Skocz do zawartości

[Tektro Draco] piszczenie po odpowietrzaniu


IreuN

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Historia zaczyna się tak, że dałem kumplowi do odpowietrzenia w/w hamulce. Niestety po całej operacji hamulce piszczą jak cholera, zrobiłem już jakieś pewnie 100km, nic się nie zmieniło, próbowałem czyścić przedni, zdjąłem tarczę, kąpiel w płynie do mycia naczyń, suszenie, wycieranie etc. Niestety skutku brak. Powiem jeszcze, że po zakończonej jeździe, gdy przetrę tarcze ręcznikiem papierowym - zostaje na nim czarnawy osad.

Możecie coś poradzić? Może lepiej już wymienić klocki na nowe, a tarcze jeszcze raz super dokładnie wymyć w czymś?

Wiem, że takich tematów jest z milion, niestety już sił mi brakuje żeby je czytać. :(

Edytowane przez IreuN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Brombosz napisał:

Płyn do mycia naczyń jest do mycia naczyń.

Tu się można kłócić bo działa bardzo dobrze, pod warunkiem że porządnie się go wytrze. Jak możesz odtłuszczanie zrobić na zewnątrz to użyj rozpuszczalnika uniwersalnego, śmierdzi aż dusi za to odtłuszcza aż miło. No i o tym się już przekonałeś, ale jeszcze napiszę unikaj kumpli i somsiądów w takich sprawach, to co nieraz tacy ludzie potrafią zrobić z rowerem aż się w głowie nie mieści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Dokumosa napisał:

Klocki miały kontakt z olejem. Na śmietnik. Przed założeniem nowych tarcze dobrze odtłuścić.

Tak też myślałem, polecicie jakieś klocki do tych hamulców?

4 godziny temu, lichak napisał:

Nie do końca taki śmietnik, jeśli klocek jest metaliczny wypal, a jak nie to niestety już śmietnik.

Już chyba swoje i tak przeżyły, także bez żalu je wyrzucę ;) Swoją drogą, nie mam pojęcia czy są metaliczne, po czym to poznać?

4 godziny temu, MikeSkywalker napisał:

I  następnym razem dać hamulce do odpowietrzenia do serwisu, który zdejmie klocki i nie zababra ich olejem

No mówiłem 'a nie trzeba zdjąć kół i klocków?' no ale kumpel mądrzejszy..

 

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, na razie ponownie płyn do mycia naczyń, potem znów a potem planuję jakiś izopropyl. No i klocki wymienię, tylko na jakie - Osobiście schylam się ku pół metalicznym. Co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z półmetalicznych polecam te: 

https://ctbike.pl/jagwire-klocki-okladziny-dca016-shimano-alivio-deore-tektro-polmetaliczne.html

Jednak mając tanie tarcze z byle jakiej stali nie będzie to grał jak powinno. Tarcza szybciej się zetrze, może się bardziej krzywić a cały zacisk większe temperatury będzie musiał znosić. Chyba, że po bułki do sklepu jeździsz... wtedy możesz kupić cokolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Brombosz napisał:

Z półmetalicznych polecam te: 

https://ctbike.pl/jagwire-klocki-okladziny-dca016-shimano-alivio-deore-tektro-polmetaliczne.html

Jednak mając tanie tarcze z byle jakiej stali nie będzie to grał jak powinno. Tarcza szybciej się zetrze, może się bardziej krzywić a cały zacisk większe temperatury będzie musiał znosić. Chyba, że po bułki do sklepu jeździsz... wtedy możesz kupić cokolwiek.

Cóż, tarcza jest identyczna jak na tym zdjęciu.. 

pol_pl_Tarcza-hamulcowa-Tektro-HZ-160mm-6-srub-6248_1.jpg.1510f2d525d46cec4c96e905ab4ddabc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Dokumosa napisał:

Tarcza da radę na półmetach. Przy okazji czy w ogóle udało się odpowietrzyć? Klamki sztywne?

Cóż, tył lekko się ugina, ale to niby wina tego, że jest więcej oleju. Przód całkiem ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, IreuN napisał:

Cóż, tył lekko się ugina, ale to niby wina tego, że jest więcej oleju.

No nie do końca. Obstawiam, że trochę powietrza zostało w układzie. Przód i tył powinien tak samo chodzić, z tym, że tył trudniej odpowietrzyć ze względu na dłuższy przewód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
W dniu 27.07.2018 o 18:07, Brombosz napisał:

Płyn do mycia naczyń jest do mycia naczyń.

Nie ma to jak nie wiem, nie znam sie ... aaaaale sie wypowiem ;) prawdziwy polak :D Jeżeli rzucisz kontrą, ze robiłeś tak setki razy i nie działa, to ci odpowiem, ze zwyczajnie nie umiesz, bo ja tak w serwisie robię ciągle i jakoś działa :D

Klamki tektro, draco czy auriga sa dość miękkie z natury. Najlepiej ich zaciski pracują z klamką shimano, poetycko ... póki klamka działa :D

Najlepsza metoda odpowietrzania jaką opanowałem jest posiadanie przeszczepów od shimano. Serio, to działa najlepiej.  Mam za soba 40, 50 ... kij wie ile tektro juz.

w zacisk wkręcamy adapter od najnowszego shimano szosowego TEN  a w adapter strzykawkę z normalnym gwintem m4. Do klamki najlepiej zbiorniczek shimano z doczepionym kruciutkim wężykiem i adapterem pod gwint tektro. wtedy mamy pewność ze nie ma lewego powietrza, bo kalamitki od tektro nie sa uszczelniane. 

Odpowietrzamy jak shimanmo. Na koniec ważna rzecz, by zacisk był wyżej od klamki przy wykręcaniu adaptera. Wtedy nie uroni sie ani kropla i jest git.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Puklus napisał:

Jeżeli rzucisz kontrą, ze robiłeś tak setki razy i nie działa, to ci odpowiem, ze zwyczajnie nie umiesz, bo ja tak w serwisie robię ciągle i jakoś działa

Nie napiszę, że robiłem tak setki razy bo robiłem to raz. I zamiast pitolić się szmatką 20 minut i czyścić wszystkie wycięcia, wolę załatwić sprawę agresywniejszym środkiem w 2 minuty i poczekać aż po prostu spłynie i spłukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...