Skocz do zawartości

[Amortyzator] RockShox Reba RL Solo Air 27,5" za 182euro


Biesz766

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsza lepsza grupa, forum o dropshoppingu. Sam sprzedawałem swego czasu Kingstony ram ddr III i karty sdhc klientom na amazonie a leciały z azji bezpośrednio ( identyko jak ten koleś z allegro - zbiera zamówienie, klient mu zapłaci on dla niego zamawia w wiggle )

A na ebay są często towary z amazon prime, bo amazon z kolei ma dobry program dropshoppingowy dla swoich sprzedawców i Ci lecą z towarem właśnie tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często amazon jest sprzedawcą dla klienta końcowego ponieważ:

1. Klient otrzymujący paczkę ma jako nadawcę amazona ( mimo, że Ty dostajesz etykietę i Ty ją jako sprzedawca naklejasz lub druga wersja magazynowanie towaru Twojego w magazynach Amazonu i stamtąd Twój towar leci w pudłach i z etykietami amazonu  )

2. Reklamacje załatwia z amazonem

3. Nawet gdy pisze do Ciebie to myśli, że kontaktuje się z amazonem ( wewnętrzny system komunikacji nie ujawnia z kim pisze, a on widzi "suport amazon" lub podobne ).

 

 

Także nie wiem po co się czepiasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
24 minuty temu, Biesz766 napisał:

Klient otrzymujący paczkę ma jako nadawcę amazona ( mimo, że Ty dostajesz etykietę i Ty ją jako sprzedawca naklejasz lub druga wersja magazynowanie towaru Twojego w magazynach Amazonu i stamtąd Twój towar leci w pudłach i z etykietami amazonu  )

Dobra, trochę offtopu.

Kupując coś na Amazon i otrzymując paczkę bezpośrednio z Amazona może oznaczać ,że:

- sprzedawcą jest Amazon ( kupił towar, ma go w swoich magazynach i go wysyła )

- sprzedawcą jest inna firma ,a Amazon udostępnia sprzedawcy platformę  i usługi logistyczne ( magazynowanie, pakowanie i wysyłanie  ). Ta opcja jest opisana jako Amazon FBA

https://services.amazon.com/fulfillment-by-amazon/benefits.html

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co mi to piszesz ? Ja to wiem, ale mnie to nie interesuje już, skończyłem z Amazonem jesienią 2016 roku a czytającym ten wątek na nic ta wiedza.

Jak chcesz sobie popisać o amazonie ( oraz o tym jak wykańcza swoich sprzedawców blokując im środki nawet na 180 dni pod pretekstem " bo tak i gówno nam zrobisz bo nie stać Cię na walkę sądową z nami ") to Zapraszam na PW, bez sensu ten offtop.

 

P.S. Jest jeszcze trzecia opcja:

- Janusz biznesu za pomocą platformy Amazon sprzedaje, jednak nie korzysta z ich magazynu, tylko wysyła z domu, magazynu lub sklepu. Wtedy ma obowiązek do paczki dołączyć papier podesłany mu w email przez Amazon ( są w niej "amazonowe" info - nie pamiętam jakie już ). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
16 minut temu, Biesz766 napisał:

Ale po co mi to piszesz ?

Wpis nie jest bezpośrednio skierowany do Ciebie ,ale jest poniekąd rozwinięciem Twojego wcześniejszego postu. Mnie Amazon bardziej interesuje pod kątem rozwiązań logistycznych i systemowych  , a nie z punktu widzenia współpracy.

 

17 minut temu, Biesz766 napisał:

Jak chcesz sobie popisać o amazonie

Nie chcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, durnykot napisał:

Mnie Amazon bardziej interesuje pod kątem rozwiązań logistycznych i systemowych  , a nie z punktu widzenia współpracy.

Fakt, jest bardzo dobrze wszystko tam przemyślane i rozwiązane. Zresztą trudno się dziwić, bo mają olbrzymi budżet do dyspozycji a to nie ogranicza przy realizacji wytycznych jakie ktoś zarządzający ustala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...