Skocz do zawartości

[Amortyzator] FOX Float DPS


CiechanOlsztyn

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Jestem nowym użytkownikiem forum i to mój pierwszy post . Kupiłem rower używany z dobrym osprzętem , dałem trochę za niego więc chciałem żeby był w pełni sprawny.
Zauważyłem że na tłoku dampera ( FOX Float DPS ) jest lekka wilgoć. Nie znam się na tyle żeby ocenić czy to smarowanie czy lekki wyciek , tknęło mnie coś bo przecież amortyzator z przodu też pracuje i na pewno ma smarowanie ,a na widelcu nie ma żadnego smaru czy wilgoci. Czy ktoś pomoże mi ocenić czy ten damper jest do naprawy czy taka sytuacja jest normalna ?

Z góry dziękuje i pozdrawiam

20180723_164529_resized_1.jpg

20180723_164519_resized.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smarowanie to jest w środku, uszczelka powinna zapobiegać wydostawaniu się oleju oraz nie wpuszczać brudu do środka. Niech wypowie się jeszcze ktoś kto zna temat bliżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelka przeciw kurzowa na pewno do wymiany. Jeżeli pracuje bez zarzutu to możliwe, że tylko to. Tak czy inaczej wypada rozkręcić, wyczyścić, obadać stan, wymienić uszczelkę i nałożyć nowy smar/olej. Można to zrobić samemu, ale gdyby się okazało, że to grubsza sprawa to i tak bez serwisu się nie obejdzie. No i nie wiem jak z dostępnością takich uszczelek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten damper musiał mieć niedawno serwis jeśli się dzieje coś takiego, w powietrznych amortyzatorach tylnych jest to normalne, zalecenia są jak dobrze pamiętam 3ml oleju, w przypadku rock shoxa jest to 0.5ml(bardzo mało), osobiście zalewam 5ml i sie poci do czasu aż nie wypluje nadmiaru. Przy zalaniu większej ilości oleju poprawia się praca na dłuższy czas ale trzeba uważać na tłok aby go piach nie zjadł.

Z czasem ustąpi pocenie się, uważam że nie masz czym się martwić. Często wycieraj tłok z oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to samo doczytałem w innym poście ,ale dzięki . Zdjęcie zrobiłem od razu jak zszedłem z roweru i na nim faktycznie tak to wygląda. Po wyczyszczeniu jest właśnie jednolity i wydaje mi się że tak wyszło poprzez światło odbijające się od zebranego oleju .

Szukam w internecie jakiejś tabeli wartości które sugeruje producent do tego amortyzatora w języku PL najlepiej . Może ktoś podrzuci ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ciśnienie w tłumiku dopasowujesz do SAGu czyli ugięcia wstępnego ,który powinien być podany przez producenta ramy. Jeśli nie ma to przyjmij jako wartość początkową 25% skoku.

Czyli mając tłumik o skoku np. 50 mm pompujesz tłumik do ciśnienia ,które Ci da SAG na poziomie 25%Samo ciśnienie może być różne i zależy od wagi rowerzysty i pozycji na rowerze.

SAG, czyli ugięcie wstępne ,sprawdzasz siadając na rower w normalnej pozycji z całym wożonym ekwipunkiem ( plecak i tede ) na odblokowanym tłumiku. Po zejściu z roweru ( tak ,aby nie spowodować większego ugięcia ) mierzysz wartość między tą czarną gumką i uszczelką kurzową. Oczywiście przed wejściem na rower gumkę dajesz na maksa do góry.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać że do pewnego momentu tłok jest jaśniejszy. W olej nie wierzę bo wtedy górna część byłaby ciemniejsza a dolna jaśniejsza, bo tam oleju być nie powinno. Zgadzam się z kolegą wyżej że to przetarcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, durnykot napisał:

Autor sam może rozenać czy powłoka ma taki sam odcień na całej długości tłoka.

Właściwie to już to zrobił kilka postów temu :)

W dniu 24.07.2018 o 18:55, CiechanOlsztyn napisał:

Zdjęcie zrobiłem od razu jak zszedłem z roweru i na nim faktycznie tak to wygląda. Po wyczyszczeniu jest właśnie jednolity i wydaje mi się że tak wyszło poprzez światło odbijające się od zebranego oleju .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...