbonowe, teoretycznie warto dopłacić ale gdzieś jest pewna granica, kiedy trzeba powiedzieć stop, poza tym z minusów, ma hamulce XT, XTR ma jeszcze wyższy model, ma zawieszenie FOX, który podobno jest trudniejszy w serwisie a RS sam serwisuję , mam Rebę Dual Air.

Edytowane przez pdz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pdz napisał:

Jeżeli o mnie chodzi, to 20k to za dużo,

Nie chodziło mi o przegięcie z budżetem. Chciałem jedynie pokazać "atrakcyjność" cen Speca. Z powszechnie uznanych marek, Scott ma jednak rozsądniejszą politykę cenową.

A co do braina, to tu jest ciekawy artykuł:

https://flowmountainbike.com/tests/specialized-epic-2018-review/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego dałem "napis" w cudzysłowiu , nie neguję tego , że mają dobre rowery ale cenowo porażają.

Są ludzie wygrywający zawody na Canyon i sądzę , że po przesiadce na inny model także by to robili , więc nie do końca ta technologia ma aż takie znaczenie ... a cena owszem.

Dla przykładu Trek TopFuel 9.8 SL to odpowiednik Canyon Lux 8.0 , ma karbonowe koła ale Canyon ma inne podzespoły z wyższej półki , napęd , SID RLT a różnica w cenie to 7.000 umówmy się , za ramę , bo inne komponenty to Shimano lub Sram.

Za 7.000 to fajną szosę sobie kupię lub masę innych gratów, które przy mojej jeździe ok. 8-9k km rocznie zużywają się - ciuchy, napęd itp.

Co do Braina to także czytałem różne opinie, mi nie jest potrzebny.

A na koniec dodam, że jestem ambitnym ale amatorem, lokuję się na PB czy Mazovii w okolicy 2-3 sektora , więc nie mam ciśnienia na pudło , mam sporą nadwagę, którą powoli zrzucam , więc waga roweru nie jest dla mnie kluczowa , kluczowe jest za to działanie podzespołów , sensowna wytrzymałość i oczywiście cena.

Canyon ma ceny nie do negocjacji, tak jak Arek_wro napisał sensowną wyjściową cenę ma Scott np. Spark RC 900 Team i póki co jego rozważam jak alternatywę dla Luxa.

W Lux chyba skłonię się ku 8.0 , bo zauważyłem dopiero wczoraj , że SID jest RLT , w 6.0 Reba RL. 6.0 wymaga wymiany napędu a więc najlepiej z uwagi na ewentualna gwarancję aby to zrobił Canyon , to pewnie spory koszt i chyba powoli go odpuszczam , gdyby był tylko do jazdy po lesie w ramach rekreacji to 6.0 byłby ok.

Póki co na placu Boju pozostały te 2 rowery, Lux 8.0 Pro Race i Spark RC 900 Team.

U innych albo ceny kosmiczne albo zbyt dużo zmian na starcie po zakupie.

Póki co czekam , niedługo jest test rowerów Trek , Scott , przejadę się i zobaczę , bo finalnie może wyjść 29" HT :-)

Inna sprawa, to wczoraj wracając do domu złapałem się z peletonem kolarzy , było ich 20u , piękna sprawa,  leciałem sobie z nimi w peletonie ponad 40 km/h i chodzi po głowie szosa ale z drugiej strony kierowcy skutecznie zniechęcają do zakupu szosy ... jak pisałem w tym roku potrącił mnie samochód, co z tego, że Policja orzekła jego winę, nie stało się nic wielkiego, połamany kask, rama ale ja cały, jednak dużo nie brakowało ...

Edytowane przez pdz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdyby kupić model Canyon lux 7.0 (co prawda inne malowanie niż 6.0.i 8.0) na pełnym xt i foxach i wymienić napęd na 1x12? Czy korbę też trzeba by wymienić? (1x12 xtr lub gdyby poczekać na xt, ale to pewnie za jakiś rok a na początek wymienić tylko zębatke w korbie na mniejszą)

Edytowane przez wrzesin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie byłoby to bardzo dobre rozwiązanie. W stosunku do 6.0 mamy wtedy lepsze koła, od razu bardzo dobre hamulce (Deore XT). Po sprzedaniu XT należałoby jedyne zakupić bębenek XD do kół (~200pln) i całego GXa (włącznie z wkładem suportu). Oczywiście o ile autor chce mieć jednorodny napęd. Osobiście korbę zostawiłbym XT. Wygoda montażu oraz całkowita bezproblemowość rowiązania Shimano ma olbrzymią przewagę nad wydumanym pomysłem Srama. Myślę, że można by się zmieścić ze wszystkim w 14.000 pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ile kosztuje nowe XTR ... korba, przerzutka, łańcuch, kaseta, XTR to zawsze była chora kasa a teraz jako wchodząca nowość. Za ile pójdzie to XT ? Różnica w cenie rowerów to ok. 3000 a 8.0 ma jeszcze lepsze koła, amortyzator, sztycę i napęd X01 oraz ładniejsze malowanie.

Edytowane przez pdz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W rozważaniach pozostał Canyon i Scott, ten drugi wczoraj na www pokazał nowe rowery i niższe ceny.

Wszystko to mogę sobie ogarnąć i porównać ale kłopot to koła ... czy ktoś może coś powiedzieć o Syncros XR 2.5 w starszym modelu , jak się mają do tych kół nowe Syncros Silverton 2.5 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech ...a ja po waszych opiniach zamówiłem tego Luxa :). Myślałem o Epicu, ale nie mam gdzie przetestować tego roweru, a z tym Brainem to faktycznie może być różnie, jednemu podpasuje a innemu nie. I tutaj wychodzi przewaga Canyona - można rower przetestować w terenie przez 30 dni i gdyby nie pasował, to można zwrócić. A rower ze sklepu stacjonarnego jest nie do zwrócenia po zakupie. A przy tej cenie, gdyby coś nie pasowało, to byłoby bardzo przykro. Poza tym Epic wychodzi faktycznie sporo drożej.

Odbiór dopiero w czerwcu 2019 więc jest jeszcze trochę czasu, żeby ewentualnie zmienić decyzję. A niektóre modele już wyprzedane więc jeszcze trochę i mogą się te Luxy pokończyć. Choć pewnie dorobią, tyle że będzie znów kilka miesięcy później.

Edytowane przez sapero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam zarezerwowanego Lux CF 8.0 Pro Race, cena nie do negocjacji czyli 16.800 + wysyłka + zapasowy hak , wyszło ok. 17.000 , stary Spark RC 900 Team to koszt 16.400 a więc niewielka różnica i ma nieco gorszy osprzęt natomiast nowy Spark RC 900 Team na 2019 to :

- inne wspomniane koła ;

- wideł SID RL3 ;

- hamulce Shimano SLX ;

Kół jak pisałem nie znam, SID to dobry wideł, hamulce wg. wielu osób lepsze niż Sram, podobno Shimano lepiej się odpowietrza i Sram mają problemy z wyciekami, tego nie wiem, od lat mam hamulce Shimano XT i mogę się jedynie na ich temat wypowiedzieć.

Jest taniej, kosztuje katalogowo 15.600 a może można coś jeszcze z ceny urwać i serwis w zaprzyjaźnionym sklepie.

Za tydzień idę na testy Scott, dokładnie właśnie trafił się ten model, zobaczę czy mi pasuje, może być tak, że zdecyduję się jednak na HT i wybór będzie między Exceed i Scale a może Accent ... szykuje kilka nowych maszynek, premiera na Bike-Expo, pewnie za chwilę na www.

Edytowane przez pdz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...