Skocz do zawartości

[Pomoc w wyborze roweru] ROCKRIDER 560 vs boardman 8.6


pablitto1983

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Moj stary wysłużony  Giant sierra pomału  dogorywa, i czas na nowy rower. 

W założeniu  ma służyć  do wycieczek rowerowych po lesnych sciezkach  ( z rodziną ), jak i do jazdy po typowych rowerowych szlakach ( mieszkam w Szkocji, mam blisko kilka miejsc dla rowerów). Nie planuje jeździć  najdzikszymi trasami, raczej takie moderate, choc kto wie, moze i na trudniejsze odcinki wjadę .

Znalazłem  2 rowery które  mnie zainteresowały

https://www.decathlon.co.uk/rockrider-560-mountain-bike-275-white-blue-green-id_8364732.html

Oraz

https://www.halfords.com/webapp/wcs/stores/servlet/ProductMobileDisplay?catalogId=10151&langId=-1&categoryId=165499&productId=1407067&storeId=10001

 

Decathlon niby daje dożywotnią gwarancje na te rowery. Boardman z tego  co się  orientuje ma lepszą  amortyzacje. 

Cenowo niby £100 różnicy , ale halfords daje  teraz £75 voucher na akcesoria  przy zakupie boardmana, a jakieś  światełka  i inne drobiazgi pewnie dojdą  ( jak nie dla mnie to dla córki ). 

Tak więc  drodzy forumowicze, który  lepszy rower?

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Boardman zdecydowanie wypada lepiej - ma powietrzny amorek z goleniami o średnicy 32 mm, skoku 120mm i na osi boost, a BTwin sprężynowy 30 mm/100 mm na zwykłej QR.
Właściwie jedyna przewaga Rockrider'a to napęd dwurzędowy, który jednak będzie bardziej uniwersalny i zapewni lepszy dobór przełożeń w różnych warunkach.
Jak nie masz końskiej nogi, a chcesz np. pośmigać w górach, to o napędzie Boardman'a lepiej zapomnij.
BTwin to taki ATB/XC, a Boardman to modny ostatnio Trail, więc na pewno odczułbyś różnicę w jeździe - jak się przyjrzysz, to zajmowana pozycja będzie zupełnie inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zwyklych podjazdach powinno dac rade na jednorzędowym napędzie, ostro w górach nie planuje śmigać. 

Da rade wymienic tylko przedni napęd, na dwurzedowy, nie zmieniając  tyłu? Powinno być to tańsze rozwiazanie, biorąc pod uwagę lepsze inne podzespoły Boardmana.

Chyba że może ktos polecić rower w podobnym budżecie, który był by lepszy do moich zastosowań 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już  przerabiać  przedni napęd , to chyba lepiej wsadzić  2 zębatki. I tu pytanie: jaki zestaw wsadzic do przodu. I czy na tą korbe da rade cos zmienic. Rozumiem, że tylniej kasety i manetki zmieniac nie trzeba by było, i powinna wspolgrac z 2 rzedowym napedem z przodu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raidona można dokupić za grosze a napęd 2x10 daje zdecydowanie większą uniwersalność, której nawet w lesie może braknąć... 

Nie wiem jak w tym boardmanie ale geometria ramy w RR560 bardzo mi leży, zawsze najlepiej się osobiście przymierzyć do rowerku, zrobić rundkę po sklepie i być pewnym wyboru.

Amorek zawsze można zmienić, napęd zresztą też :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli tylko sklep sie zgodzi na "upgrade" za dopłatą. To sa sieciowki a nie typowe sklepy rowerowe, wiec nie musi to byc oczywiste. Najprościej bylo by wymienic i doplacic do nowych czesci, stare zostawiajac w rozliczeniu. A kupowac nowy amortyzator za niemale pieniądze, i kombinowac jak tu sprzedac " uzywany"- bo nie ze sklepu amortyzator, jakos kosztownie zaczyna to wygladac. 

Tak jak koleho piszesz, trzeba bedzie dosiąść obu i zobaczyc jak sie na kazdym z nich czuje, a potem dopiero kombinowac z przerobkami. Ciezko znalezc sprzet podobnej klasy w tych pieniadzach, zeby mial wszystko to co bym chciał..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...