Skocz do zawartości

[damper] Stuki z okolic mocowania dampera w ramie Fox x Float


Pawlos88

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Podczas jazdy, zwłaszcza bardziej siłowego podjeżdżania, pojawiło się w moim rowerze słyszalne podczas jazdy stukanie. 
Pierwotnie podejrzewałem korbę/suport/cykanie gwintów w pedałach, ale po sprawdzeniu wszystkiego zacząłem szukać wyżej.
Po zdjęciu dampera okazało się, że w jednym oczku tulejka dość swobodnie się obraca. 
Nie widać pęknięć, uszkodzeń, uszczelki po obu stronach są na miejscu.  
W drugim "oczku" ten sam zestaw tulejek siedzi sztywno i nie generuje hałasu. 
Poniżej film na którym słychać "problem". Jak odpowiednio usiłuje się poruszać damperem jak na filmie słychać owe stukanie:
https://youtu.be/uZMF3cgAb-0

Zestaw tulejek jest nowy, w odpowiednim rozmiarze (kupiłem w Gregorio, właściwy rozmiar konsultowałem z Panem Chileckim z Crazy Crank, dystrybutorem Santa Cruz). 
Całość (rama, damper, tulejki) jest zasadniczo nowe - przejechałem ok. 700 km na rowerze
Śruby mocujące damper, są dokręcone dynamometrycznym z siłą ok 10NM(czyli zgodnie z zalecenie SC), na klej do gwintów. Regularne było sprawdzane  dokręcenie - nie luzuje się. 

O co może chodzić, jak na Foxa przystało tulejka wykonana jest z gównolitu i wyrobiła się po takim czasie?
Głównie chodzi mi o ryzyko uszkodzenia ramy, czy jest się czego bać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odesłałem na reklamację do Gregorio, bo 700km przebiegu na tulejach montażowych to żart.

W międzyczasie kupiłem kolejny zestaw, w innym sklepie, i po zamontowaniu jest ok, damper nie ma luzu, więc ewidentnie to było to. 

Co ciekawe, tulejki które kupiłem na Gregorio, nie były czarne, w przeciwieństwie do tych które były pierwotnie w damperze(zmieniałem bo rozmiar, nie pasował do ramy) i tych ostatnio kupionych (wyglądały jakby w po prostu "stalowe" bez koloru,)

 

Edytowane przez Pawlos88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...