Skocz do zawartości

[Cross] Cross evado 5.0 2017 19'


Rekomendowane odpowiedzi

Już konkretnie się przymierzam do kupna roweru Cross Evado, szukałem na przymiarkę evado 5.0 w wersji M - 19 cali. Trafiła mi się okazja - rower z rocznika 2017 w rozmiarze M za 2200zł. Problem w tym że siodło w tym modelu jest strasznie wysokie, przy przymiarce, sprzedawca musiał włożyć siodełko z innego roweru żebym potrafił usiąść na nim. Sam sprzedawca stwierdził że będzie trzeba o kilka centymetrów spiłować siodło. Mam wzrost 172 cm. Nasuwa się pytanie, jeśli fabryczne siodło muszę piłować by móc usiąść na tym rowerze, to czy ergonomia jazdy na nim i poprawna sylwetka na spiłowanym siodle nie będzie zakłócona i niepoprawna? Czy nie będę siedział za nisko? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rama 19" przy 172 to raczej nie jest dobry wybór - a jak już sprzedawca sugeruje jakieś piłowania (konkretnie czego ??) to się trzeba moooocno zastanowić...

Poza tym siedzieć na rowerze to jedno, a stanąć SWOBODNIE okrakiem nad ramą to drugie :)

A specyfikację sprawdzałeś czy to rzeczywiście model 2017 ?

Edytowane przez Pablo59
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie zabawne by było - piłowanie siodła . Myślę , a właściwie mam pewność że chodziło o obcięcie sztycy . Widziałem już takiego Krossa ( damskie MTB z przed kilku lat ) w którym nie można było opuścić sztycy do końca bo gniazda od bidonu wchodziły do wewnątrz ramy .

A co do rozmiaru , wygląda że rower ( rama ) jest za duży dla ciebie . Szukaj , przymierz 17" , a takiego sprzedawcę olej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Pablo59 napisał:

Rama 19" przy 172 to raczej nie jest dobry wybór - a jak już sprzedawca sugeruje jakieś piłowania (konkretnie czego ??) to się trzeba moooocno zastanowić...

Poza tym siedzieć na rowerze to jedno, a stanąć SWOBODNIE okrakiem nad ramą to drugie :)

A specyfikację sprawdzałeś czy to rzeczywiście model 2017 ?

Tak to dokładnie z 2017 evado 5.0, malowanie te samo... w sumie niezła okazja bo osprzęt jest zbliżony jak z evado 6.0 z 2018. Piłować chce "rure" z siodełka która wkłada się w otwór w rowrze, nie wiem jak to się precyzyjnie nazywa :/ . Co do siadania okrakiem nad ramą to sprzedawca stwierdził że to nie jest możliwe w rowerze męskim, nawet przy S 17 cali przy moim wzroście. Naszły mnie wątpliwości bo jak siadałem na kellysie cliff 70 19' cali to oryginalne siodło pasowało i siadłem na nim spokojnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, WaGiant napisał:

Prawie zabawne by było - piłowanie siodła . Myślę , a właściwie mam pewność że chodziło o obcięcie sztycy . Widziałem już takiego Krossa ( damskie MTB z przed kilku lat ) w którym nie można było opuścić sztycy do końca bo gniazda od bidonu wchodziły do wewnątrz ramy .

A co do rozmiaru , wygląda że rower ( rama ) jest za duży dla ciebie . Szukaj , przymierz 17" , a takiego sprzedawcę olej .

A i zapomniałbym jak się pytałem o 17' dostałem określenie że bym wyglądał jak w dziecinnym rowerze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdury opowiada sprzedawca . Musisz stanąć nad ramą i jeszcze mieć zapas . Poczytaj o doborze rozmiaru ramy . Fakt ,że w crossie przedkrok nie musi być tak duży jak w MTB ale nie możesz zawieszać się na ramie ! Sprzedawca chce Ci wcisnąć to co ma .

A może po prostu ta firma nie robi rowerów dla ciebie ? Czasem tak bywa że trudno się dopasować do dwóch sąsiednich rozmiarów bo potrzebny pośredni , np. 18" .

Edytowane przez WaGiant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, WaGiant napisał:

Bzdury opowiada sprzedawca . Musisz stanąć nad ramą i jeszcze mieć zapas . Poczytaj o doborze rozmiaru ramy . Fakt ,że w crossie przedkrok nie musi być tak duży jak w MTB ale nie możesz zawieszać się na ramie ! Sprzedawca chce Ci wcisnąć to co ma .

A może po prostu ta firma nie robi rowerów dla ciebie ? Czasem tak bywa że trudno się dopasować do dwóch sąsiednich rozmiarów bo potrzebny pośredni , np. 18" .

Jak stoję okrakiem nad ramą to raczej na palcach, no i lekko obcieram się o ramę(ale nie jest tak że jajca mi wisza na ramie :)) - ponoć jest to normalne według sprzedawcy i nie da się tego uniknąć w męskich rowerach... Pytałem się, czy nie powinienem mieć więcej luzu nad ramą i stopy nie na palach stojące tylko całkiem położone w razie nagłego hamowania i zeskoczenia z pedałów, to dostałem stwierdzenie że nigdy się tak nie zsiada roweru nawet awaryjnie, tylko się stoi na jednym pedale i przekłada noge.
Z 18'' cali to co jest? Author? Wszystko co oglądałem kellys/giant/unibike/cross to 17 i 19. Także praktycznie będe musiał od nowa szukać rowerów. Jeden ze sprzedawców nawet poczęstował mnie z stwierdzeniem że już koniec sezonu i same resztki w magazynach gdy szukałem kellysa cliff 90.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, marcelk napisał:

ponoć jest to normalne według sprzedawcy i nie da się tego uniknąć w męskich rowerach...

 

Teraz, marcelk napisał:

to dostałem stwierdzenie że nigdy się tak nie zsiada roweru nawet awaryjnie, tylko się stoi na jednym pedale i przekłada noge.

Omijaj tego sprzedawcę szerokim łukiem, jak najszerszym. Poza tym za tą 5.0 z 2017 kwota 2200 zł to żadna okazja, teraz można go dostać poniżej 2000 zł.

Masz za dużą ramę, nawet 18" przy 172 wzroście będzie over. Szukaj 17-17,5 i naprawdę za 2200 zł możesz dostać lepszy sprzęt z rocznika 2017.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest normalne żebyś musiał stać na palcach i jeszcze ocierał się o ramę !  Nie wiem jak jest  w szosówkach ale crossy to rowery terenowe i taka sytuacja jest niedopuszczalna ! Dobrze kombinujesz z tym awaryjnym zeskakiwaniem . Musisz mieć luz nad ramą normalnie stojąc . Przymierz się do 17" .

Jest jeszcze sprawa długości ramy . Nie czułeś się za bardzo wyciągnięty ma 19tce ?

https://www.kross.pl/pl/poradnik/dobor-ramy    chyba jasne !?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...