Skocz do zawartości

[hamulce] 2 czy 4 tłoczki ?


rabin

Rekomendowane odpowiedzi

No i masz, 33,71 usd kontra 22 usd ( już nie wspomnę o tym, że bez przewodów, widocznie na szybciutko szukałeś po taniości i nie pykło ).

Dlatego pytałem, bo jak dla mnie 2/3 ceny to nie jest prawie tyle ( sam powoli  kompletuje M7000 albo M8000 i zdziwko mnie wzięło, bo ceny w miarę znam ).

Edytowane przez Biesz766
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem już o czym piszesz. Chcesz podać cenę tanich zacisków, co Ci nie wychodzi specjalnie. Jak nie wyjdzie to wracasz do tematu zacisków. Ale nie muszę wszystkiego rozumieć.

 

W temacie, też nie bardzo widzę alu w rozgrzanych zaciskach, przecież to w pewnym momencie przestanie pracować bo się zaklinuje prawdopodobnie.

A co do samych zacisków wolałbym w PL kupić i w razie "W" mieć gwarancję bo różnica cen nie istnieje praktycznie. Co innego np. kaseta bo tam nie ma się co zepsuć (  a nawet gdy szybciej zużyje to nie stanowi raczej niebezpieczeństwa ).

Dobrego dnia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisałem - nie zwróciłem uwagi na koszty transportu które są różne dla tych produktów, ale to nie ważne - ważne wg. mnie jest to co od samego początku piszę - nie zaryzykowałbym takiego rozwiązania jakim jest ten zamiennik w hamulcu.

 

wzajemnie miłego dnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tych chińskich tłoków to miałem przyjemność montować je w zacisku 785 (klient sobie kupił i przywiózł rower na wymianę). To jest bardzo dokładnie obrobiony kawałek alu, polerowany chemicznie i anodowany na gładko. Bardzo elegancko to chodzi w zacisku. Trzeba wymieniać od razu parkę bo te metalowe inaczej pracują (dużo płynniej niż nowy oryginał, za sprawą pewnie innych tolerancji ;) ale nic nie cieknie do dzisiaj (~pół roku)). Najważniejsze - nie ma kontaktu metal - metal. Tłok jest wyposażony w odpowiedni "popychacz" klocka wykonany z jakiegoś tworzywa dziwnego (nie jest to typowy plastik, bardziej jak jakiś współczesny typ bakelitu czy coś w tym stylu).  Tak więc jest zapewniona izolacja termiczna pomiędzy klockiem a tłokiem. W sumie pozytywne wrażenie jednak osobiście daleki jestem od stosowania tego typu rozwiązań u siebie (raczej głównie ze względu na świra w utrzymywaniu niektórych swoich rowerów w stanie oryginalnym na częściach z epoki). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisało coś tam 1000 zł i 900 zł więc nie czytałem dalej, bo na 700 zł maks. chcę zamknąć mój zakup z hamulców. Szkoda, że wyraźnie nie napisałeś kwoty i modelu, bo takie bełkoty pisane omijam i nie czytam ( szkoda czasu w większości przypadków ), a gdyby było wyraźnie MT5 za 700 zł to pewnie nie tylko ja bym zwrócił uwagę. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, zmyliło mnie to:

 

Scope of delivery

  • 1 MT5 Carbotecture® Disc Brake
  • 2 Fastening screws
  • 1 Insertpin
  • 1 Olive
  • 1 Transport safety
  • Disc brake is ready for installation, completely assembled and bleeded!

 

bo przy SLX jest:

 

Scope of delivery

  • 2 Brake Lever BL-M8000 left + right
  • 2 Brake caliper BR-M8000
  • 2 Brake hose SM-BH90-SBM 1000mm + 1700mm long (shortable)
  • 2 Olive
  • 2 Insertpin
  • 2 Brake pads J02A-Resin with Fin
  • 4 Screw for brake caliper
  • Disc brakes are ready for installation, completely assembled and bleeded!

A niby oba w "zestawach"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Z innej beczki. Tylko 1 pytanko.

Czy jest sens?

Mam Deorki 596, na metalikach. Z przodu 203mm z tylu 160 na tarczach Ashimy. Hamuje jednym palcem.

Hamulce sa bardzo mocne - tyl blokuje się jak juz o nim pomyśle :-) natomiast przód podnosi bez problemu tylne koło.

Ale na przód chciałbym więcej. Chodzą mi po głowie 4 tłoczki.

Jestem gadżeciarzem, lubię modyfikacje.

Czy jest sens takiej modyfikacji - tzn. upgrade zacisku z 2 na 4 tłoczki ZEE lub Saint? Ostatnio poruszam się dużo po mieście, jest asfalt, jest przyczepność. Lubię gwałtownie hamować z dużych prędkości 50-60km/h. Taka specyfika trasy. Sprawia mi to frajdę.

Z drugiej strony 596 to juz stare hamulce i może skupić się na nowym zestawie M7000-M8000 - maja fajne klamki, wygląd itp.?

Jestem aktywnym AMATOREM.

Co myślicie? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewód ma takie znaczenie?

Chodzi mi o to czy klamka br m-596 ogarnie 4 tłoczki.

Jak zawsze poruszam drażniący temat :-) Hamulce deore m-596, metaliki i tarcza 203 - to nie może istnieć? I jeszcze amator :-)

 

Co to znaczy kotwica?

To chyba przy wadze piórkowej takie możliwości?  :-)

W 596 jest spoko modulacja tzn. da się wyczuć moment blokady kola w luźniejszym terenie. Przy bardzo dobrej przyczepności opony juz tak nie jest. Chciałbym więcej mocy na przodzie. Nie chce tez płacić od razu kilka stówek za coś co będzie hamować tak samo.

Jestem zadowolony - cały czas to modyfikuje, sprawdzam testuje. 

 

No właśnie, cały komplet zee.

Ja pytam o sam zacisk.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...