Skocz do zawartości

[do 2000zl] uniwersalny cross do miasta


Abusv8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Szukam roweru (będzie to moj pierwszy poważny rower), do jazdy głownie po mieście czasami po polnych/leśnych ścieżkach. Dodam iż jestem dość wysoki (193cm), więc rama będzie raczej 21cal. Raczej nie planuje jakiś długich wypadów w trasę.

Mój budżet wynosi do 2000zł, wpadł mi w oko Kands Avangarde 2018. Chętnie posłucham opinii na temat tego modelu, lub może są inne ciekawe propozycje w tej cenie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- nie najgorszy osprzęt w tej cenie, wliczając w to korbę alivio na octalinku (przeważnie w tej cenie jest kwadrat dwie grupy niżej)
- blokada amortyzatora na kierownicy - rzadkość w tej cenie, acz nie wiem, czy bardzo potrzebna w crossie jeżdżącym głównie po mieście.
- tylko ciężki jak diabli - nie wiem, skąd to się bierze. MTB na ramach hydroformowanych bez cieniowania potrafią być lżejsze o 1KG. Pewnie rama + siodło + koła + nóżka w komplecie. Ale IMO nie ma co rwać włosów z głowy - przyzwoite wozidło.

Na Unibike crossfire disc gts możesz patrzeć, ale - no właśnie - suport na kwadrat, do tego amortyzowana sztyca do wymiany na starcie, podobnie jak IMO regulowany mostek, który prędzej czy później się rozkiwa. Kilogram lżejszy od kandsa.


Natomiast - jeżeli gdzieś w tej cenie jest do wyrwania zeszłoroczny Unibike viper gts 2017 - ale model na v-brake, nie na tarczówkach, to jest to niezła pozycja; napęd 3x10 deore łącznie z manetkami, przyzwoita korba na octalink. Długo się nad nim zastanawiałem.
http://www.unibike.pl/unibike2017/vipergts.html 
Trzeba mieć na uwadze, że v-brake dość mocno zawężają wybór amortyzatora - jeżeli kiedyś będzie taka potrzeba. No i j/w - regulowany mostek i amortyzowaną sztycę na allegro póki nowa, kupić sztywną  albo pantografowego Suntour NCX, jeżeli ważysz poniżej 90kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...