Skocz do zawartości

[pomoc w wyborze] pierwsza szosa.


mlodyszyna

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Zerknijcie prosze na te dwie propozycje i dajcie znac czy rowerki warte tych pieniedzy czy szukac czegos innego. Ewentualnie na co zwracac baczniejsza uwage.

Pierwszy to ten fuji, plusem jest to ze wysylka do mnie jest latwiejsza i nie generuje kosztow.

http://www.wiggle.co.uk/fuji-######f-19-disc-road-bike-2018/

 

Drugi nad ktoryl sie obecnie zastanawiam to . W zysylka wychodzi troche wiecej, ale byc moze warto.

https://www.merlincycles.com/merlin-axe7-disc-road-bike-2017-95592.html

 

Prosze o pomoc. Chciałbym zamówić rowerek w tymtygodniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch to moim zdanim tylko Merlin rower wchodzi w grę. Fuji ma osprzęt Claris, grupa 2 od dołu i napęd 2x8. Do tego brak sztywnej osi. 

Merlin ma nową Tiagrę 2x10, czyli środkową grupę wartą polecenia, ma ona już sztywną oś przez co będzie sztywniejszy od Fuji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można to nazwać gravelem, na pewno na szosie będzie sobie radzić dobrze, bo jednak opony 28c nadal są wąskie. Dzięki hamulcom tarczowym jak wjedziesz na jakiś szuter w lesie to możesz być o hamowanie bardziej pewny niż w przy caliperach, które w tanich rowerach często są pomijane i montuje się spowalniacze z najtańszymi klockami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia prośbą. Jaki rozmiar brać. Mam 184 cm i wysokość kroku 87. W załączniku załączam pozostałe wymiary z kalkulatora. Pisałem do nich i odpisali że rekomendują 59. Ale  obawiam się czy nie będzie za duzy. Co prawda niby rama to tylko 55.5 ale ta podsiodlowa 59. 

Zerknijcie proszę.  Chodzi o merlina

wymiary.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak 59 uchwyt mocowania sztycy jest na wysokości górnego łożyska sterów więc rama jest praktycznie bez slopingu. Z kolei 55,5 w poziomie to dla Twojego wzrostu długość optymalna , ja mam przy 190 w jednym rowerze 58 a w drugim (wygodniejszym) 59 ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...