Skocz do zawartości

[hamulce] 2 czy 4 tłoczki ?


rabin

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich,
mam problem z wyborem hamulca do mojego 29 er-a. Otóż zakupiony posiada seryjnie zamontowane hamulce Shimano hydrauliczne model podstawowy. Niestety kultura hamowania jest dla mnie nie wystarczająca. są po prostu kiepskie i za słabe. I teraz stoję przed decyzją co kupić. jeżdżę rekreacyjnie,w terenie trudnym, często bikepacking co dociąża rower. Co polecacie w budżecie do 1000 pln ?XT ? Sram Guide RSC ? czy może Deore wystarczy ? dzięki za pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XT czterotłoczkowe to przerost formy nad treścią. Chodziło mi o dwutłoczkowe.

Deore jak i każde niższe są dwutłoczkowe. Poza tym pole powierzchni tłoków w deore jest niecałe 9% mniejsze niż w XT a to przekłada się wprost na siłę (jeśli założymy, że tłoki w klamkach mają tą samą średnicę). Nie jest to różnica powalająca ale odczuwalna.

Edytowane przez Dokumosa
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Pixon napisał:

Zwykłe Deore wystarczy, to jest ten sam hamulec co XT, pozbawiony regulacji położenia klamki ze śruby baryłkowej

Deore to nie jest ten sam hamulec co XT, klamkę czy przewód pomijając - zaciski mają inne tłoczki różni się zarówno materiał jak i średnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guide mają problematyczne klamki, jak możesz wydać 1000zł to jak chodzi o siłe hamowania Zee tutaj jest bezkonkurencyjne, jest również Magura MT5/MT7 czy zestaw od nich na przód 4 tłoczki, tył 2 tłoczki, coś takiego:
https://www.bike-discount.de/en/buy/magura-mt-trail-sport-hc-1-finger-disc-brake-set-641450
Tylko że ten zestaw jest obecnie w cenie MT5 - przy braku różnicy cenowej nie ma sensu ten zestaw. ;) Kiedyś wychodziło z 10e taniej.

Zee kupisz w Polsce w okolicach 900zł na klockach organicznych, warto je wymienić metaliczne, na np EBC Gold, Magure nie wiem czy w dobrej cenie dorwiesz w PL, tutaj masz jak coś MT5 od "Niemca":
https://www.bike-discount.de/en/buy/magura-mt5-disc-brake-set-528592
(DHL'em idzie do Polski w 2 dni robocze, wysyłają od razu)

Edytowane przez phoe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na popularnej chińskiej platformie handlowej to pojawiają się zamienniki wszystkiego, zrobione z każdego materiału. I nie daje to żadnego spojrzenia na nic. Sam jeżdżę na SLX M7000, ważę 110 kg, nie oszczędzam ani roweru ani siebie, teren trudny i nic nie pęka już drugi rok łącznie z zimą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w dwóch rowerach XT w tym w jednym od 2012r i gdybym patrzył tylko na swój odosobniony przypadek to też bym twierdził, że nie pęka. Niestety widuje tych hamulców trochę więcej i mam nieco szersze spojrzenie na sprawę. Nie bez powodu trzymam w szufladzie żelazny zapas w postaci zacisków i klamek m785.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 4 sztuki tego hamulca - dwa m785 i dwa m666 - tłoczki ceramiczne, swoje kilometry za sobą mają, parę gleb zaliczyły, łącznie z ósemkami z koła i wyrwaniem gwintu, czy zmianą koloru tarczy. Nie pękają nie siusiają :), raz myślałem że poszedł mi m785, ale tylko banjo nie stykało bo było wygięte od złapanej gałęzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Biesz766 Oj uprzejmością to kolega dziś nie grzeszy... a i zrozumieniem czytanego tekstu też niestety nie.... skoro jeden aluminiowy tłok (moim skromnym zdaniem wynalazek do gotowania oleju) kosztuje 11dolarów to komplet (sam zacytowałeś, że chodzi o komplet) będzie kosztował 22... czyli aż tak dużo mniej niż najtaniej dostępny zacisk slx (28 dolarów) to już nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawmy na boku uprzejmości, bo faktycznie nie ten wątek, tu zostało tylko wrażenie. Co do zacisku - proszę: https://tinyurl.com/yca6en8a
W sumie ile kosztuje zacisk a ile chińskie tłoki to nie ma znaczenia... serio tak fajnie stosować aluminiową "przekładkę" pomiędzy rozgrzane klocki a olej? Wszyscy się bawią w ceramikę, kompozyty itd. a tu proszę można to było "wydłubać" z aluminium. Dziękuję tym razem Chińczykom, mogą być sobie te ich zamienniki za darmo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...