Skocz do zawartości

[Licznik] Rox 6.0 CAD - chroniczny brak sygnału z czujnika kadencji


Wielki_Eddek

Rekomendowane odpowiedzi

Powitać.

Od jakoś półtora roku szlajam sie z tym licznikiem i ogólnie było ok, ale od początku tego sezonu mam problem z synchro licznika kadencji. Albo nie łapie w ogóle, albo złapie raz kiedyś, a później pokazuje cały czas zero, ewentualnie raz kiedyś jakąś chwilową wartość. Czujnik prędkości i tętna działają OK, synchro łapią od razu (tj. prędkości w zasadzie po pierwszym przejściu magnesu). Czujnik kadencji na pewno łapie magnes, bo słychać jego cykanie, gdy magnes go mija (i odstęp mam mniejszy niż wymagane instrukcją 15mm). Licznik siedzi na kierownicy ciągle w tym samym miejscu, po tej samej stronie mostka, co czujnik. Baterie nowe i w liczniku i w czujniku.

Jakieś pomysły? Poza "wymień na MIO czy coś" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reklamuj, jak mielibyśmy Ci pomóc :)

Miałem ROX'a 5 - upierdliwie przy każdym starcie informował o niskim poziomie baterii w pasie piersiowym - baterie nowe, w liczniku, w czujnikach prędkości i kadencji, w pulsometrze, ten dalej swoje. Sprzedałem, mam garmina - pomijając prostotę rozwiązań (czujnik prędkości na piaście, czujnik kadencji na korbie - zero jakiś czujników na widelcu, magnesów przy korbie) działa wzorcowo. Niestety - cena zniechęca 95% rowerzystów jeżdżących rekreacyjnie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...