Skocz do zawartości

[do 2500] Rower Cross 18 cali - Author lub inna marka


Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Miałem problem z rozmiarami 17 i 19 cali. Przymierzałem się do kupna Krossa evado 5.0, tylko że o ile 17 cali wydawała mi się mała to 19 była już troche za dużo. Nie miałem rozmiaru który faktycznie byłby OK dla mnie.

Odwiedziłem salon Authora. Polecono mi z tego forum bym zobaczył inną rozmiarówkę, być może 17/19 nie jest dla mnie... i faktycznie rozmiar 18 cali rowerów crossowych Authora jest idealny dla mnie. W ich ofercie są dwa rowery na moją kieszeń:

Author Veritgo 2018 - http://pl.author.eu/crossowe/rowery/author-vertigo-2018-ua42896502-1154
Mogę go dostać za 2150zł + bon 120zł na osprzęt

Autor Grand 2018 - http://pl.author.eu/crossowe/rowery/author-grand-2018-ua42897001-1154
Mogę go dostać za 2550 + bon 150 na osprzęt

W stosunku ceny do jakości który warto brać? Czy Grand jest wart dopłaty tych 400zł?
Ewentualnie możecie polecić jakąś inne marke mającą rozmiary 18/20/22 cali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę jedno do drugiego to osprzęt grupa wyżej co wg. mojej krótkiej praktyki na nowym osprzęcie przy tej klasie nie ma znaczenia.

Nie zmienia to faktu, że oba mają paskudnego uginacza RST, po mojemu już wolałbym Suntour ...

 

W cenie do 2,5k nie masz specjalnie alternatywy, jest jeszcze Wheeler Cross 6.3 za ok. 1900-2100 zł.

Dobra propozycja to ten: https://allegro.pl/cube-nature-46-cm-warszawa-i7244530324.html ale to W-wa albo wysyłka ( tak , wiem, że ma deorkę z tyłu po to aby mówić, że osprzęt Deore, ale cena dobra ... )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Biesz766 napisał:

Z tego co widzę jedno do drugiego to osprzęt grupa wyżej co wg. mojej krótkiej praktyki na nowym osprzęcie przy tej klasie nie ma znaczenia.

Nie zmienia to faktu, że oba mają paskudnego uginacza RST, po mojemu już wolałbym Suntour ...

 

W cenie do 2,5k nie masz specjalnie alternatywy, jest jeszcze Wheeler Cross 6.3 za ok. 1900-2100 zł.

Dobra propozycja to ten: https://allegro.pl/cube-nature-46-cm-warszawa-i7244530324.html ale to W-wa albo wysyłka ( tak , wiem, że ma deorkę z tyłu po to aby mówić, że osprzęt Deore, ale cena dobra ... )

 

Wiadomo na necie kupie taniej i lepszy wybór, tylko nie wiem czy nie spieprzę czegoś przy skręcaniu, czy dobrze wyreguluje rower... jestem rowerowym laikiem. Ten uginacz faktycznie taki zły od Suntoura? Wiem że Suntour to taka podstawa w rowerach w okolic 2tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RST mają kiepskie opinie, bardzo kiepskie. Co do zakupu tych dwóch podanych przez Ciebie to jak się da zrób kółko na każdym i wybierz ten który Ci podpasił po prostu, bo mają troszkę różne ramy, a na osprzęcie różnicy raczej nie poczujesz...

Kross-a masz na "przyzwoitych" osprzętach, jak masz sklep to zobacz sobie Kross LEVEL R4 2016 stoją jeszcze i są ok, a mogą Ci puścić dużo bo praktycznie koniec 2018 mamy... gdzieś go widziałem w weekend z metką 2200 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Biesz766 napisał:

RST mają kiepskie opinie, bardzo kiepskie. Co do zakupu tych dwóch podanych przez Ciebie to jak się da zrób kółko na każdym i wybierz ten który Ci podpasił po prostu, bo mają troszkę różne ramy, a na osprzęcie różnicy raczej nie poczujesz...

Kross-a masz na "przyzwoitych" osprzętach, jak masz sklep to zobacz sobie Kross LEVEL R4 2016 stoją jeszcze i są ok, a mogą Ci puścić dużo bo praktycznie koniec 2018 mamy... gdzieś go widziałem w weekend z metką 2200 zł.

No tylko że to jest góral czy tam mtb a ja szukam crossa... grube mniejsze opony. Takim rowerem chyba sie za męcze po mieście :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako obecny posiadacz Authora Classica z paskudnym uginaczem RST (tylko Neon, a nie Nova), na którym zrobiłem głównie po mieście i lekkim terenie (ubite leśne dukty) ca. 3kkm mogę powiedzieć, że do amatorskiego szlajania się daje rady. Pochłania drobne nierówności chodników, ścieżek, krawężników i dziur w jezdni, wybiera mniejsze korzenie czy kamienie i jak nie oczekujesz od niego zbyt wiele, to robi robotę.

Z resztą, jak geometria ci odpowiada, to zawsze możesz wymienić po zakupie amorek na lepszy. Mi akurat gibak nie przeszkadza, więc zacząłem wymieniać inne rzeczy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...