Skocz do zawartości

[suport] Zużycie i wymiana Hollowtech II BB51


kuku83

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć 

Mój obecny suport od nowości nie był jeszcze wymieniany a dźwięki z jego okolic sugerują, że to najwyższa pora na zmianę, tylko mam pytanie do bardziej doświadczonych w tym temacie, co możecie polecić godnego kupna jeśli chodzi właśnie o suport?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem na swoim jak na razie 2200km i odpukać, zero problemów.

Osobiście na Twoim miejscu kupiłbym Shimano BB52. Jest tani, masz wszystko nowe bez zabawy w wybijanie itd.

No chyba że robisz te 4k km w miesiąc, wtedy może rzeczywiście lepiej wymieniać same łożyska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skom25 jestem też tego zdania, że nie ma sensu bawić się wybijanie starych łożysk itd. raz,  że nie wiadomo co by z tego wyszło, jak ja bym się za to wziął, a dwa, szkoda moich nerwów. A jeśli cena nie jest głównym wyznacznikiem, ale w granicach rozsądku (mój rozsądek to +/-200zł jeśli jest tego wart), to co możecie polecić ? Oczywiście wzorowa praca, trwałość i szczelność na pierwszym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Token ma chyba niezłe opinie. Accenta nie polecam.

Podobno nowe Shimano z wyższych grup są całkiem niezłe. Ktoś pisał że poprawili uszczelnienia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktem jest, że Shimano nie używam już kilka lat,  czara goryczy została przelana gdy w ciągu roku musiałem dwa razy wymieniać ichniejszy sprzęt. Trochę eksperymentowałem, jakieś wynalazki Aeroizne ( jeszcze gorsze) Accent jako tako. Tokena mam od dwóch lat i wprawdzie nie dostaje tak w tyłek bo już się nie ścigam, ale jestem zadowolniony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Accenty są nieszczelne i drogie. Nowe shimano są nieco poprawione, szczególnie polecane właśnie MT800. Odnośnie wymiany samych łożysk to trzeba pamiętać, że te chińczyki oferowane przez kolegę Janusza Biznesu trzeba najpierw wymyć dokładnie w benzynie (bo są pokryte konserwantem), wysuszyć i nałożyć dobrego smaru. Wtedy wytrzymają dłużej niż oryginał (pod warunkiem, że przy wymianie nie zniszczy się oryginalnych uszczelnień). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO najbardziej rozsądny wybór to suport Shimano XT - SM BB70. Te suporty mają już lepsze uszczelnienia (dodatkowa uszczelka) i łożyska, w ciężkich warunkach potrafią wytrzymać nawet dwa razy dłużej niż tańsze wersje. Jak chcesz sam wymieniać to dodatkowych plusem jest to, że nie będziesz miał problemu z ustawieniem linii łańcucha.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica w cenie jest chyba mała. Bierz M8000. Tylko pamiętaj że XT ma mniejszą średnicę, więc musisz kupić taki z adapterem do klucza w zestawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Dokumosa napisał:

Adapter zwykle jest w pudełku z suportem.

Centrumrowerowe o ile pamiętam sprzedaje OEM bez adaptera, dlatego warto zwrócić uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...